Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2012, 16:17   #1
patuska
ford::beginner
 
Imię: PATRYCJA
Zarejestrowany: 03-01-2012
Skąd: KRYNICA
Model: FORD C MAX
Silnik: 1,6 DISEL
Rocznik: 2003/2004
Postów: 19
Domyślnie nie wchodzi na obroty dusi

Witam mam ford fokus c maksa z2003 1,6 disel niedawno wymieniany był zawór egr na nowy . Po tym przy drugiej jeżdzie po wymianie auto nie wchodzi na obroty 3000 maksymalnie i go dusi dodam że nastepnego dniaa było ok jakby problem zniknąl ale niestety pojawił się ponownie. Podjechałam do elektryka podłaczył do komputera i nie pokazało zadnego błedu dodam ze mi się też nie wyświetlił na panelu w aucie.Niedawno kupiłam to auto i chciałabym by mi posłużyl dlatego może ktoś może coś doradzi co to moze byc

patuska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 17:08   #2
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: nie wchodzi na obroty dusi

Objawy podobne do EGR. Spróbuj przejechać jakieś 20-30km na 4. biegu (80km/h i 2tys. obr). Egr powinien się przeczyścić. Kopci?
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 17:36   #3
jacek69
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: śląsk
Model: FOCUS C MAX GHIA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 68
Domyślnie Odp: nie wchodzi na obroty dusi

przecież napisała że nowy, to co niby ma przeczyścić,
poszukaj było dosyć sporo o zaworze egr

Ostatnio edytowane przez jacek69 ; 03-01-2012 o 17:39
jacek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 17:43   #4
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: nie wchodzi na obroty dusi

Co z tego, że nowy. Ja po kupnie samochodu miałem problemy z egr, wyjąłem go i wyczyściłem bardzo dokładnie. Po zamontowaniu i przejechaniu kilkuset km problem wrócił. Wyciągnąłem go i nie mogłem uwierzyć własnym oczom - był tak samo zasyfiony jak przed czyszczeniem. Wyczyściłem jeszcze raz i od tego czasu mam spokój. Nie wiem czym to jest spowodowane, podejrzewam że w tych rurach które idą do egru też zbiera się dużo syfu który później idzie na czysty Egr.

Cały pic polega na tym, że warsztat nie powinien tylko wymienić egr, ale też wymontować i wyczyścić te rury - może tego nie zrobił i efekt teraz widać?

Ostatnio edytowane przez kowal91 ; 03-01-2012 o 17:45
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 18:01   #5
jacek69
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: śląsk
Model: FOCUS C MAX GHIA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 68
Domyślnie Odp: nie wchodzi na obroty dusi

wydaje mi się że zawsze jak wyjmiesz EGR po jakimś tam przebiegu to będzie w nim syf ponieważ przelatują przez niego spaliny , po wymianie na nowy w niektórych silnikach trzeba tylko pamiętać, że konieczne może być jego elektroniczne dopasowanie (sterownik musi dostać informację o położeniu spoczynkowym trzpienia sterującego)
samo czyszczenie u jednego pomoże a u innego nie
nie jestem specjalistą ale tak opisują to na forach, nie wiem jak jest z silnikiem forda

Ostatnio edytowane przez jacek69 ; 03-01-2012 o 18:14
jacek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 18:11   #6
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: nie wchodzi na obroty dusi

Oczywiście, zawsze będą na nim jakieś zanieczyszczenia - ale po czyszczeniu i przejechaniu 200km nie jest możliwe żeby była na nim taka warstwa brudu że nie widać "wnętrza" zaworu.

W tym silniku to dopasowanie to jest tylko sposób na kase dla ASO. Czytam fora forda regularnie i jeszcze nie spotkałem się aby komuś pomogło jakieś elektroniczne ustawianie zaworu. Egr po wyjęciu wtyczki zamyka się, później jeśli się egr poskłada to jest on w takim samym położeniu co po odpięciu wtyczki, więc w ogóle nie rozumiem za co ASO bierze kasę.

@patuska - masz pewność że wymieniony był EGR na nowy? Słyszałem, że niektóre serwisy tylko je czyszczą a biorą kasę jak za nowy.

Ostatnio edytowane przez kowal91 ; 03-01-2012 o 18:26
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 18:39   #7
jacek69
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: śląsk
Model: FOCUS C MAX GHIA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 68
Domyślnie Odp: nie wchodzi na obroty dusi

najlepiej podjechać do znajomego mechanika bo może być tak jak napisał kowal91
jacek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 20:52   #8
patuska
ford::beginner
 
Imię: PATRYCJA
Zarejestrowany: 03-01-2012
Skąd: KRYNICA
Model: FORD C MAX
Silnik: 1,6 DISEL
Rocznik: 2003/2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: nie wchodzi na obroty dusi

Tak zawór był nowy sama go zamówiłam w sklepiee i dałam mechanikowi mam małe zaufanie bo już kiedys mechanik mnie tak troche zrobił wkonia wiec ,ten zawór był napewno nowy.tylko pojawił sie nowy problem teraz auto chodzi wskakuje na obroty wwięc coś jest nie tak przeciez samo sie nie naprawia. a za dwa dni bedzie to samo musi byc jakaś przyczyna .
do kowal 91 czy myslisz że to moze byc ten zawór i tak jak pisałes przeczyścić rury? a czy nie powinien sie włanczać jakiś błąd bo ani w aucie nie pokazuje ani na komputerze
patuska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 21:02   #9
kowal91
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Kraków/Mielec
Model: C-max
Silnik: 1.6 tdCi
Rocznik: 2004
Postów: 156
Domyślnie Odp: nie wchodzi na obroty dusi

Z egr nigdy nic nie wiadomo - mi autko na początku też super chodziło, później za pare dni prawie wcale nie dało się nim jeździć, później znów dobrze. Nie jestem mechanikiem i nie wiem dokładnie jak to działa, ale jak pisałem wcześniej u mnie za pierwszym razem nie czyściłem tych rur i za jakiś czas zawór był tak samo zasyfiony. Kolejnym razem już odkręciłem i wyciągnąłem tą rurę (ciężko ją wyciągnąć), bo właściwie to jedna rura a nie rury-źle wcześniej napisałem i ją zalałem środkiem do czyszczenia silników i wsadziłem korki z obu stron żeby płyn nie wyciekał. Jak wylewałem ten płyn po 15 czy 20 minutach to był czarny z paprochami.
kowal91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2012, 07:14   #10
patuska
ford::beginner
 
Imię: PATRYCJA
Zarejestrowany: 03-01-2012
Skąd: KRYNICA
Model: FORD C MAX
Silnik: 1,6 DISEL
Rocznik: 2003/2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: nie wchodzi na obroty dusi

Dzieki za doradzenie podejde dzis do mechanika i delikatnie mu spróbuje cos zasugerowac może uda sie cos mu z waszych wypowiedzi wyciągnąc
patuska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.