Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2016, 10:45   #11
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

A nie masz tam dokładanej jakiejś samoróbki, czy alarmu? Przecież immo nie powinno odcinać rozrusznika.

stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 16:39   #12
taboon
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Cytat:
Napisał stomat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie masz tam dokładanej jakiejś samoróbki, czy alarmu? Przecież immo nie powinno odcinać rozrusznika.
Niby niczego nie ma...chyba muszę do jakiegoś magika co sprawdzi czy jakiś alarm był. Śladów nie widać, przejrzałem nawet pod kokpitem od strony bezpieczników.
Nie mogę za nic zdjąć dolnej części osłony manetek pod kierownicą. Góra zeszła a dolna trzyma. Czyżby pod kierownicą są jakieś śrubki trzymające osłonę? W starym Galaxy 3 śrubki i sama spadała na nogi :-) Może ktoś wie?? nie chcę połamać...

Może ktoś wie jak usunąć immo? :-)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMGA0012 (Kopiowanie).jpg (96.0 KB, 9 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez taboon ; 12-01-2016 o 16:46
taboon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 22:06   #13
taboon
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Byłem u pewnego magika od VW, po podpięciu lapka z magicznymi kabelkami stwierdził, że immo ok, reszta też wygląda ok. Obstawia jakiś alarm, odcięcie dodatkowe... Ciekawe, gdzie ono może być wciśnięte :-) rozbieranie kokpitu mnie czeka...
taboon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2016, 19:55   #14
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Cytat:
Napisał taboon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niby niczego nie ma...chyba muszę do jakiegoś magika co sprawdzi czy jakiś alarm był. Śladów nie widać, przejrzałem nawet pod kokpitem od strony bezpieczników.
Nie mogę za nic zdjąć dolnej części osłony manetek pod kierownicą. Góra zeszła a dolna trzyma. Czyżby pod kierownicą są jakieś śrubki trzymające osłonę? W starym Galaxy 3 śrubki i sama spadała na nogi :-) Może ktoś wie?? nie chcę połamać...

Może ktoś wie jak usunąć immo? :-)
Żeby zdjąć dolną osłonę trzeba zdejmować kierę, są tam dwie małe srubki, inaczej połamiesz plastikowe prowadzenie tych śrubek. Śrubki od biedy można jakoś wykrecić ale osłony nie zdejmiesz, bo trzyma to prowadzenie, wyjdzie tylko w tą samą stronę jak kierownica.

W epromie komputera silnika trzeba zrobić w IMMO OFF.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 13-01-2016 o 20:23
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2016, 22:56   #15
taboon
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Dzięki Stefano :-) Na razie do pracy idę, rozbieranie będzie może jutro ;-)
Próba wyłączenia immo przez podpięcie Drive Boxa zakończyła się fiaskiem. Nie zadziałał... najlepsze było to, że po wyjęciu transpondera, zawinięciu w folię i odniesieniu od auta ok 15m, paliło auto ;-) potem przestało.. Po włożeniu transpondera zapaliło. Mam jeszcze 2 klucze, 1 metalowy z plastikiem, nie pali na nim, odpala za to na tym czarny plastikowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zajrzę jeszcze pod kokpit i poszukam śladów instalacji czegoś nowego w instalacji...
taboon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 09:57   #16
bobo75
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2009
Skąd: Gdańsk
Model: SHARAN
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Z tego co opisujesz to problemem w twoim aucie nie jest immo , fabryczny immobiliser nie odcina rozrusznika,tym bardziej świec żarowych. Jeżeli problemem by było immo to auto by odpaliło i po sekundzie zgasło.
bobo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 20:16   #17
taboon
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Cytat:
Napisał bobo75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co opisujesz to problemem w twoim aucie nie jest immo , fabryczny immobiliser nie odcina rozrusznika,tym bardziej świec żarowych. Jeżeli problemem by było immo to auto by odpaliło i po sekundzie zgasło.
Właśnie do tego doleciałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozostaje problem, co odcina po tych 3s ? po dokładnym przeszukaniu tapicerki i zabawa przełącznikami nie zmieniła nic. żaden przełącznik nie ma wpływu, żaden "przycisk" nie siedzi od tapicerką...w lewarku.. nie mam czasu rozebrać kokpitu.. ale jak się uda rozwiązać zagadkę, będzie dla potomnych :-) Nie znalazłem jak na razie podobnego przypadku ;-)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taboon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 20:31   #18
GTB20
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 27-10-2015
Skąd: Z domu
Model: sharan
Silnik: auy
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Problem musi lezec w kablotece. Mam nadzieje ze ten przekanzik 109 to mimo ze wymieniany sprawdzaleś. Tak samo jak kostke stacyjki. Mierniczkiem powinienes sie upewnic czy te elementy puszczaja prad dalej. Sprawdz tez wtyczke sygnalu ze stacyjki na elektromagnes. Mialem kiedys taki przypadek ze tam zasniedzialo i rozrusznik milczał.Rozusznik powinien zakreci nawet jakbys wyciagnal ECM silnika tak jak i sam licznik wiec nie tu jest problem.
__________________
TDI by TUNE UP AUY 205 KM i 444Nm & ASZ 170 KM
GTB20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2016, 23:12   #19
taboon
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 05-01-2016
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

co do przekaźnika, to sprawny. Zapala za każdym razem jak przekręcę kluczyk zanim miną 3s od przekręcenia klucza. Na 100% rozrusznik strzela i auto pali. Immo działa, może trochę podejrzanie, ale: jak wkładam klucz z transponderem to pali, jak usunę transponder, to zapala i gaśnie. Tak powinno być...
A dziwne jest to, że mam 3 klucze.
1 Oryginalny z transponderem - pali do 3s po przekręceniu klucza
2 Oryginalny bez transpondera - na nim cisza pod maską za każdym razem?? dziwne,,,
3 czarny plastikowy,z małym łebkiem. na którym pali normalnie jak na 1 !!!
Obstawiam kablotekę ..musi być coś wpięte...

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 15-01-2016 o 08:34
taboon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2016, 13:51   #20
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: 1,9 nie odpala po podgrzaniu świec, wcześniej kreci

Na początku tego wątku myślałem że masz głuchą ciszę za każdym razem po przekręceniu kluczyka. Generalnie mogę powiedzieć że mam to samo tylko nie wiązałem nigdy tego z diodą w drzwiach. Nie liczyłem czasu ale tez około 3 sekund od przekręcenia kluczyka nie kreci mi rozrusznik, nawet podczas mrozów gdy świece grzeją dłużej słyszę jak rozłącza jakiś przekaźnik mimo że świece grzeją dalej. Jak kupowałem auto to sprzedający powiedział by zagrzać świece i cofnąć kluczyk i odrazu odpalać bo jest zabezpieczenie antykradzieżowe i jak zrobię inaczej to zgaśnie po iluś tam metrach, dzisiaj wiem że to by kit i auto odpalam bez żadnego cofania kluczyka, ale w mrozach niestety muszą załączyć na dwa razy bo za długo grzeją świece i rozłącza prąd.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.