Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2010, 00:04   #231
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie

Cytat:
Napisał jurek39 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DO J_J
Jestem już po zabiegu. Oczywiście wtryskiwacze. wymieniłem 4 szt. łączny koszt:
- 4 wtryskiwacze po 7500
- 4 przewody po 75
- 4 gumki uszczelniające po 25
- przewody odprowadzające (gumowe)- 80
- robocizna-(wymiana+ kilkakrotna próba przelewowa i komputer) 250
Wymieniałem w bratford - Radom- trzeba przyznać że gość, który mi to robił zna się na rzeczy. Po wjeździe i przedstawieniu objawów i sugestie czy może to czujnik jakowyś padł, uśmiechnął się współczująco i od razu postawił diagnozę, która okazała się słuszna. Byłem przy robocie cały czas i widziałem efekty wszystkich prób.
Po pierwszej próbie przelewowej 2 wtrysk złom , 3 i 4 pół bidy, 1 niby ok. Po wymianie 1 szt na 2 garze wykonałem próbę drogową-znowu sprężyna walnęła mi w ślepia. Mech proponował wymianę kpl. ale klient nasz pan.Nawet pokrywy nie zakładał na silnik bo wiedział ze zaraz przyjadę. I po następnej próbie przelewowej 3 i 4 leją jak diabli. W efekcie nie bawiłem się już w dalsze próby "uszczelniania pękniętego balonika" i kazałem wymienić pozostałe trzy wtryski. Jak chcesz jeszcze pogadać o szczegółach to mój nr tel. 698-612-155.
Pozdrawiam.
PS. Ale za to teraz daję opór gaz i nie boję się że mi zdechnie w połowie tira :fcp2

Jurek39 a może miałeś takie objawy jak u mnie od wczoraj -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]?

Cytat:
Napisał kowal76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... jak kontrolka zamiga ci na stale to nic juz nie zrobisz tylko wtedy zostaje komp
I właśnie tak się stało -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A tutaj diagnoza -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez benio ; 17-08-2010 o 19:41
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2010, 10:11   #232
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OT: Żadne Renault nie miał układu CR z Mondeo!!! Poprzednia generacja Megane (wszystkie łącznie ze Scenic`iem) oraz Clio (Thalia) miały silniki diesel`a 1.5 z układem wtryskowym CR od Delphi (na początku był awaryjny), ale nie miał on wiele wspólnego (oprócz producenta) z CR Mondeo.
witaj zle wyciales posta po cr powinien byc przecinek chodzilo mi o to ze nowy scenic na ukladzie cr a
mondeo mialo wywalone 4 wtryski z glowicy
sorki za babola z przecinkiem co nie zmienia faktu ze jednak bylem w bledzie jesli chodzi o reno
pozdrawiam i dzieki za wyjasnienia
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2010, 11:10   #233
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dlaczego niby? Walnięty 1 wtrysk wystarczy do aktywacji trybu awaryjnego (+ sprężynka) i wszelkich związanych z tym problemów.
bo z reguły cały układ zużywa się podobnie, zwłaszcza przy przebiegach ponad 200 tys. przeczytaj post kolegi Jurek39 bo tak to przeważnie wygląda. jeden to się wymienia przy przebiegu ok. 100 tys. a przy autach 5-9 letnich raczej ciężko o taki egzemplarz

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 16-08-2010 o 11:12
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2010, 14:28   #234
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo z reguły cały układ zużywa się podobnie, zwłaszcza przy przebiegach ponad 200 tys. przeczytaj post kolegi Jurek39 bo tak to przeważnie wygląda. jeden to się wymienia przy przebiegu ok. 100 tys. a przy autach 5-9 letnich raczej ciężko o taki egzemplarz
U mnie padały pojedynczo... może to przypadek, a może różnie bywa w zależności od egzemplarza. W każdym razie to co napisałem - walnięty 1 wtrysk wystarczy do aktywacji trybu awaryjnego (sprężynka) - nie wyklucza twoje opinii. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2010, 21:08   #235
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W każdym razie to co napisałem - walnięty 1 wtrysk wystarczy do aktywacji trybu awaryjnego (sprężynka) - nie wyklucza twoje opinii.
nie chodziło mi o krytykę twojej opinii natomiast statystycznie ujmując temat to trzeba się przygotować na wymianę 4 sztuk, a czasem jeszcze pompy (u mnie tak było, całość siadła w okolicy 300 tys. km).
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2010, 13:36   #236
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
statystycznie ujmując temat to trzeba się przygotować na wymianę 4 sztuk, a czasem jeszcze pompy (u mnie tak było, całość siadła w okolicy 300 tys. km).
O kurka, to muszę uważać na tą pompę, bo to niezły wydatek, a mój przebieg nieubłaganie rośnie... chociaż do 300tys km brakuje jeszcze trochę...
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2010, 13:50   #237
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chociaż do 300tys km brakuje jeszcze trochę
albo żyjesz w błogiej nieświadomości, szczególnie jeśli auto było sprowadzane przez handlarza.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2010, 09:55   #238
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albo żyjesz w błogiej nieświadomości, szczególnie jeśli auto było sprowadzane przez handlarza.
Żaden handlarz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój jest z salonu w PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., kupiony od znajomego, znam całą historię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a aktualny przebieg to nieco ponad 225600 km.

Znam Jegomościa który Mondeo z 2004 roku zrobił 560tyś km i tylko raz miał regenerowany każdy z wtrysków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez problemów z pompą CR.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2010, 11:47   #239
Makiks
ford::average
 
Avatar Makiks
 
Zarejestrowany: 24-03-2008
Model: Mondeo MK III Titanium
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Widzę, że Jedrekmak to zorientowany gość. Kiedyś ścięliśmy się przy temacie świateł dziennych (mam je i polecam wszystkim założenie), ale zwracam honor. Wszystko o czym pisze na temat "mrugającej sprężynki" jest prawdą, a potwierdzam to, bo wszystko to przerabiałem w swojej "patatajni". Najpierw zacząłem od najtańszego zabiegu czyli wymiany czujnika położenia wałka rozrządu, potem była regeneracja kompletu wtrysków i na koniec wymiana pompy w Bratfordzie (Radom). Wszystkim mającym tego rodzaju kłopoty polecam firmę, którą wymieniłem. Było miareczkowanie i komp, a potem szybka i trafna diagnoza. Po zabiegu trwającym około 3 godzin wsiadłem do gabloty i pojechałem do domu. Na trasie sprawdziłem możliwości samochodu i z zadowoleniem stwierdziłem, że wrócił mu dawny fabryczny wigor. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Makiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2010, 11:49   #240
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

było minęło. pzdr
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.