Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2014, 11:56   #301
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Cytat:
Napisał ŁATEX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem kogoś kto to montował. To jest żarówka led. Założył to już do kilku aut. Był na SKP i żadnych uwag nie mieli. Podobno pokazał też policjantowi z drogówki i także bez uwag. Podobno policja wogóle nie zwraca na to uwagi, no chyba że świecą bardzo słabo. Diagnostyka z SKP zrobił pomiar natężenia światła i powiedział ze jest ok.
Nie mów bzdur. (chyba, że masz w tym interes?) Na stacji diagnostycznej taki bezczelny samopał nigdy nie przejdzie! Tak jak pisze "tedi_k" ( i nie tylko on) - ten reflektor nie ma homologacji dla świateł dziennych.

Cytat:
Napisał ŁATEX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stronka tego, który to zakłada: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Prawdę mówiąc ten Twój post śmierdział mi kryptoreklamą, a gdy zobaczyłem, że dziwnym przypadkiem(?) i Ty i firma z linku jesteście z Bydgoszczy... samo mówi za siebie.

__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2014, 13:15   #302
ŁATEX
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-02-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Jestem z Bydgoszczy i mijałem kilka razy to auto z filmiku. Dlatego zacząłem szukać kto takie coś zakłada. Nikomu nie robię reklamy, nie mam w tym żadnego interesu. Chciałem poznać opinię innych osób a nie tylko kogoś kto to montuje. Wolę mieć pewność zanim wydań kasę na ewentualny montaż. Adres strony usunąłem, żeby nie było reklamy.

Ostatnio edytowane przez ŁATEX ; 13-03-2014 o 13:20
ŁATEX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2014, 16:40   #303
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie

A tak z ciekawości ile sobie ci fachmani krzyknęli za założenie takich "dziennych"?
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2014, 18:44   #304
kaspro
ford::average
 
Avatar kaspro
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2012
Skąd: Choszczno\Międzyrzecz
Model: Focus kombi
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 79
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

fajna sprawa podajcie linka do tych magików mi sie podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaspro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2014, 13:54   #305
nikonel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDcI
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Wczoraj zainstalowałem lampy tak jak to zrobił Dahrek. Wyglądają świetnie. Niestety problem miałem z podłączeniem plusa od stacyjki. Nie chciałem kombinować z wejściem kabla do kabiny i najlepiej było mi się podłączyć do puszki bezpieczników pod maską. Pośrodku puszki mam wiązkę kilkunastu kabli w trzech rzędach. Zacząłem sprawdzać trzy pierwsze zewnętrzne kable i okazało się że w środkowym światła zapalają się po załączeniu silnika i gasną bezpośrednio po jego wyłączeniu a w dwóch pozostałych zapalają się już po zaświeceniu kontrolek na wyświetlaczu a gasną jakieś 12-14 sekund po zgaszeniu silnika, słychać jak wyłącza się przekaźnik.
Podłączyłem więc do środkowego ale po kilkuset metrach światła zgasły. Nie wiec co jest ale już nie zapalają się na środkowym kablu. Wogóle nie mam tam teraz napięcia. Nie mam pojęcia od czego on był. Wszystkie bezpieczniki są nieuszkodzone.
Podłączyłem się wiec do jednego z zewnętrznych kabelków.
Pytanie brzmi czy ktoś z was wie od czego są poszczególne kable w wiązce i może pod który ktoś z was się podpiął.
nikonel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2014, 15:39   #306
nikonel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDcI
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Znalazłem wolne gniazdo bezpieczników w puszce pod maską silnika nr 32 i może tutaj się wepnę. To gniazdo 32 ma zainstalowany jeden uchwyt na nóżkę bezpiecznika i po nim idzie 12v po przekręceniu stacyjki . Brak drugiego uchwytu na nóżkę bezpiecznika.
Sprawdziłem i gniazdo to odpowiada za układ sterowania silnikiem benzynowym, automatyczną skrzynię benzynową lub zasilanie wtryskiwaczy ( późniejsze modele tylko wersja ST )
Czy to dobry pomysł czy też pozostać przy tym z postu wyżej.
nikonel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2014, 20:50   #307
nikonel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDcI
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

No i mam problem. Nie wiem czy związany z moim podłączeniem do środkowego kabelka jak pisałem wcześniej w którym nie ma teraz napięcia ale fakt jest taki że kiedy wjechałem na podwórko i wypiąłem z w/w kabelka światła dzienne to po kilku odpaleniach ( bezproblemowych) i postoju zgaszonego samochodu przez około godzinę, wywaliło mi akumulator.
Podładowałem go kilka godzin, sprawdziłem czy coś nie kradnie prądu - nie kradnie - i spróbowałem odpalić ale niestety. Kontrolki zapaliły się normalnie ale samochód nawet nie zakręcił silnikiem za to zaczęło coś mi strzelać jakby w elektryce. Naładowany akumulator z 12,5V spadł do 11,8V
Może ktoś z was coś mi podpowie.
nikonel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2014, 16:51   #308
nikonel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2009
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDcI
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Problem rozwiązany. Złośliwość przedmiotów martwych. Akurat w czasie jak bawiłem się kabelkami całkowicie rozsypał się akumulator, miał już swoje lata. Plus świateł podpiąłem pod wolny bezpiecznik w skrzynce, który opisałem wcześniej.
nikonel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 18:12   #309
piotras31
ford::advanced
 
Avatar piotras31
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-09-2005
Skąd: GORZYCE
Model: Ford Kuga 2021 ST-Line X
Silnik: 1.5 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2021
Postów: 211
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Cytat:
Napisał lukas_ko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W załączniku macie zdjęcie zrobione telefonem z katalogu akcesoriów.
Pozdrawiam
jaki jest ten numer tej części?,wzrok mnie zawodzi,ktoś to znalazł,też to widziałem kiedyś.
piotras31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 18:36   #310
piter!!!
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-01-2014
Skąd: Bydgoszcz
Model: mk2
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 70
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej - LED

Jak podłączyc światła ledowe dzienne aby zapalały się dopiero po uruchomieniu silnika?
piter!!! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.