Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2011, 19:02   #1
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Czyszczenie i mycie felg

Witam. Przepraszam, że w tym dziale ale nie wiedziałem w którym to dać a nic podobnego nie znalazłem. Sprawa wygląda tak, że chciałem się wziąć za felgi w moim mondku. Są w stanie idealnym, bez zarysowań itd ale były już sporo czasu nie domywane i zebrał się na nich nalot z asfaltu i klocków hamulcowych. Próbowałem to usunąć porządnym środkiem do smoły, benzyną ekstrakcyjną, ropą itd ale niczym nie mogę. Na forum o kosmetyce niby polecają taki produkt [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Trochę drogawy jak dla mnie chyba, że naprawde był by dobry efekt. Chciałem tam zapytać ale niestety coś nie moge bo nie mam uprawnień mimo, że jestem zainteresowany.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC01664.jpg (72.6 KB, 126 wyświetleń)

__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 19:10   #2
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Ktoś na myjni mi kiedyś powiedział, że najlepszy jest kwas....ale jaki nie pamiętam dokładnie- najlepiej podjechac do profesjonalnej myjni i tam zapytac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 19:15   #3
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Kolega ma auto kosmetykę i nieraz coś od niego brałem ale teraz nie mam czasu jechac do niego. Teraz znalazłem takie coś i może bym wypróbował: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 19:19   #4
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

wiem jedno- tamten koleś powiedział mi że tego nie można kupi o tak w sklepie i przy zakupie spisują Cię, bo póxniej chodzi o utylizację opakowania i ewentualnych resztek preparatuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ojciec kiedyś brał do firmy do czyczenia nierdzewki kwas- spisywali ile? na co? poźniej dzwonili co zrobił z opakowaniem itp.

Znajdź w googlach środki do czyszenia aluminium, zadzwoń i zapytaj się czy mozna strosowac na felgi, które są też malowane i żeby nie narobic sobie jaj z kolorem później
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 19:21   #5
amber66sa
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: sochaczew
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Miałem podobny problem i tez sie naczytalem to tu to tam . Kolega mi kiedys podpowiedzial zebym uzyl preparatu do mycia silnika (on dziala na zasadzie jakiegos kwasu) i powiem Ci ze wyszlo zajebiscie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Troche psikłem i karczer i swieca sie jak trzeba a do tego mialem jakas paste do nabłyszczania i po całym tamtym sezonie wygladaja jak nowe :d
amber66sa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 19:23   #6
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Ja próbowałem płynem do silnika i nic. Ten spray do smoły co mam to jest super bo właśnie stosowany na myjni i każdą smołę z lakieru usuwa a z tym nie daje rady...
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 19:42   #7
ALL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-04-2006
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDDi 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 27
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

W sklepach sieci "Lidl"są środki chemiczne firmy W5 i między innymi jest właśnie środek do czyszczenia felg za nie wielkie pieniądze,a skuteczny.Mi na aluski pomógł
ALL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 20:07   #8
pafiuk
ford::amateur
 
Avatar pafiuk
 
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 1.8L Duratec HE SFI (125PS)
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Witam! Gdzieś na forum (chyba temat "czyszczenie samochodu" czy jakoś takGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) polecany był do alusków środek o nazwie DIMER. Jest dostępny na allegro. Ja swoje z takich paskudstw czyściłem plakiem do felg nielakierowanych, a plamki ze smoły itp - patyczek od lodów (drewniany!) i delikatne skrobanko. No oczywiście też szczoteczka do zębów (stara) bardzo jest pomocna. Później juz tylko trzeba systematycznie dbać.

Pozdr.
Paweł
pafiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 20:16   #9
m23
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-08-2007
Skąd: Altenstadt/Kluczbork
Model: Focus MK3 2.0 Tdci 163PS PowerShift/Ford Cmax mk2 1.6 Ecoboost 150Ps
Silnik: 2.0 Tdci 163PS Power Shift/1.6 Ecoboost 150Ps
Rocznik: 2012/2012
Postów: 74
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

plyn do mycia felg aluminiowych firmy würth - najlepszy jaki kiedykolwiek zdazylo mi sie uzywac. niestety do tanich nie nalezy...
m23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2011, 20:25   #10
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Czyszczenie i mycie felg

Teraz bym musiał kupić wszystkiego po trochu i próbować. W wolnej chwili chyba podjade do tego kolegi i niech testuje czy czymś mi to zmyje jak tak to wtedy kupie to. Nie mogę się dodzwonić bo bym sie zapytał ale kiedyś jak kupiłem mk2 czerwone to było całe oblepione smołą, niektóre boble wielkość paznokcia, podjechalem do niego bo niczym tego nie mogłem usunąć a on jednym środkiem na ścierke i schodziło elegancko ale teraz mam to i na felgi nie daje rady. Bylem teraz spróbować jeszcze domowych sposobów i tak WD40 nic nie daje, pasta lekko ścierna troche daje ale nie usuwa do zera. Nieźle się to przygryzło.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.