Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2015, 20:02   #1
iceireland
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2015
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Jakim momentem dociskowym dokręcić panewki korbowodowe i wału głównego?

Witam

Panowie historia moja jest taka. kupiłem mondeo po serwisie okazało się ze silnik jest do remontu ponieważ przy dodaniu gazu poszczał niebieskie chmury. Zamówiłem części mam już wszystko i mój mechanik zaczyna robić cały silnik i teraz mam pytanie . Ponieważ ma kilka rożnych informacji i nie jest pewny na 100 procent , prosił żebym tu zapytał jakim momentem dociskowym dokręcić panewki korbowodowe i wału głównego ?

Bardzo Was Proszę o Pomoc !!

iceireland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 07:52   #2
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Question Odp: Jakim momentem dociskowym dokręcić panewki korbowodowe i wału głównego?

dla korbowodow jest to 30Nm,a potem dokrecic dalej o 90 stopni
wymagane nowe sruby bo stare albo sa rozciagniete. kilka razy prawdopodobnie i jezeli jeszcze raz je uzyjesz to moga sie latwo wydluzyc uwalniajac panewke,albo sie urwia i skonczysz z rozwalonym silnikiem.
zapomnialbym, dla panewek glownych sila dokrecania 90Nm

Ostatnio edytowane przez dariuszk24 ; 16-06-2015 o 08:34
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 11:17   #3
iceireland
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2015
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jakim momentem dociskowym dokręcić panewki korbowodowe i wału głównego?

Dziękuję Dariuszk24 ratujesz mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze raz dziękuję.
iceireland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 15:52   #4
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: Jakim momentem dociskowym dokręcić panewki korbowodowe i wału głównego?

nie ma sprawy-powodzenia.
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 17:50   #5
iceireland
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2015
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jakim momentem dociskowym dokręcić panewki korbowodowe i wału głównego?

Problem tylko mam z tymi śrubami, dzwonilem do Polski też nie maja. U mnie w IE to w ogóle zapomnieć można.
iceireland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 20:32   #6
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Jakim momentem dociskowym dokręcić panewki korbowodowe i wału głównego?

Spróbuj w Volvo, te silniki były montowane w V50/S40.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 20:40   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jakim momentem dociskowym dokręcić panewki korbowodowe i wału głównego?

Z tymi śrubami nie przesadzaj, jak nie możesz dostać nowych, śmiało zakładaj te co były, dokręć prawidłoowym momentem, i sie nie przejmuj.
To producenci śrub nakazuja za kazdym razem zakładac nowe, bo boją się iść z torbami, naprodukowali tyle, że nie maja co z tym robić.
A sruby jak widziałem, nie są ze szkła, tylko metalowe.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2015, 22:54   #8
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: Jakim momentem dociskowym dokręcić panewki korbowodowe i wału głównego?

i za kazdym razem kiedy je dokrecisz wymaganym momentem,a potem odkrecisz to je mierzysz??? watpie.
a ja tak zrobilem i po kazdym odkreceniu sruba byla dluzsza o 0.15mm za trzecim razem wydlurzenie o 0.22mm??? za piatym juz nie mozna jej bylo dokrecic wymaganym momentem bo juz plynnie sie rozciagala -dziwne nie .
a co sie stanie jezeli sruby po kilku razach odkrecania dostana temp.przeciez silnik nie pracuje na zimno????pracujac w warsztacie nie raz robie sobie eksperymenty ktore mnie nic nie kosztuja a oszczedzaja kase klientow.
kolego salom myslale ze gadasz bzdury.metal za kazdym razem sie wydluza czy tego chcesz czy nie,a gwint tez sie odksztalca. a sruby wcale nie kosztuja tak duzo tylko trzeba wiedziec gdzie je kupic.bo to o czym mowisz to ta sama sruba bedzie kosztowala w roznych miejscach kilka razy wiecej pod roznymi nazwami.
ma to byc sruba kuta o odpowiedniej twardosci.
ICEIRELAND jak wroce do domu dzis w nocy to znajde ci je w katalogu.
i dam linki
ale najprosciej bedzie tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wysylaja na caly swiat ,zwroc tez prosze uwage ze podaja tez moment dokrecania pod producent description Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. duzo u nich kupuje,ale trzeba wiedziec co sie oplaca,bo czasami z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wychodzi taniej tyle ze w tym wypadku musisz znac numer katalogowy a to nie takie proste bez" microcata ford europe"

Ostatnio edytowane przez dariuszk24 ; 16-06-2015 o 23:32
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.