Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2006, 10:44   #1
TheTrooper
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 145
Domyślnie [MkIII] Ogrzewanie, zawieszenie klimy...zimno...

Witam,

w tak pieknych i sprzyjajacych warunkach atmosferycznych po raz kolejny moje Mondeo zaskoczylo mnie i nie wiem co mam robic !! ??

Nie mam ogrzewania wewnatrz kabiny, mimo ze nastawie ogrzewanie na HI to nie nagrzewa mi kabiny !
Co jest grane !??
Ktoś mądry w ASO stwierdzili ze uklad klimatyzacji zawiesil sie !!! Co to ma byc (klima na windowsie 98 jest czy co :fcp2 )

Mieliscie stycznosc z czyms takim ??

Mimo ze na wyswietlaczy mam 28C to i tak dmuch mi zimnym powietrzem!!!
Silnik ma temperature taka jak powinien miec, plyn chlodniczy jest...itp....

Czy termostat niedomaga czy nagrzewnica, czy inne badziewie

Problem jest cykliczny, czasem przez 2-3 dni działa bez problemu a potem nagle zimno

TheTrooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2006, 08:38   #2
Skurek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2004
Skąd: Piotrkow
Postów: 53
Domyślnie

miałem ten sam objaw.
pojechałem na kompa, skasowali mnie 230 zł i nic nie stwierdzili.
Ale jakiś magik powiedział żeby zobaczyć rezystor przy chłodnicy i okazało się ze on był skopany.
Kawałek drutu :fcp1 a koszt 110 zł.
Ale jak ręką odjął, powinni od tego zacząć sprawdzanie.
Acha i jeszcze zmienili mi filtr przeciwpyłkowy bo stasznie parowały mi szyby...
Pewnie masz to samo.
__________________
the truth is out there...
Skurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2006, 08:21   #3
TheTrooper
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 145
Domyślnie

filtry wszystkie nowe są więc to nie problem. Dzięki za sugestje sprzawdze bo wczoraj juz wszystko wykrecałem , nagrzewnica czysta zawór od nagrzewnicy działa, termostat ok juz miałem :fcp9
TheTrooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2006, 09:45   #4
Zaba287
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 12-01-2005
Skąd: Krosno/Lubatowa
Model: KUGA 2.0 TDCi AWD
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 234
Domyślnie

Witaj!
A jak dasz na HI też nie działa...
Sprawdź czujnik wewnątrz kabiny ten obok prawego kolana. Turbinka jak sie zablokuje, to niby działa ale ma pierońską bezwładność, gorzej jak walnie...

Spróbuj jeszcze reset błędów klimy off+na nogi potem auto i nadmuch MAX na szybę.

Może tu leży "pies".

Pozdrawiam
__________________
Kuga 2,0 TDCi .... bajer !!
Zaba287 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2006, 13:09   #5
roberto_w
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2005
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 67
Domyślnie

Ja też mam przejścia z klimą. W ASO stwierdzili, że przyczyną kłopotów jest rezystor wentylatora klimatyzacji - koszt 430 pln + montaż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałbym, żeby to był ten za 110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
roberto_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2006, 13:10   #6
TheTrooper
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 145
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zaba287
reset błędów klimy off+na nogi potem auto i nadmuch MAX na szybę.
jednocześnie off i na nogi i potem po koleji szybko auto, odparowywanie szyby, czy jednocześnie auto i szyba


Dzisiaj spróbuje. A problem jest nawet na HI nie grzeje, letnie powietrze w każdym zakresie dmuchawy i temperatury. A jak zaskocz to działa normalnie jak gdyby nigdy nic.
TheTrooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2006, 09:41   #7
roberto_w
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-05-2005
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 GHIA kombi
Silnik: 2.0 TDCi 131KM
Rocznik: 2004
Postów: 67
Domyślnie

Postanowiłem wykonać reset klimy zgodnie z instrukcją powyżej i:
wciskam off+na nogi, potem auto+max na szybę i... nic. Myślę sobie, może auto a potem na szybę... wciskam więc ponownie off+na nogi auto i ... na wyświetlaczu pojawiają się kolejno kreski od prędkości dmuchawy. I tyle. Pytanie: Czy klima została zresetowana?

A co ciekawe, jak wcisnę off+na nogi a potem przycisk nawiewu "na wprost", to świecą się wszystkie elementy wyświetlacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

I jeszcze jedno pytanie. Jak mocniej przycisnę auto, to na nogi kierowcy (tylko, sprawdziłem inne otwory) zaczyna dmuchać gorące powietrze... trochę to upierdliwe, szczególnie latem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Czy ktoś miał coś podobnego, a jeśli tak to co z tym począć?
roberto_w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 09:01   #8
Zaba287
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 12-01-2005
Skąd: Krosno/Lubatowa
Model: KUGA 2.0 TDCi AWD
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 234
Domyślnie

Przepraszam za zamieszanie....
nie pamietam dokładnie .... ... +AUTO testuje i później pokazuje błędy a jak dasz MAX||| na szybę to powinno zrobic reset tych błędów.

Poszukaj dokładnego opisu... gdzies mi się zapodział... może na MCP ( chyba nawet napewno tam jest opis a nawet kody błędów)

Pozdrawiam
__________________
Kuga 2,0 TDCi .... bajer !!
Zaba287 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2006, 17:19   #9
mariuszko1
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-03-2006
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI 140km(juz 163)
Rocznik: 2010
Postów: 24
Domyślnie

Ja miałem ten sam problem leciałochłodne powietrze w serwisie w końcu stwierdzili po włączeniu silnika włączyć i wyłączyć klime w odstępie do2 sekund i odtego czasu działa bez problemu. Sam byłem zdziwony - ponoć taka wersja biosu (autko jest z Holandii).
Daj znac czy sie udało
mariuszko1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2006, 07:35   #10
TheTrooper
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 145
Domyślnie

Narazie działa jakoś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) , wyjałem sterownik klimy przeczyściłem styki i grzeje narazie. Jak wysiądzie to zbadam to wyłaczanie i włączanie klimy.
TheTrooper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.