Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-12-2010, 12:30   #1
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Simering przy wtrysku

Witam wszystkich.
Sprawa dotyczy nie dawno zakupionego mondeo 2.0 TDDI.,a mianowicie wokół 2 wtrysków pod tymi gumowymi uszczelkami z takimi blaszkami (nie wiem jak toinaczej nazwać), jest doś spora ilość oleju. Po oględzinach da się zauważyć że jedna uszczelka jest popękana i teraz nasówa się pytanie jak się do tego zabrać? Czy aby wymienić te "simeringi" to trzeba wykręcać wtryski? Jak to w ogóle tam siedzi? Takich rzeczy jeszcze nie robiłem.Wydaje się bardzo proste ale nie chciałbym czegoś zepsuć.
Dzieki za wszelkie wskazówki.


Wesołych Świąt ......


Ostatnio edytowane przez luckmar ; 24-12-2010 o 12:32
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2010, 14:39   #2
ghia mkIII
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-12-2010
Skąd: bełchatów
Model: mondeo mkIII ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 13
Domyślnie Odp: Simering przy wtrysku

no niestety zeby je wymienic to musisz wykrecic wtryski, do ich wykrecenia musisz miec klucz 21 oczkowy łamany lub dlugi nasadowy i je poprostu wykrecasz, tylko nie pomyl ich przy wkrecaniu, te same musza byc w tym samym miejscu
ghia mkIII jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2010, 18:48   #3
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Simering przy wtrysku

To wtakim przypadku to przy wykręceniu wtrysków trzeba pewnie zmienić jakieś inne podkładki -miedziane, czy tak????

Te uszczelki wtrysków, jak ja to już nazwałem simeringi z tymi blaszkami to na jakiej zasadzie siedza w pokrywie ...???
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2010, 19:13   #4
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Simering przy wtrysku

nie musisz wykręcać żadnych wtrysków, są to po prostu uszczelniacze wciśnięte w pokrywę zaworów. Musisz sobie je kupić w jakimś sklepie z częściami do forda. Aby je wymienić należy odkręcić przewody od przelewu chyba klucz 10 i przewody metalowe od wtrysków klucz 17. Stare uszczelniacze podważasz śrubokrętem i wyciągasz, a nowe wkładasz wciskasz i tyle. skręcasz przewody od przelewu i metalowe od wtrysków, tyle w temacie. Prosta rzecz
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2010, 19:24   #5
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Simering przy wtrysku

Na chłopski rozum to właśnie to tak wygląda, tylko żę ja jeszcze tego nie robiłem i niechciałem czegoś przez przypadek zepsuć stąd mój post, ale jeśli sprawa tak wygląda to dzięki za podpowiedz .....
Pozdrawiam. Wesołych Świąt.
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 16:27   #6
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Simering przy wtrysku

Cytat:
Napisał nkluivert Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby je wymienić należy odkręcić przewody od przelewu chyba klucz 10 i przewody metalowe od wtrysków klucz 17. Stare uszczelniacze podważasz śrubokrętem i wyciągasz, a nowe wkładasz wciskasz i tyle
Musze sie zabrać za te robote u siebie bo od kiedy kupiłem cos tam lekko sie poci. W cytacie, który wklejam jest wszystko opisane. Ale mam pytanie czy odkręcając przewody ciśnieniowe musze je odkręcić też od pompy? Czy przy tych operacjach niczego nie zapowietrze?
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 16:41   #7
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Simering przy wtrysku

Generalnie jeśli z wtryskami wszystko ma się bardzo dobrze to nie powinno tam być mokro. Nie wiem jaka tu dokładnie jest zależność, nie pytałem, ale świeżo po regeneracji bardzo długo były suche od miesiąca znów zaczęło się robić mokro mimo że co jakiś czas je przecieram a nie były wymieniane.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 17:42   #8
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: Simering przy wtrysku

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musze sie zabrać za te robote u siebie bo od kiedy kupiłem cos tam lekko sie poci. W cytacie, który wklejam jest wszystko opisane. Ale mam pytanie czy odkręcając przewody ciśnieniowe musze je odkręcić też od pompy? Czy przy tych operacjach niczego nie zapowietrze?
Odkręcasz przewód tylko od wtryskiwacza. Nic się nie zapowietrzy. Wymiana uszczelniacza trwa moment i niczym nie grozi.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 20:01   #9
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Simering przy wtrysku

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie jeśli z wtryskami wszystko ma się bardzo dobrze to nie powinno tam być mokro
Mylisz sie kolego bo tam się poci poprostu olejem od zaworów, sam zobacz... Już znazazłem fotorelacje: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Dzięki Zawika za rozwianie wątpliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2011, 14:06   #10
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: Simering przy wtrysku

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mylisz sie kolego ...
SrebrnaStrzała już tak niestety ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.