Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2014, 02:22   #21
krystian.b
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 12-01-2014
Skąd: Głogów
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie

Moze poprostu sprawdz poziom plynu chłodzacego a jak sie jezdzi bez to pozniej masz takie skutki:-) maske warto czasami otworzyc,samo sie nie doleje.heh pozdro

krystian.b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 11:54   #22
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie

Witajcie, mimo iż temat leży ma nadzieję że ktoś jest mi w stanie w miarę szybko sensownie odpowiedzieć.
Otóż dziś w trasie pierwszy raz zawiódł mnie samochód.
Z nawiewów zaczęło lecieć zimne powietrze, a wskazówka od temperatury zaczęła wędrować do czerwonego pola. Szybko na bok i docząłgałem się 4 km do postoju na autostradzie. Najpierw sprawdziłem, czy klima nie ma błędów bo myślałem, że coś zamknęło obieg płynu przez kabinę. Błędów nie było.
Otworzyłem maskę i tak: chłodnica zimna, węże gorące, płyn w zbiorniczku jest (chłodny). Samochód ostył przez chwilę do prawidłowej temperatury. Jak tylko ruszyłem temperatura znów w górę, ciepłego nawiewu brak...
Poszperałem i wszystko wskazuje na to, że padła pompa wody.
Czy potwierdzacie? Chciałbym już zamówić części zanim oddam samochód do mechanika.

Na nieszczęście przeczytałem, że najprawdopodobniej muszę pompę od wspomagania też wymienić. Przyjdzie mi kupić używaną ;/ Jak ją zweryfikować, że sytuacja nie powtórzyłą się za chwilę? Wszyscy piszą o wieloklinie ale może jakiej większe objaśnienie? Najlepiej obrazkowo.

I mam pytanie również o pompę. Jaką wybrać? Ceny różne. Np.
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tańsza nie ma obudowy, ale wiadomo że można ją przełożyć ze starej.

Co radzicie koledzy?
Samochód stoi na parkingu na autostradzie, jutro będę miał możliwość przyjechać po niego lawetą.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 14:33   #23
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,336
Domyślnie Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie

jak to nie ma obudowy?obudowa jest tylko "pokrywka" ew do przekręcenia ze starej. ja bym się jednak w to nie bawił bo to jest odlew aluminiowy, kij wie czy uda Ci się to złożyć tak żeby nie ciekło mimo że dają uszczelkę. Ja kupiłem pompę skf, tu z kolei uważaj na ten oring do małego termostatu, u mnie był za luźny, jakoś go wcisnąłem razem z termostatem a później się z tego lało. oring musiałem dokupić i tak swoją drogą drugi.


Ja bym się wstrzymał z zakupem pompy od wspomagania, bo najczęściej to się jednak wielowpust w pompie wody wyrabia a nie wieloklin pompy wspomagania. Ale to i tak na 100% da się ocenić dopiero jak się rozbierze.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2018, 15:17   #24
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja bym się jednak w to nie bawił bo to jest odlew aluminiowy
Oryginał ma plastikową tą część, dlatego myślę że nie problem przełożyć.

Po kilku godzinach kopania w internecie dochodzę do wniosków, że trzeba rozebrać i ocenić.
Gdyby przyszło do wymiany pompy wspomagania to chyba pokuszę się o regenerowaną (200-300zł z gwarancją po oddaniu starej). Obdzwoniłem i zrobiłęm wywiady w kilku firmach i w jednej z nich powiedzieli mi tak: "Panie pompa wody pewnie sprawna. Najczęściej pada wielowpust w pompie wspomagania. My już tyle tego zrobiliśmy i tak +/- w jednym na 100 przypadków pompa wody jest uszkodzona. Pozostałe sama wspomagania." Oby...
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 12:26   #25
Kibic1302
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-02-2018
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Ford Mondeo MK3 2001 2.0 di brak ogrzewania i wysoka temperatura silnika

Witam. Po raz pierwszy dalo to o sobie znać w niedzielę, odpaliłem auto, coś przemieliło od strony ogrzewania w aucie, ale ruszyłem i po przejechaniu kilku km zauważyłem brak ciepłego powietrza i auto grzało się do ok.90 stopni. Stanąłem na pare minut i potem temperatura wróciła do ok 60 i zaczęło lecieć ciepłe powietrze, dzisiaj znowu ten sam objaw z tym że włączyły nawet mi się wentylatory od silnika. Jaki może być problem. Dodam, że parę dni wcześniej zaczęło mi coś stukać po maską na niskich obrotach. węże oba ciepłe od chłodnicy co idą, otworzyłem od zbiorniczka korek i wysokie ciśnienie, syczenie.
Kibic1302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 13:26   #26
artur-p
ford::average
 
Avatar artur-p
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-01-2006
Skąd: Dębica
Model: Mk4 Titanium X; Mk5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI 163KM; 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2011; 2017
Postów: 141
Domyślnie Odp: Ford Mondeo MK3 2001 2.0 di brak ogrzewania i wysoka temperatura silnika

Witam
Miałem podobne objawy - ukręciło ebonitowy wirnik pompy wody. Od tego bym zaczął
__________________
było - Mondeo z 2001 2.0TDDI;Mondeo z 2006 2.0TDCI, kombi GHIA teraz jest prywatnie Mondeo Mk4 2.0TDCI Titanium X ; 140PS >163PS by SRS; convers+ by Orion512 oraz służbowe Mondeo Mk5 2.0TDCI Titanium 150PS. Jakoś nie mogę sie rozstać z tą marką
artur-p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 21:03   #27
Kibic1302
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-02-2018
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie

Miałem zamarźnięty płyn w węxu, ale tylko jednym , nie wiem czemu tak. No i teraz temperatura dochodzi do 90 i tak stoi mimo różnej jazdy, ale dalej z wentylatorów nie leci ciepłe powietrze. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. termostat?
Kibic1302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 21:02   #28
Czapson93
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-05-2017
Skąd: Czosnów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 125km b+g
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Grzeje się i nie działa ogrzewanie

Odświeżam trochę temat. U mnie grzal się silnik (1.8 125km PB + LPG) wymieniona chłodnica, czujnik temp. termostat i ostatecznie pompa wody. Nie pomogło, ani grzania w środku, a do tego wskazówka temp. leciała na czerwone pole. Co było przyczyną? Uwaga, korek zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego... Zdjęty korek i temperatura w silniku i w środku w normie. Korek zmieniony na nowy i bangla.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Czapson93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.