Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2011, 06:28   #1
bizonik3
ford::average
 
Avatar bizonik3
 
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Galaxy II
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 105
Domyślnie Głośna praca silnika

Zauważyłem nie dawno(parę dni temu ) że silnik zaczął mi głośniej chodzić. Nie wiem jaka jest tego przyczyna czyżby uszczelka pod głowicą? takie są moje przypuszczenia .....ale jak by to była uszczelka to straciłby znacząco na mocy , a braku mocy nie odczuwam. Następną rzeczą która usłuszałem to po wyłączeniu silnika po około 10 sekundach słuchać stuk(co to jest )wcześniej tego nie było......i na domiar wszystkiego podział się gdzieś płyn chłodzący ze zbiorniczka wyrównawczego. I jeszcze jedno jak odkręcę korek wlewu oleju to słuchać regularne stuki......pomóżcie co to może być

bizonik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2011, 07:35   #2
radziak
ford::average
 
Avatar radziak
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: świętokrzyskie
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi 130ps
Rocznik: 2004
Postów: 74
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika

myślę że wizyta u dobrego mechanika rozwiąże Twój problem...
radziak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2011, 13:15   #3
DeVito
ford::beginner
 
Avatar DeVito
 
Imię: Deny
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Gdańsk
Model: MK 2 Galaxy
Silnik: 2.8 V6 204 KM
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Głośna praca silnika

Jeśli Cię to zainteresuje to w zakresie uszczelki ja to już przerabiałem na swoim MK2. I nie musi być tylko spadek mocy objawem, a właśnie problemy z chłodzeniem widoczne w zbiorniku.
Najprościej pojedź do warsztatu gdzie robią chłodnice, tam włożą Ci do zbiornika wyrównawczego zamiast korka gumowy czop z dziurą do której przyłączą szklaną rurkę z dwoma zbiorniczkami z płynem reagującym na spaliny w układzie chłodzenia. Silnik trochę popracuje i jak ten płyn zmieni kolor z niebieskiego na zielony lub odwrotnie (nie pamietam) to masz walniętą uszczelkę.
U mnie to kosztowało 35 zł.
__________________
>>> Jeśli nie namieszałem, to pomogłem więc jak będziemy się mijać to głośno zatrąb!!! <<<
DeVito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.