Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2011, 07:50   #61
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: spalanie 1.9 tdi,automat

Ja przyspieszam dosyć dynamicznie. Obrotomierz ustawia się na 3 tys obr. Staram się raz na jakiś czas przegonić auto na autostradzie do około 150 km/h i utrzymać z 20 min. Niestety automat "morduje" turbinę.
Co do chipowania, to wszyscy mechanicy z którymi rozmawiałem są zgodni, że skrzynia tego nie wytrzyma.

Spalanie 8-9l miasto, 7l trasa. Klima jak jest sens, dogrzewacz pon. 10C Opony 215 ale pompowane do 3.0 bar

Bart

bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 22:19   #62
DeVito
ford::beginner
 
Avatar DeVito
 
Imię: Deny
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Gdańsk
Model: MK 2 Galaxy
Silnik: 2.8 V6 204 KM
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: spalanie 1.9 tdi,automat

Witam serdecznie szanowne grono użytkowników Galaxy.
Podłączając się do tematu: mam 1.9 TDI 115 KM na automacie, jazda po 3-mieście (oczywiście w korkach), z klimą i wynikami:
- 9,2-9,4 l/100 km - liczone według rzeczywistego tankowania (miarkami 5 l)
oraz
- średnim spalaniem wg. komputera pokładowego - 15,4 litra.

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi ten FENOMEN? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A najlepiej podać jakieś rozwiązanie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spalanie chwilowe na biegu jałowym wskazuje 0,9 l/h bez klimy i 1,2 l/h z klimą.

Pozdrawiam i czekam na sugestie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
>>> Jeśli nie namieszałem, to pomogłem więc jak będziemy się mijać to głośno zatrąb!!! <<<
DeVito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2011, 06:25   #63
eldamar
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-03-2010
Skąd: Polska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: spalanie 1.9 tdi,automat

Dodam od Siebie swoje testy.

Dane:
Tankowanie Shell V-power Diesel
1.9Tdi Automat 115hp
Opony 215 /55 / R16

Wyniki
miasto bez klimy około7-8 litrów zależy czy w korkach czy nie
miasto z klimą 8-9 litrów zależy czy w korkach czy nie
poza miastem 6-7 litrów bez klimy
poza miastem z klimą 7-8 litrów ( raczej 2 dzieci, bagaże i żonaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak widac też po wynikach to jeżdżę raczej ekonomicznie.
Dziś do pracy jadąc 5.7 litra ale obwodnica trójmiejska i nie więcej niż 80 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

moje wyniki sprawdzałem według wyników z dolewania paliwa i komputer przekłamuje o jakieś 0.5 litra na korzyść renomy auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oszust.

Moje rady:
- podczas postoju na światlach wrzucać w automacie N
- nie jeżdzić więcej niż 80km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- uzywac tempomatu ale tylko na prostych prostych drogach.
- tam gdzie duzo zakrętow i zmian wysokości samemu zmieniać biegi
- z górki wiadomo zjazd na biegu
- przed dużym wzniesieniem rozpędz auto i wdrapuj się na góre nie naciskając mocno pedał gazu.

PS. Na postoju bez klimy komputer pokazuje 0,6 litra (włączone światła) z klimą jakieś 0.8-0.9 zależy jak auto się mocno przypieklo na słońcu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez eldamar ; 19-06-2011 o 06:27
eldamar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2011, 07:42   #64
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: spalanie 1.9 tdi,automat

Cytat:
Napisał DeVito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie szanowne grono użytkowników Galaxy.
Podłączając się do tematu: mam 1.9 TDI 115 KM na automacie, jazda po 3-mieście (oczywiście w korkach), z klimą i wynikami:
- 9,2-9,4 l/100 km - liczone według rzeczywistego tankowania (miarkami 5 l)
oraz
- średnim spalaniem wg. komputera pokładowego - 15,4 litra.

Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć mi ten FENOMEN? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A najlepiej podać jakieś rozwiązanie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spalanie chwilowe na biegu jałowym wskazuje 0,9 l/h bez klimy i 1,2 l/h z klimą.

Pozdrawiam i czekam na sugestie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzies już chyba w temacie "Diagnostyka VAG" opisywałem korektę spalania.

O ile dobrze pamietam., spróbuj wejść w licznik 17, adaptacja 10 i szukaj kanału chyba 30 tankgeberlinie , będzie tam wartość 100 % mozna ją zmieniać w dół chyba max po 15 % i zapisz. Lepiej zrób to pare razy po np 5 %.
Jak będzie w tym kanale wartość 128, bo nie wiem jaki masz licznik, to tez po pare oczek w dól i zapisz, tak kilka razy, aż dojdziesz do własciwych wartośći.

Cytat:
Napisał eldamar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...........
Moje rady:
- podczas postoju na światlach wrzucać w automacie N
- nie jeżdzić więcej niż 80km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- uzywac tempomatu ale tylko na prostych prostych drogach.
- tam gdzie duzo zakrętow i zmian wysokości samemu zmieniać biegi
- z górki wiadomo zjazd na biegu
- przed dużym wzniesieniem rozpędz auto i wdrapuj się na góre nie naciskając mocno pedał gazu.

PS. Na postoju bez klimy komputer pokazuje 0,6 litra (włączone światła) z klimą jakieś 0.8-0.9 zależy jak auto się mocno przypieklo na słońcu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurde, aj, jak tu jezdzić.... Boję się czarnego luda!?

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 21-06-2011 o 07:47
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2012, 18:17   #65
OPPO
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: Legionowo
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI 115hp
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: spalanie 1.9tdi 115km AUY

Witam odgrzeję temat moja Galaktyka w cyklu mieszanym pali od 7,5l ropy mnej się nie da V-max 150 szybciej też nie opony 225/60/17 rozumiem opory powietrza i toczenia ale powinien chyba szybciej na VAGu błędów nie ma
OPPO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2012, 20:13   #66
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: spalanie 1.9tdi 115km AUY

Twoje problemy biorą się z tąd:
średnica wybranego koła 225/60r17 wynosi: 701.8 mm a obwód: 2203.7 mm. Koło o podanym rozmiarze wykonuje 12.61 obrotów na sekundę podczas jazdy z prędkością 100 km/h.
Natomiast oryginalne ogumienie to 205/55r16 i średnica wybranego koła wynosi: 631.9 mm a obwód: 1984.2 mm. Koło o podanym rozmiarze wykonuje 14 obrotów na sekundę podczas jazdy z prędkością 100 km/h.
Dlatego masz przekłamania na prędkości, spalaniu i na pewno ciężej mu się rozpędza.
Dane z kalkulatora opon.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2012, 13:02   #67
spanky
ford::average
 
Avatar spanky
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Mazowieckie - Otwock
Model: VAG Group
Silnik: TDI
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: spalanie 1.9tdi 115km AUY

Cytat:
Napisał OPPO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam odgrzeję temat moja Galaktyka w cyklu mieszanym pali od 7,5l ropy mnej się nie da V-max 150 szybciej też nie opony 225/60/17 rozumiem opory powietrza i toczenia ale powinien chyba szybciej na VAGu błędów nie ma

musisz zrobić diagnostyke silnika [odczyt parametrów] pod obciażeniem [czyt.podczas jazdy] ... to że nie ma zapisanych błedów w sterowniku silnika nie znaczy ,że wszystko działa jak należy
__________________
Regulamin §23
spanky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2012, 18:28   #68
OPPO
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: Legionowo
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1.9 TDI 115hp
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: spalanie 1.9tdi 115km AUY

Zobaczę czy będzie różnica jak zmienie na zimówki mam je na 16 mechanior sprawdzał auto pod obciążeniem bezodchyleń od normy teraz wymieniam rozrząd zobaczę jak po wymianie
OPPO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 15:52   #69
slawekcbr
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 30-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: spalanie 1.9 tdi,automat

Cytat:
Napisał bart07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety automat "morduje" turbinę.
Co do chipowania, to wszyscy mechanicy z którymi rozmawiałem są zgodni, że skrzynia tego nie wytrzyma.

Bart
Troche zapomniany post , ale co tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chyba ze zlymi mechanikami rozmawiales...Mam w automacie zaWolfowany fabrycznie na 150PS AUY i zrobione 250tkm...nawet nie szarpnie, chociaz czasem potrafi przeciagnac na 2, 3 biegu jak jest zimny.

Pozdrawiam
Slawek
slawekcbr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 16:11   #70
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: spalanie 1.9 tdi,automat

popieram przedmówcę. AS ma duży zapas. Ponadto ASB zagładza piki Nm-ów.
Jedynie temperatura jest dla skrzyni zabójcza, przy dynamicznym jeżdżeniu warto dodać chłodnicę oleju skrzyni biegów- wydłuży to przebieg życie skrzyni kilkukrotnie.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.