Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2014, 18:54   #1
kuba1983
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2013
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Remont/wymiana sinika czy warto?

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo MK2 1.8TD z 98'. Ma przejechane ok. 340 tys. Blacha się trzyma ale silnik jest już na wykończeniu. Na wiosnę robiłem test kompresji na tłokach jeden był poniżej minimum dwa lekko powyżej a ostatni delikatnie poniżej normy. Generalnie silnik do remontu/wymiany - tak orzekł znajomy mechanik. Silnik jak narazie nie wcina nadmiernie oleju. Jedyny zewnętrzny objaw to problem z odpaleniem w chłodniejsze dni. Moje pytanie jest następujące czy warto go reanimować czy może sprzedać i dołożyć do MK3? Jestem po sprzedaży wyłożyć ok 8000 zł na "nowe" auto.

To mój pierwszy post więc jak nie w tym dziale piszę to proszę o przeniesienie.

kuba1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 20:19   #2
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie

Ja bym szukał drugiego auta. Te 8k zł to cały Twój budżet? Musisz pamiętać, że auto po zakupie w najlepszym wypadku trzeba przerejestrować, ubezbieczyć i wymienić olej. Rozrząd odpada w przypadku mk3.
Za 8k zł raczej nie kupisz "igły" więc poza tym zestawem startowym, auto może wymagać kolejnych wydatków
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 20:24   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Remont/wymiana sinika czy warto?

Kuba, nie baw sie w remonty w tak leciwym aucie. Kupisz nastepne, to bedziesz miał co robić.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2014, 20:31   #4
kuba1983
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-03-2013
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1,8
Rocznik: 1998
Postów: 2
Domyślnie Odp: Remont/wymiana sinika czy warto?

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym szukał drugiego auta. Te 8k zł to cały Twój budżet? Musisz pamiętać, że auto po zakupie w najlepszym wypadku trzeba przerejestrować, ubezbieczyć i wymienić olej. Rozrząd odpada w przypadku mk3.
Za 8k zł raczej nie kupisz "igły" więc poza tym zestawem startowym, auto może wymagać kolejnych wydatków
Wiem dlatego też mam 10000 zł na auto ale szukam do 8000 zł. Reszta ma pójść na OC, paski, płyny rejstrację i "niepspodzianki".

Myślę nad Mondeo MK3 z LPG bo słyszałem że te TDCi to niezbyt trwała konstrukcja.

Ostatnio edytowane przez kuba1983 ; 23-07-2014 o 20:34
kuba1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 16:05   #5
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Remont/wymiana sinika czy warto?

MK3 to w ogóle mało udana konstrukcja. Ja nie mogę zajeździć swojego mk2. Co do silnika w Twoim mk2 to jak na przebieg 340 kkm stan motoru jest zadziwiająco zły. Moim zdaniem, jeśli rozważasz chęć zakupu mondeo, to mk4 lub lub dobrze zachowane mk2. Biorąc pod uwagę fundusze jakie przeznaczasz na ten cel, sugerowałbym jednak mk2 - konstrukcja prosta, żywotna i tania w obsłudze.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 16:47   #6
Qubus1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2013
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 DuratecHe
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: Remont/wymiana sinika czy warto?

Czemu uwazasz, ze MK 3 to nie udana konstrukcja? Ja akurat mam mk3 2.0 DuratecHe w benzynie, to nie mogę powiedziec zlego słowa na ta wersje samochodu. Nie jestem jakims znawca samochodow itd. Ale uzytkuje go i jezdze nim juz 2 lata i tak nie mialem żadnej z nim niespodzianki jezeli chodzi o jazde.
Qubus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.