Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2007, 07:15   #1
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?

Witam,

ostatnio zauważyłem, że po odpaleniu auta rono jak puszczę sprzęgło to z komory silnika dochodzą niepokojące odgłosy, coś rzęzi. Dzwięk taki jakby luźne koła zębate. Taki neregularny chrobot. Najgłośniej słychać na półsprzęgle, po puszczeniu całkiem sprzęgła trochę ciszej ale też słychać. Jak się auto zagrzeje to już nic nie słychać. Sprzęgło i skrzynia biegów pracują normalnie nic nie szarpie biegi wchodzą tak jak trzeba.
Oprócz tego hałasu nic innego się nie dzieje. Co to może być?

pzdr DanielP.


Ostatnio edytowane przez deku ; 19-02-2016 o 07:15
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2007, 07:46   #2
tedzik
ford::average
 
Avatar tedzik
 
Zarejestrowany: 07-07-2007
Skąd: mysłowice
Model: galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI 143km
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie

to normalne olej gęsty i nim go zozczepie po skrzyni to trochę słychać
tedzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2007, 08:03   #3
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie

Ten hałas jest dosyć głośny i trwa to kilka minut więc olej by się już raczej rozchlapał. Wcześniej tego nie zauważyłem a mam to auto od 2,5 roku.
Porównując problemy innych użytkowaników doczytałem, że podobne objawy występują przy uszkodzonym łożysku oporowym, tyle, że jest dyskusja czy łożysko nie powinno hałasować właśnie przy wciśniętym sprzęgle, u mnie hałas przy wciśniętym ustaje.

Właśnie wróciłem od mechanika, właściwie 2 mechaników. Jeden bez kozery powiedział skrzynia biegów, mam przyjechać później na sprawdzenie poziomu oleju, 2-gi, że sprzęgło. Czyli nadal nic nie wiem. Pewnie bez wyciągania skrzynii się nie obędzie.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2007, 11:40   #4
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

tez mam taki chalasik ale tylko przez chwile moze przez pol minuty ale potem jest cisza jak silnik odpale to gdy naciskam na pedal sprzegla to slychac lozysko oporowe tak mi sie wydaje ale za chwile nic juz nie slychac zrob tak wcisnik pedal sprzegla do polowy i bedziesz slyszec lub nie chalas jesli tak to lozysko oporowe ,a biegi lekko ci wchodza czy ciezko bo umnie jak jest zimny to troche ciezej dopiero jak sie rozgrzeje to lekko z odrobina oporu czyli prawidlowo
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2007, 11:53   #5
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie

Biegi wchodzą tak samo przy zimnym silniku jak i przy cieplym, bez najmniejszych problemów.
Czasem 2-jka dziwnie wskakuje, nie zgrzyta ale coś tam zachrobocze przy zimnym silniku jest tak od samego początku odkąd mam to auto.

Co do hałasu to najgłosniej słychać własnie na wcisniętym sprzęgle do połowy, trochę jakby szumi i grzechocze nierównomiernie, dosyć głośno. Jak wcisnę sprzęgło do końca to jest cisza jak puszczę hałasuje. Dzieje się tak może z 5min po odpaleniu, później po kolejnych 5 minutach jazdy nie słyszałem już nic nawet tego szumu.
Jak byłem u mechanika, osłuchiwał auto, ja deptałem sprzęgłem no i kompletnie nic nie było słychać (auto ciepłe). Mechanik stwierdził, że łożysko hałasowało by cały czas. Brał pod uwagę także spreżynki na tarczy sprzęgła...
Ostatnio jakieś fatum wisi nad tym autem, ciągle coś... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2007, 12:47   #6
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

ja mam tak samo z 2-gim biegiem jak u ciebie tylko ze az tak dlugo bo az 5 minut to dziwne moze faktycznie daje o sobie znac lozysko oporowe ja tez sie do tego przymiezalem ale poczekam az bede wymienial tarcze sprzeglowe i wtedy wymienie odrazu lozysko
w passacie tez mialem cos podobnego tylko ze mi piszczalo jak lekko nacisnolem pedal sprzegla to przestawalo obojetnie czy byl zimny czy cieply sprawdzali mi to lozysko i bylo wszystko z nim w porzadku i jezdzilem tak dosc dlugo az go sprzedalem wiec moim zdaniem niema co sie przejmowac moze najpierw dla swietego spokoju wymien olej w skrzyni i bedziesz widzial co i jak
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2007, 15:07   #7
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

ni tez tak rzezi, na poczatku objawy byly podobne do waszych a potem rozsypalo mi sie synchro 3 biegu, rzezi dalej, mi to wyglada na rozwalona skrzynie u mnie, wymienilem sprzeglo z nowego na nowe bo myslalem ze moze lozysko albo sprzezyny na tarczy...
nie pomoglo, teraz juz rzezi caly czas, mam zamiar wlac ceramizer do skrzyni i zobaczyc czy ja wyciszy, a potem wziasc sie za synchro,
jesli wyjma Ci skrzynie to poczytaj tutaj o oleju - jaki ma byc dolany zeby Ci nie nalali przekladniowego
jblack, skoro juz Ci wchodza na zimnym ciezko to pewnie u Ciebie juz ktos nalal przekladniowego zamiast Dextron III


a wszystko to dotyczy skrzyni 5 - biegowej,w 6 cio jest SAE 75W90
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2007, 15:07   #8
olo1939
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2007
Skąd: Szczecin
Postów: 19
Domyślnie

Witam mam również identyczne objawy rano, najgłośniej słychać na półsprzęgle, po puszczeniu całkiem sprzęgła trochę ciszej ale też słychać. Jak wyłączę zapłon i ponownie odpalę to mija, lub jak dodam gazu. Jak się auto zagrzeje to już nic nie słychać. Sprzęgło i skrzynia biegów również pracują normalnie. Na ciepłym silniku można odpaalać, gasić wciskać sprzęgło i ok.
Mój mechanik postawił na sprzęgło mówi, że w tych autach przewidziane jest na ileś tam tysięcy i siada jakiś elemet mówił nazwę ale nie zapamiętałem. Zapamiętałem cenę bo mówił, że cholernie drogie.
Też nie wiem co robić mówił, że jeździć i obserwować.

Mam prośbę, jeżeli ktoś już to robił, lub zna się natym to proszę w swoim imieniu i kolegów z podobnym problemem o POMOC
olo1939 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2007, 15:52   #9
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie

Właśnie wróciłem od mechanika, sprawdzaliśmy stan oleju. Z olejem wszystko ok, zostaje wyciągnąć skrzynię i sprawdzić sprzęgło i skrzynkę.
Mechanik stawia na skrzynię, mówił, że nie opłaca się naprawiać, lepiej kupić sprawną uzywaną z gwarancją i podmienić całość.
Nie opłaca się bo najczęściej trzeba skrzynię rozebrać w drobny mak i po drodze okazuje się, że polowa części do wymiany. Jako 2-gie podejżewa koło dwumasowe, nie pocieszył mnie bo koszt podobny jak używana skrzynia.
Tak czy owak powiedział, że mam zostawić na noc auto, rano posłucha i zobaczy. Jego zdaniem jeśli wszystko w tej chwili działa dobrze to jeździć aż zacznie halasować cały czas, przynajmniej diagnoza będzie pewna...
Jak poprzednika bardzo mnie interesuje, czy ktoś rozwiązał już identyczny problem i ile go to kosztowało... ze swojej strony moge obiecać, że o swoich poczynaniach będę informowal na bieżąco.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2007, 18:47   #10
olo1939
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2007
Skąd: Szczecin
Postów: 19
Domyślnie

właśnie jak napisałeś koło dwumasowe to przypomniało mi się, że mój postawił podobną diagnozę powiedział, że koszt pi razy drzwi 2000. Wiesz zastanawia mnie to, że skrzynia dobrze chodzi, praktyczne nic wszysko ok to dlaczego powiedział Ci, że skrzynia. Ja narazie obserwuję bo brak sałaty aby rozbierać. Ale jak zacznę to również się z tobą podzielę informacjami. Jak również czegoś się dowiem to dam Ci znać bo objawy mamy identyczne

[ Dodano: 10-12-2007, 19:50 ]
Danielp wiesz mam jeszcze jedno pytanie bo nie masz zaznaczone w profilu. Ile masz KM

Ostatnio edytowane przez subratri ; 05-04-2009 o 11:25
olo1939 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.