Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2011, 05:13   #1791
DENVER.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam szanownych kolegów.
Chciałbym sobie założyć w kabinie włącznik dogrzewacza pomijający czujnik i teraz pytanie - czy te 2 przewody idące od czujnika do pieca idą do niego bezpośrednio czy może jeden z nich zamyka się przez stacyjkę lub jakiś przekaźnik?
Pytam bo jak sprawdzałem to jeden z nich idzie bezpośrednio a drugi chyba zamyka się jak przekręcę kluczyk w stacyjce. (znalazłem też jeden który ma przejście z kablem od czujnika ale jak podłączyłem włącznik to po chwili zwariował mi klimatronik i poszedł bezpiecznik - tak więc teraz wolę się upewnić zanim coś gorszego się stanie)

__________________
Gość portalu
DENVER. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 06:56   #1792
szantis
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: 3city
Model: sharan
Silnik: 1,9 TDII- 1XXkm/3XX Nm
Rocznik: '98/99
Postów: 245
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał DENVER. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam szanownych kolegów.
Chciałbym sobie założyć w kabinie włącznik dogrzewacza pomijający czujnik i teraz pytanie - czy te 2 przewody idące od czujnika do pieca idą do niego bezpośrednio czy może jeden z nich zamyka się przez stacyjkę lub jakiś przekaźnik?
Pytam bo jak sprawdzałem to jeden z nich idzie bezpośrednio a drugi chyba zamyka się jak przekręcę kluczyk w stacyjce. (znalazłem też jeden który ma przejście z kablem od czujnika ale jak podłączyłem włącznik to po chwili zwariował mi klimatronik i poszedł bezpiecznik - tak więc teraz wolę się upewnić zanim coś gorszego się stanie)
Logika , jakbyś miał bezpośrednio podłączone 12V przez piec i czujnik bez odcięcia to dość szybko akumulator by padł.
Najszybciej ....przełącznik daj równolegle do czujnika a sam czujnik wyjmij.....masz wtedy pełna kontrolę manualną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szantis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2011, 22:52   #1793
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał szantis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Logika , jakbyś miał bezpośrednio podłączone 12V przez piec i czujnik bez odcięcia to dość szybko akumulator by padł.
Najszybciej ....przełącznik daj równolegle do czujnika a sam czujnik wyjmij.....masz wtedy pełna kontrolę manualną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ze tak sie dopytam kolegi z ciekawosci jak to podlaczyc rownolegle ???
Zapewne cos mi do glowy zaraz przyjdzie ,ale chce sie upewnic czy ide w dobrym kierunku.
Powiem tak ja po prostu przeciolem ten przewod zasilajacy czujnik i wpiolem tam przelacznik.Jak dobrze pamietam ten przewod idzie od alternatora jesli zapali sie motor i zaczyna ladowac alternator.Mówię od D3WZ.
Inna sprawa jak sie chce zalozyc pomijajac czujnik trzeba zalozyc przelacznik na 3 razy.I wtedy odzielne (stale)zasilanie dac.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 06:10   #1794
szantis
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Skąd: 3city
Model: sharan
Silnik: 1,9 TDII- 1XXkm/3XX Nm
Rocznik: '98/99
Postów: 245
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ze tak sie dopytam kolegi z ciekawosci jak to podlaczyc rownolegle ???
Zapewne cos mi do glowy zaraz przyjdzie ,ale chce sie upewnic czy ide w dobrym kierunku.
Powiem tak ja po prostu przeciolem ten przewod zasilajacy czujnik i wpiolem tam przelacznik.Jak dobrze pamietam ten przewod idzie od alternatora jesli zapali sie motor i zaczyna ladowac alternator.Mówię od D3WZ.
Inna sprawa jak sie chce zalozyc pomijajac czujnik trzeba zalozyc przelacznik na 3 razy.I wtedy odzielne (stale)zasilanie dac.
Jeśli jest tak jak napisałeś, czyli przeciąłeś jeden przewód i wstawiłeś w to miejsce łącznik to włączyłeś się szeregowo. Czyli możesz sobie wyłączyć dogrzewacz jak czujnik będzie zwarty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Prawidłowo , to odizolowujesz przewody z dwóch stron czujnika i pomiędzy nie wpinasz łącznik.
szantis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 06:30   #1795
DENVER.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Podsumowywując wystarczy że znajdę 2 przewody od czujnika we wiązce przy drzwiach i wepne się równolegle (tak zrobiłem i wszystko działa) i mam ręczne załączanie dogrzewacza a w pozycji 0 mam automat z czujnika.
Coś przegapiłem?
__________________
Gość portalu
DENVER. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 08:31   #1796
klintirek
ford::beginner
 
Imię: irek
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Sępólno kraj
Model: galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał DENVER. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podsumowywując wystarczy że znajdę 2 przewody od czujnika we wiązce przy drzwiach i wepne się równolegle (tak zrobiłem i wszystko działa) i mam ręczne załączanie dogrzewacza a w pozycji 0 mam automat z czujnika.
Coś przegapiłem?
witam
ja to kolego przerabiałem i pisałem o tym jedną stronę wyżej i tak jak opisałem to mi tak działa. Ja podpinałem się bezpośrednio pod czujnik pod maską i pociągłem trzy kable do środka W pozycji 0 piec jest nie aktywny a na 1 działa samoczynnie przez czujnik i na 2 ja nim steruje . Jeden kabel mam przęcięty i od strony wiązki idzie do włącznika i jest podpięty w środek, pozycja 0 a druwga strona tego kabla jest podpięta pod włącznik w pozycji 1 a ten trzeci kabel z pozycji 2 wpinasz za czujnikiem w przewód .
klintirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2011, 18:31   #1797
john1
ford::beginner
 
Imię: janusz
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: świebodzin
Model: ford galaxy
Silnik: 1,9TDI AHU 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dzięki DOKTOREK ale musze wyjac i sprawdzic jaki jest u mnie bo nie wiedzialem ze sa rozne.
john1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 19:19   #1798
DENVER.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Koniec problemów z dogrzewaczem - zaczeło się od świecy skończyło na połamanych i naderwanych kablach przy wtyczce pieca i uszkodzonej pompce paliwa (nową oczywiście kupiłem od Stefano któremu bardzo dziękuję za porady w sprawie naprawy, cierpliwość i oczywiście pompkę)
Szkoda, że za naprawę zabrałem się tak późno ale dzięki wam mój dogrzewacz już chodzi. Tak więc dziękuję wam bardzo zwłaszcza tobie Stefano (mam nadzieję że moja stara pompka już do Ciebie dotarła) za nieocenioną pomoc oraz Twoją przeeeeogromną wiedzę którą się z nami dzielisz.
Pozdrawiam wszystkich - oby ciepełko było z nami !!!!!
__________________
Gość portalu
DENVER. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 17:58   #1799
hubert.piasecki
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: galaxy ghia
Silnik: 1.9 TDI 130kM
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam to jest mój pierwszy wpis na tym forum. Wcześniej nie korzystałem z tego, ale mam problem z moim dogrzewaczem. Kupiłem rok temu forda galaxy z 2003r. Na sprawdzeniu w aso Forda mechanik podpiął mi wtyczkę od dogrzewacza bo była wypięta. DZIAŁAŁ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przez całą zeszłą zimę działał. Minęło lato i w tą zimę już nie było tak kolorowo :-(. Pod samochodem cisza. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co i jak sprawdzać zanim zdecyduję się oddać dogrzewacz do naprawy?
hubert.piasecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 18:27   #1800
radekkacz
ford::average
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: siedlce
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi AUY
Rocznik: 2000
Postów: 58
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

zapewne kolego zaraz bedzie ze o tym juz bylo poszukaj zacznij jesli masz mozliwosc od kompa czy laczy sie z piecem i ewentualnie jakie bledy jesli nie masz takiej mozliwosci to sprawdz przewody w kostkach za piecem jesli nic to odkrec tlumnik rurke od powietrza blachy podtrzymujace odepnij elektryke opusc piec rozkrec go sprawdz swiece wetylator czy lekko sie obraca a wczesniej to zrob zworke na czujniku temp. na podszybiu to narazie tyle pozdro
radekkacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.