Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2008, 20:26   #41
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Czy to, co się "wykruszy" nie zostaje przypadkiem w filtrze oleju?

witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 20:32   #42
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Zanim do niego dotrze zrobi swoje. Poza tym, filtr też ma ograniczone możliwości... Na początku jest tego na tyle dużo, że należy wymienić. Jakby filtry były takie super, to olej zmieniało by się co 100k km, tylko z przepracowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 20:50   #43
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Cytat:
Napisał mk4titben
No to sporo jak za wymiane oleju i filtrów. Ja ostatanio u mojego mechanika miałem gratis wymianę bo kupiłem u niego olej i filtry, ale tu widać inna bajka. Ja zmierzam tylko wymienić filtr oleju i paliwa oraz oczywiście olej. Jakiego producenta kupiujesz filtry ? NO name czy coś z forda czy jeszcze coś innego ?
kupuję filtry MANN a płaciłem nie za wymianę tylko za PRZEGLĄD przy którym wymieniałem olej
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 21:21   #44
Mouera
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Model: Mondeo Titanium Navi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 158
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Cytat:
Napisał TiM
Zanim do niego dotrze zrobi swoje. Poza tym, filtr też ma ograniczone możliwości...
Jakby tak rozpatrywac temat, to każdy opiłek, który znajdzie się w oleju od razu czyni szkody - nie ważne czy przejechałeś 500 czy 3000 km - równie dobrze mógłbyś wymienić olej po 50 km, bo też "zanim do niego (filtra) dotrze (opiłek) zrobi swoje". Chyba trochę przesadzacie...

Polemika jest stąd, że piszesz, że bezwzględnie należy wymienić olej przy ok. 3000 tys. - a ASO twierdzi, że absolutnie nie ma takiej konieczności - a twierdzenie, ze producentowi nie zależy na trwałości silnika jest moim zdaniem kolejna paranoją.
Mouera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 21:25   #45
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Cytat:
Napisał TiM
Panowie!
Bezwzględnie NALEŻY wymienić olej w nowym aucie po 2-3 tysiącach! Toż to "oczywista oczywistość" :fcp3
Niezależnie jakim cudem by go nie zalali w fabryce, to wszystko, co się "wykruszy" podczas dotarcia pływa w oleju i rzeźbi nam silniki od środka.
Nie wiem skąd polemika? Chyba że ktoś kwestionuje samo docieranie elementów silnika - ale taki się chyba jeszcze nie znalazł :fcp2

A dlaczego producenci tego nie zalecają? Nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może chodzi o to, żeby auto jednak za długo nie jeździło... :fcp23
nie kupuję tego, nie- żebym nie chciał,ale na jakiej podstawie Waćpan sądzisz , że bezwzględnie,uważacie że jesteście mądrzejsi od setek inżynierów ? co ma się dotrzeć skoro silnik już jest dotarty, może się dotrzeć skrzynia biegów,oczywiście tutaj dociera się podczas pracy pod obiążeniem, ale to nie to samo co docieranie kompletnie "dziewicowatego" silnika, nie wiem, jakoś mnie wasze argumenty nie przekonują, przydałby się jakiś fachowiec od tej kwestii. ktoś tu przegina , jeżeli producent twierdzi że przy 20 000 a Wy że przy 2 000 , to tak jakbyśmy stali w miejscu, tak wymieniało się w erze poloneza i dużego fiata. :fcp13 gdzie silniki docierało sięjeżdżąc, Wy uważacie że docieranie na chamowni nic nie daje i tak jak kiedyś trzeba wymienić przy 2 000. :fcp13 to delikatnie mówiąc dziwne jest, ( paranoja, jak kolega wyżej napisał ) :fcp13
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 21:35   #46
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Cytat:
Napisał Mouera
a twierdzenie, ze producentowi nie zależy na trwałości silnika jest moim zdaniem kolejna paranoją.
Oj, to akurat był żart (patrz usmieszek) w odpowiedzi na pytanie, na które odpowiedzi nie znam.

Dobrze, załóżmy że "nie jesteśmy pewni" ; kupując nowe auto za 100k zł odpowiedzcie sobie na pytanie: warto wydać 200zł więcej, czy nie?

Ja uważam że wymiana jest konieczna i mnie nie przekonacie. Mouera; nie każdy opiłek, bo od tego jest filtr właśnie. Ale jak jest ich tysiące... filtr może powiedzieć p...olę nie robię, nie? :fcp2 A tak własnie jest na początku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja wymieniłem i nie żałuję.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 21:41   #47
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Cytat:
Napisał TiM
Cytat:
Napisał Mouera
a twierdzenie, ze producentowi nie zależy na trwałości silnika jest moim zdaniem kolejna paranoją.
Oj, to akurat był żart (patrz usmieszek) w odpowiedzi na pytanie, na które odpowiedzi nie znam.

Dobrze, załóżmy że "nie jesteśmy pewni" ; kupując nowe auto za 100k zł odpowiedzcie sobie na pytanie: warto wydać 200zł więcej, czy nie?

Ja uważam że wymiana jest konieczna i mnie nie przekonacie. Mouera; nie każdy opiłek, bo od tego jest filtr właśnie. Ale jak jest ich tysiące... filtr może powiedzieć p...olę nie robię, nie? :fcp2 A tak własnie jest na początku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja wymieniłem i nie żałuję.
nie chodzi o 200 zł, kiedyś pamiętam, w szkole uczono nas o Katyniu, potem docierały do domu jakieś ulotki o "innym" Katyniu, czas wymagać rzetelności i uczciwości , o ile to jest mozliwe , jeżeli producent twierdzi że przy 20 000 wymiana oleju, to albo taka jest prawda, albo kłamie.ale na kłamstwie można łatwo kogoś złapać, więc uważam, że ... przesadzacie. :fcp29
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 22:44   #48
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Panowie a powiedzcie mi:

1) jeżeli sobie wymienię olej samodzielnie to czy nie tracę gwarancji? np dlatego że ma to robić tylko ASO

2) co jest jeżeli sam sobie wymienię olej i pojadę na obowiązkowy przegląd to czy oni też będą wymieniać? jeżeli nie to co jest z gwarancją?

3) jeżeli pojadę do ASO to czy mogę swoj olej filtry przywieść ? bo np chce Mobila a nie fordowskiego albo nawet jeżeli fordowski to w hurtowni obok salonu można go za połowę ceny dostać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

4) jak to jest z innymi rzeczami do wymiany? klocki, filtry? czy można swoje mieć?

może to i pytania "nowicjusza" ale jak by ktoś doświadczony mógł odpowiedzieć byłbym zobowiązany
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 22:49   #49
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

ja złapałem Hondę...i co z tego?!? nie wmówisz mi, że opiłki metalu w oleju to masa szpachlująca ścianki cylindrów i tak miało być..że o panewkach czy kanałach olejowych nie wspomnę.
Czy ktoś z Was wie jaka jest dokładność procesu honowania gładzi ścianek cylindra i jaką w jego efekcie uzyskuje się gładkość a jaka jest gładkość tych ścianek po kilku tysiącach km? A wiecie, że to ostatni, mechaniczny proces obróbki silnika? Wiecie dlaczego mówi się właśnie o DOCIERANIU?
Odnoszę się jedynie do procesów i norm technicznych.
Co do ekonomii powiem tyle...kolejny proces czy to honowania, czy docierania czy jakiejkolwiek innej operacji w fabryce to wymierna strata, czasu i pieniędzy więc producenci idą na kompromis...zrobimy to tak by dało radę i nie rozsypało się w ciągu 3-4 lat...później to już nie nasz problem bo jest po gwarancji....jak myślicie czy jakikolwiek obecnie produkowany samochód dotrwa w takim "zdrowiu" 20, 30 lat jak mercedesy 123?!? żaden i o to mogę się założyć...swoją drogą jego niezawodność prawie położyło MB.

leonzaw odpowiadając na Twoje pytania:
1. możesz samodzielnie wymienić olej i nic ASO do tego
2. sam przegląd robi wyłacznie ASO...jak chcesz wymianę zrobić sam nie mogą Ci tego zabronić ale musisz "udowodnić" to co zrobiłeś bo to oni wbijają pieczatkę do książeczki
3. możesz mieć własne materiały eksploatacyjne, wara im od tego
4. każdą część możesz mieć własną, gwarancję stracisz jedynie gdy nie będzie miała homologacji forda zapewnia to dyrektywa UE i...tradycyjnie wara im do tego :fcp2
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2008, 05:46   #50
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

eee tam, stratą jest nieuczciwe podejście do klienta,,niczego nie przsądzam, ale dopóki ktoś mi nie przedstawi jakichś faktów i rzeczowego podejścia, bo narazie to wszystko jest "a wiecie" a " myślicie" to jakoś trudno mi uwierzyć ze nadal jestesmy w erze poloneza. :fcp29
ps. czytałem rózne fora i i widziałem argumenty, że producent tak chce żeby silniki się psuły, zapewne nawet nie będę czekał do tych 20 000 tys, ale to jakaś paranoja jest . :fcp5 ,jeden próbuje drugiego przechytrzyć ? częsta wymiana oleju ? przecierz to chwyt marketingowy dla producentów oleju .
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , olej



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.