Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2008, 17:32   #31
mk4titben
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Cytat:
Napisał mark54
Przechodzilem przez podobne dyskusje z ASO niedlugo po zakupie Focusa.
Chcialem wymienic olej po ok. 3000km, ale tez mi mowiono ze to niepotrzebne,
gdy nadal nalegalem na wymiane oleju powiedziano mi ze fabrycznie silniki sa
zalane nieco innym olejem specjalnie przeznaczonym na docieranie silnika
i nie nalezy go zbyt wczesnie wymieniac.
Po tej informacji odpuscilem i wymienilem olej przy pierwszym przegladzie po roku
uzytkowania auta, z tym ze bylo to po ok. 8000km.
Nie wiem ile w tym prawdy ale przy takich argumentach ja sie dalem przekonac.
Przydałaby się jakaś rada specjalisty ale takiego na forum nie znajdziemy niestety.

mk4titben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2008, 18:42   #32
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Cytat:
Napisał mk4titben
Cytat:
Napisał mark54
Przechodzilem przez podobne dyskusje z ASO niedlugo po zakupie Focusa.
Chcialem wymienic olej po ok. 3000km, ale tez mi mowiono ze to niepotrzebne,
gdy nadal nalegalem na wymiane oleju powiedziano mi ze fabrycznie silniki sa
zalane nieco innym olejem specjalnie przeznaczonym na docieranie silnika
i nie nalezy go zbyt wczesnie wymieniac.
Po tej informacji odpuscilem i wymienilem olej przy pierwszym przegladzie po roku
uzytkowania auta, z tym ze bylo to po ok. 8000km.
Nie wiem ile w tym prawdy ale przy takich argumentach ja sie dalem przekonac.
Przydałaby się jakaś rada specjalisty ale takiego na forum nie znajdziemy niestety.
może nie tyle rada co wyjaśnienia, ,żeby karzdy mógł sam podjąć decyzję , jak to jest z tym olejem ,bo jakby mieli po docieraniu wsadzać taki silnik do wozu , to rzeczywiście jest brudny i trzeba wymieniać nie po 5 tys tylko po dwóch, jak kiedyś bywało, ale mamy XXI wiek i karzą jechać na wymianę przy 20 tys, a jeżeli argument z góry jest prawdziwy, a brzmi to sensownie, to wychodzi że ten kto wymienia wcześniej nawet sobie szkodzi .
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2008, 20:04   #33
mk4titben
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Cytat:
Napisał azet
Cytat:
Napisał mk4titben
Cytat:
Napisał mark54
Przechodzilem przez podobne dyskusje z ASO niedlugo po zakupie Focusa.
Chcialem wymienic olej po ok. 3000km, ale tez mi mowiono ze to niepotrzebne,
gdy nadal nalegalem na wymiane oleju powiedziano mi ze fabrycznie silniki sa
zalane nieco innym olejem specjalnie przeznaczonym na docieranie silnika
i nie nalezy go zbyt wczesnie wymieniac.
Po tej informacji odpuscilem i wymienilem olej przy pierwszym przegladzie po roku
uzytkowania auta, z tym ze bylo to po ok. 8000km.
Nie wiem ile w tym prawdy ale przy takich argumentach ja sie dalem przekonac.
Przydałaby się jakaś rada specjalisty ale takiego na forum nie znajdziemy niestety.
może nie tyle rada co wyjaśnienia, ,żeby karzdy mógł sam podjąć decyzję , jak to jest z tym olejem ,bo jakby mieli po docieraniu wsadzać taki silnik do wozu , to rzeczywiście jest brudny i trzeba wymieniać nie po 5 tys tylko po dwóch, jak kiedyś bywało, ale mamy XXI wiek i karzą jechać na wymianę przy 20 tys, a jeżeli argument z góry jest prawdziwy, a brzmi to sensownie, to wychodzi że ten kto wymienia wcześniej nawet sobie szkodzi .
NO widzę że trzeba temat rozbudowac bo jest w nim dużo niejasności. W sumie po tych wszystkich odpowiedziach jestem trochę skołowany. Czekam dalej na opinię jakiegoś eksperta w dziedzinie mechaniki kogoś z doświadczeniem.
mk4titben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 14:59   #34
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Wprawdzie ekspertem się nie nazwę ale dołożę konkurencji :fcp12
Tak się złożyło, że równolegle z mondziakiem kupiliśmy nową hondkę civic benzynkę. W obu przypadkach po 2 tys wymiana oleju i co? Faktycznie w mondziaku olej wygląda jak olej i chyba nie było problemu (choć przypominam, że samochody a także silniki są wstępnie konserwowane na wypadek gdyby miały stać na placu, co za tym idzie część tych konserwantów dostaje się na początku do oleju, filtrów itp, itd).
I odnoszę się tu do wypowiedzi azet'a że mamy XXI wiek. Gdybym nie sprawdził po 2 tys. oleju w hondzie pewnie bym się z Tobą zgodził, jednakże widziałem ten olej i uwierzcie mi wyglądał fatalnie. Wyobraźcie sobie olej w wersji lakieru metalic i będziecie mieli jego obraz. Nie dość, że w swojej objętości zawierał jakieś opiłki metalu to jeszcze poziom osadu po zlaniu to wyraźna, kilkumilimetrowa warstwa.
Więc XXI wiek, wiekiem a mechanizm ścierania powierzchni metalowych pozostaje bez zmian.
Tak więc ja pozostanę przy swoim i w nowym silniku zawsze zmienię olej i filtry po 2 kkm, no chyba że pojawią się silniki ceramiczne i wówczas problemu smarowania nie będzie w ogóle :fcp12
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 15:34   #35
mk4titben
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Cytat:
Napisał PAFFCIO
Wprawdzie ekspertem się nie nazwę ale dołożę konkurencji :fcp12
Tak się złożyło, że równolegle z mondziakiem kupiliśmy nową hondkę civic benzynkę. W obu przypadkach po 2 tys wymiana oleju i co? Faktycznie w mondziaku olej wygląda jak olej i chyba nie było problemu (choć przypominam, że samochody a także silniki są wstępnie konserwowane na wypadek gdyby miały stać na placu, co za tym idzie część tych konserwantów dostaje się na początku do oleju, filtrów itp, itd).
I odnoszę się tu do wypowiedzi azet'a że mamy XXI wiek. Gdybym nie sprawdził po 2 tys. oleju w hondzie pewnie bym się z Tobą zgodził, jednakże widziałem ten olej i uwierzcie mi wyglądał fatalnie. Wyobraźcie sobie olej w wersji lakieru metalic i będziecie mieli jego obraz. Nie dość, że w swojej objętości zawierał jakieś opiłki metalu to jeszcze poziom osadu po zlaniu to wyraźna, kilkumilimetrowa warstwa.
Więc XXI wiek, wiekiem a mechanizm ścierania powierzchni metalowych pozostaje bez zmian.
Tak więc ja pozostanę przy swoim i w nowym silniku zawsze zmienię olej i filtry po 2 kkm, no chyba że pojawią się silniki ceramiczne i wówczas problemu smarowania nie będzie w ogóle :fcp12
Oki no to powiedz tylko co wlałeś bo ja zmierzam zalać silnik tak jak napisałem wcześniej olejem MOTUL 5W30 Ford specyfic, mam przejechane około 4 tys km. CO ty na to? i druga kwestia czy wymieniałeś jakieś filtry oprócz oleju tzn paliwa i powietrza? No i co powiedzieli w serwisie jak im przedstawiłeś sprawę wymiany oleju.?
mk4titben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 15:51   #36
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Wlałem Mobila Full Syntetic 0W40 (z resztą zarówno honda jak i mondziak jeżdżą na mobilu - i wolę nie wdawać się w dyskusje na temat wyższości tego nad innym czy odwrotnie - sprawdziłem, działa dla mnie wystarczy). Przy zmianie leju zmieniłem filtr oleju i paliwa, powietrza i klimy przy 10kkm.
A w serwisie się nie opowiadałem, zrobiłem wymianę bo tak uważam i wara im od tego.
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 15:58   #37
mk4titben
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Przywiozłeś swój olej, filtry ? czy kupiłes u nich ? ile cię skasowali za wymianę tych wszystkich filtrów i oleju ?
mk4titben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 16:03   #38
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

swój olej i swoje filtry, mam znajomego w Szczecinie od którego kupuję tego typu rzeczy i mam pewność co mi wkładają bo dodatkowo, patrzę na ręce, a ostatnio w ASO forda nie można kupić innego oleju niż motorcraft. Poza tym zawsze proszę o zostawienie wymienionych elementów "do wglądu".
Ile? Wg cennika za rozszerzony zapłaciłem ok 450 zł. teraz trochę więcej bo doszły klocki więc ok. 800.
W ASO mają cennik wymienianych w ramach przeglądu rzeczy i o tyle obniżają jego cenę więc na to samo wychodzi..no prawie :fcp13
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 16:17   #39
mk4titben
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

No to sporo jak za wymiane oleju i filtrów. Ja ostatanio u mojego mechanika miałem gratis wymianę bo kupiłem u niego olej i filtry, ale tu widać inna bajka. Ja zmierzam tylko wymienić filtr oleju i paliwa oraz oczywiście olej. Jakiego producenta kupiujesz filtry ? NO name czy coś z forda czy jeszcze coś innego ?
mk4titben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 20:18   #40
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: [MK4] Mondeo 2.0 Duratec benz 145 KM kiedy wymienić olej?

Panowie!
Bezwzględnie NALEŻY wymienić olej w nowym aucie po 2-3 tysiącach! Toż to "oczywista oczywistość" :fcp3
Niezależnie jakim cudem by go nie zalali w fabryce, to wszystko, co się "wykruszy" podczas dotarcia pływa w oleju i rzeźbi nam silniki od środka.
Nie wiem skąd polemika? Chyba że ktoś kwestionuje samo docieranie elementów silnika - ale taki się chyba jeszcze nie znalazł :fcp2

A dlaczego producenci tego nie zalecają? Nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może chodzi o to, żeby auto jednak za długo nie jeździło... :fcp23
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , olej



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.