Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2014, 07:39   #621
KGR78
ford::amateur
 
Avatar KGR78
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 12-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0Pb
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie

To bardzo ciekawe co piszesz, ponieważ ja mam komplet tarcz i klocków Zimmerman i takiego problemu nie mam. A z tego co pamiętam też kupowałem z breakparts. Może trafiłeś na taki egzemplarz ...

... stjuningowane w virtualu za pomocą foto.szopa ...

KGR78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 11:01   #622
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

A czy można się jakoś pozbyć tego dziwnego dzwięku oprócz oczywście wymiany klocków. Nie wiem mocniejesze przyhamowanie
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 14:17   #623
mk4titben
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Właśnie się wczoraj dowiedziałem, iż najwyższy czas wymienić klocki i tarcze z tyłu , po poczytaniu forum wybór padł na zestaw tarcz ATE Standart+klocki ATE Ceramic, przód jeszcze jest ok tzn tarcze fabryczne i drugie klocki od początku tzn od 2008 roku, mam przejechane 105 tys km. Znacie dobry sklep gdzie w dobrej cenie mogę kupić taki zestaw. Z góry dziękuje za pomoc.
mk4titben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 16:37   #624
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał mk4titben Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie się wczoraj dowiedziałem, iż najwyższy czas wymienić klocki i tarcze z tyłu , po poczytaniu forum wybór padł na zestaw tarcz ATE Standart+klocki ATE Ceramic, przód jeszcze jest ok tzn tarcze fabryczne i drugie klocki od początku tzn od 2008 roku, mam przejechane 105 tys km. Znacie dobry sklep gdzie w dobrej cenie mogę kupić taki zestaw. Z góry dziękuje za pomoc.
Pawpor
misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 19:57   #625
mk4titben
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-04-2008
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 67
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Znów trochę poczytałem forum i jednak stwierdzam, że chyba najlepsze rozwiązanie to jednak
TARCZE HAMULCOWE EBC ULTIMAX oraz klocki KLOCKI HAMULCOWE EBC GREEN STUFF, czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tymi komponentami ? Jeśli tak proszę o opinie. Pozdrawiam.
mk4titben jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2014, 09:16   #626
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał anastazyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmieniłem na tyle klocki na zimmermana kupione od kolegi z forum niby przestrzegalem zasad hamowania po wymianie ale po ok 1tys zaczely mi przy delikatnym hamowaniu popiskywać (tylko na rozgrzanych)
Anastazyy nie ma klocków które będą się sprawdzać u każdego - możliwe, że jeździ bardzo dynamicznie (masz zrobiony Chip więc przypuszczam, że tak) i wtedy klocki się przegrzewają co powoduje piszczenie - chyba, że nie dotarłeś dobrze zestawu lub zmieniłeś same klocki a na tarczach został depozyt po starych klockach - wtedy też może występować piszczenie (dlatego zalecamy przeszlifować tarcze papierem ściernym lub przetoczyć przed zamontowaniem nowych klocków). Teraz możesz ściągnąć klocki i zobaczyć czy nie są zeszklone (jeżeli są to raczej tylko wymiana na coś mocniejszego - np EBC Green) a jeżeli nie to delikatnie przeszlifować na papierze ściernym i przetrzeć tarcze i ponownie dotrzeć zestaw
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2014, 23:54   #627
pawekxp
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-02-2013
Skąd: Wieruszów
Model: Mondeo Mk4 / Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 140 / 180
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Koledzy a co sądzicie o zestawie tarcze + klocki BOSCH ?
pawekxp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 00:51   #628
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

ja mam podobne pytanie. na wiosne bede zmieniac tarcze przod i chcialbym wiercone "dla szpanu". czy jak kupie np zimmermany to musze do nich dobierac specjalne klocki czy wystarczy cos zwyklego np wspomniany bosch
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 09:55   #629
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Polecam Zimmermanna - Bosch to produkt made in china... Nie będziecie z niego zadowoleni
Do wierconych tarcz mogą być stndardowe Zimmermanny - klocki należy dobrać pod swój styl jazdy. Jeżeli jeździcie normalnie do 150-160km/h to można zastosować standardowe klocki. Do prędkości ponad 180km/h należałoby pomyśleć o czymś lepszym - tutaj dobieramy mieszanki indywidualnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 10:27   #630
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli jeździcie normalnie do 150-160km/h to można zastosować standardowe klocki. Do prędkości ponad 180km/h należałoby pomyśleć o czymś lepszym - tutaj dobieramy mieszanki indywidualnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

to żem się uśmiał musisz mieszkać w Niemczech aby takie głupoty pisać o takich prędkościach na polskich drogach no chyba że śmigasz tylko po polskich autostradach i wyskakuje ci jeleń nagle na drogę i musisz deptać ostra po wentylachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.D
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie tarcz , drgania kierownicy , hamowanie , hamulce , mondeo mk4 , tarcze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.