Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2011, 10:16   #11
tomek37
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Lubawa.
Model: Transit skrzyniak
Silnik: 2500 diesel
Rocznik: 1994
Postów: 166
Domyślnie Odp: Linka sprzęgła - czy jest możliwość regulacji ?

Odgrzewam temat może ma ktoś z kolegów rysunki jak poskładać prawidłowo zębatki pedału sprzęgła.Miałem zablokowany półksiężyc,a górną zębatkę całkiem zdjętą z tą sprężynką.Przetarta i urwana linka myślę dlatego że półksiężyc był na sztywno.Teraz nowa linka i zębatki założę jak fabryka opracowała tylko nie wiem jak to złożyć proszę o pomoc jakiś manual z fokami.
czy na pedał sprzęgła starego typu będzie pasował napinacz od roku 96 i oczywiscie linka z regulacją ręczną na srubę może ktoś przerabiał.
[IMG=http://img189.imageshack.us/img189/7610/1573275723.th.jpg][/IMG]
chodzi mi o taki napinacz jak na fotce inną linke z regulacją.


Ostatnio edytowane przez tomek37 ; 01-05-2011 o 12:40
tomek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2011, 11:35   #12
Łukasz_306
ford::beginner
 
Avatar Łukasz_306
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Piaseczno
Model: Transit (osobowy)
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1991
Postów: 10
Domyślnie Odp: Linka sprzęgła - czy jest możliwość regulacji ?

Witam,

Jakieś pół roku temu kupiłem Osiołka i od początku ciężko wchodziły biegi szczególnie "1" i wsteczny. Ze względu, że jeżdżę nim rzadko i nie daleko to nie przeszkadzało mi to. Zauważyłem, że gdy wcisnąłem dwa razy pedał sprzęgła to wtedy biegi wchodziły łatwiej. Jednak wczoraj przy ruszaniu (na szczęście z domu) strzeliła mi linka sprzęgła. Pedał został w podłodze a huk był jak z armaty. Spróbuje wymienić linkę sam ale nie wiem jaką kupić. Najgorsze jest to, że oprócz pojemności silnika (2,5 D) i roku produkcji (1991 r.) to nic nie wiem na temat mojego modelu. Nawet po VIN (WF0KXXGBVKMC96174) nie można tego sprawdzić (podobno jakiś model wyprodukowany do wewnętrznego użytku forda).
Czy może mi ktoś pomóc w doborze linki?
Czy występowały tylko dwa rodzaje linek (z regulacją i bez) bez względu na silnik tak jak tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Łukasz_306 ; 16-05-2011 o 11:40
Łukasz_306 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2011, 13:23   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Linka sprzęgła - czy jest możliwość regulacji ?

Są tylko dwie linki - pod napinacz i pod regulację nakrętką.

Jeżeli linka pękła tuż przy pedale, to świadczy to o tym, że przełamywała się już na półksiężycu samoregulatora.
A to z kolei świadczy o tym, że być może sprzęgło (docisk i tarcza) się już kończą i samoregulator nie wyrabia z zakresem regulacji.
Po wymianie linki sprawdź jak ustawił się samoregulator - czy linka się nie załamuje na nim przy depnięciu pedałem...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 16-05-2011 o 13:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2011, 20:51   #14
tomek37
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Lubawa.
Model: Transit skrzyniak
Silnik: 2500 diesel
Rocznik: 1994
Postów: 166
Domyślnie Odp: Linka sprzęgła - czy jest możliwość regulacji ?

U mnie jak strzelił napinacz pękły ząbki zablokowałem półksiężyc i pół roku super myślałem że mam spokój ale lekko skośnie ustawił się przy blokowaniu chodził więc krzywo i przetarł linkę.Kupiłem jak wyżej wstawiałem fotki napinacz i linkę pod regulacje ale nic z tego nie da się założyc nowego typu napinacza na stare pedały są grubsze więć dałem spokój.Linke wymieniłem na febiego pod napinacz i teraz prosto go zablokowałem chodzi super ciekawe ile teraz wytrzyma,bo ząbków napewno nie założę.Reguluję luz sprzęgła po zablokowaniu półksiężyca w prawie idealnym kątem podkładkami jeśli trzeba.Temu co opracował napinacz sprzęgła w Transicie naprawdę czapki z głów.

Ostatnio edytowane przez tomek37 ; 16-05-2011 o 20:59
tomek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 10:14   #15
Łukasz_306
ford::beginner
 
Avatar Łukasz_306
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Piaseczno
Model: Transit (osobowy)
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1991
Postów: 10
Domyślnie Odp: Linka sprzęgła - czy jest możliwość regulacji ?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są tylko dwie linki - pod napinacz i pod regulację nakrętką.

Jeżeli linka pękła tuż przy pedale, to świadczy to o tym, że przełamywała się już na półksiężycu samoregulatora.
A to z kolei świadczy o tym, że być może sprzęgło (docisk i tarcza) się już kończą i samoregulator nie wyrabia z zakresem regulacji.
Po wymianie linki sprawdź jak ustawił się samoregulator - czy linka się nie załamuje na nim przy depnięciu pedałem...
Ja mam u siebie przy pedale ten półksiężyc, czyli rozumiem, że mam te wersję z samoregulatorem? Niestety pękła przy samym pedale i tak też przypuszczam, że sprzęgło też się kończy bo "1" i wsteczny ciężko wchodziły.
Jaką linkę polecacie i gdzie ją kupić (Warszawa). Dodam, że sprzęgła teraz nie wymienię bo mam inne wydatki a Transitem jeżdżę tylko w weekendy na działkę.
Może taka wystarczy? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Łukasz_306 ; 24-05-2011 o 10:19
Łukasz_306 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 18:14   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Linka sprzęgła - czy jest możliwość regulacji ?

Skoro jesteś z Warszawy, to kup linkę u p. Wasia - oni mają świetnie zaopatrzony magazyn, a nie biorą towaru z którym by mieli kłopoty po naprawie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 22:13   #17
Łukasz_306
ford::beginner
 
Avatar Łukasz_306
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Piaseczno
Model: Transit (osobowy)
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1991
Postów: 10
Domyślnie Odp: Linka sprzęgła - czy jest możliwość regulacji ?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro jesteś z Warszawy, to kup linkę u p. Wasia - oni mają świetnie zaopatrzony magazyn, a nie biorą towaru z którym by mieli kłopoty po naprawie.
wojtekjanus czy możesz podać na PW namiary na sklep Pana Wasia, o którym wspominasz?
Łukasz_306 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2011, 16:05   #18
Zbyscheck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Model: Ford Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1992
Postów: 39
Domyślnie Odp: Linka sprzęgła - czy jest możliwość regulacji ?

Mam pytanie: czy można przejść z samoregulatora na linkę "ręcznie" regulowaną... Tzn. w ogóle na pewno można (wszystko przecież można), ale na ile jest to proste...(od dawna o tym myślałem). Osobiście uważam iż ten samoregulator jest to uszczęśliwianie na siłę (dobre dla kobiet) .. bo ileż razy podciąga się linkę od sprzęgła... - raz na rok? Regulując ręcznie mogę sobie ustawić aby sprzęgło mi brało tak wysoko jak ja sam chcę a nie czasami w połowie wysokości (tak jak mam to np w Partnerze).
Z poważaniem; Zbyszek
Zbyscheck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 13:41   #19
Transolot
ford::average
 
Avatar Transolot
 
Zarejestrowany: 21-12-2011
Skąd: Stolica
Model: Transit MK5
Silnik: 2,5d motor 4FB
Rocznik: 1999
Postów: 131
Domyślnie Odp: Linka sprzęgła - czy jest możliwość regulacji ?

Cytat:
Napisał Łukasz_306 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Jakieś pół roku temu kupiłem Osiołka i od początku ciężko wchodziły biegi szczególnie "1" i wsteczny
Odgrzeje kotleta...
U mnie jest podobna sytuacja. 1 bieg wchodzi z wyraźnym oporem ale tylko wtedy gdy auto jest mocno rozgrzane (na zimno 1'ka wchodzi jak w masło). Niweluję tą niedogodność poprzez zapinanie 1'ki kiedy auto się jeszcze toczy (tuż przed zatrzymaniem się).

Czy linka sprzęgła w roczniku 1999 miała regulację? Domniemam, że może się kończyć sprzęgło... tylko pytanie dlaczego na zimno biegi wchodzą idealnie?
__________________
Youngtimer fun
Transolot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 15:49   #20
tomek37
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Lubawa.
Model: Transit skrzyniak
Silnik: 2500 diesel
Rocznik: 1994
Postów: 166
Domyślnie Odp: Linka sprzęgła - czy jest możliwość regulacji ?

U mnie tak było z 1 biegiem jak za nisko sprzęgło brało jak przerobiłem półksięzyc na sztywno wywaliłem ten mały trybik,a regulacje zrobiłem na podkładki wyżej stoi pedał i na 3/4 wysokosci rusza osiołek teraz biegi super.Przedtem na 1/4wysokosci juz ruszał żałuje że prędzej tego ustroństwa nie przerobiłem chyba już rok jak smigam i niewiem o sprzęgle.Ten co wymyslił patent zębatek sprzęgła tak zwany samonapinacz szkoda słów.
tomek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.