Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2011, 23:22   #11
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: maź na korku oleju

Cytat:
Napisał mmarcinn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bagnet jest czysty. Jeśli to nic groźnego to miło.
Tak mają niektóre silniki, nie tylko diesle - zwłaszcza jesienią, kiedy wilgoć (jest na postoju i w silniku) a więc woda miesza się z olejem (oparami ściślej).
To białe lub beżowe to się nazywa emulsja i poza wytarciem nic nie trzeba z nią robić.

__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2011, 14:40   #12
tomek37
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Lubawa.
Model: Transit skrzyniak
Silnik: 2500 diesel
Rocznik: 1994
Postów: 166
Domyślnie Odp: maź na korku oleju

Jak silnik jest dobry to korek będzie czysty nawet jak sie jezdzi tylko po miescie przecież jest termostat i na zimnym silniku trzyma mały obieg tylko wokół bloku krąży płyn chłodzący musi wtedy wilgoc odparować.Jesli by nie było temostatu wtedy inna sprawa.Kiedys tak miałem w golfie wymieniłem usczelke pod głowicą pomogło ale mogłem jezdzic tylko mnie denerwowała ta piana wytarłem i za jakis czas znowu sie pojawiała.
tomek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2011, 17:34   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: maź na korku oleju

Chyba przyczyn może być kilka...
Powiem tak: jeździłem w sumie 10-ma Maluchami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - nie mają wodnego chłodzenia, ale maź się pojawiała...
W moim 2,0 tdci jeżdżę prawie 100% w ruchu miejskim, silnik zimą jest permanentnie niedogrzany - ale mazi nie mam.
W Maluchach był olej... taki sobie i mineralny (słynny Monte Carlo), w tdci jest full syntetyk Mobil1.

Na pewno maź jest zemulgowanym wilgocią olejem - pytanie, skąd ta wilgoć. Jeżeli z układu chłodzenia - to... niedobrze, jeżeli z powietrza to... może być.
Cytat:
Napisał tomek37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
musi wtedy wilgoc odparować.
No musi, ale zanim odparuje miesza się z parami oleju i skrapla się (osadza się) tam, gdzie najzimniej - na korku wlewu... Para oleju z parą wodną najszybciej się zemulgują... Ale olej full syntetyk paruje w temperaturze 100 st.C wyższej niż półsyntetyk i 150st.C wyższej niż mineralny...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-12-2011 o 17:45
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 19:20   #14
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: maź na korku oleju

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno maź jest zemulgowanym wilgocią olejem - pytanie, skąd ta wilgoć. Jeżeli z układu chłodzenia - to... niedobrze, jeżeli z powietrza to... może być.
Bo "odma" to jest takie miejsce, gdzie komora korbowa i komora zaworowa ulega dekompresji - czyli również obniżeniu temperatury reakcji termodynamicznej par molowych.
Z prawa gay-Lusaca albo równania Clapeyrona jasno wynika schłodzenie otoczenia reakcji a więc obniżenie temperatury punktu rosy.

Jak Ktoś poczyta dobrze o cieple skraplania (lub parowania) nie zdziwi się, że szybciej emulsja się wytworzy niż odparuje.

Chłopaki - czasem jeden przejazd koło zimnego jeziora więcej uczyni niż cała zimna noc w mieście. To są jeszcze zjawiska nie do końca zbadane.

A co do "Maluchów" Wojtku to tutaj było wyjątkowo dużo emulsji. Chyba to jednak wynikało z chłodzenia powietrzem a więc większa różnica termiki pracy ... chociaż w fiatach 125, 127, 128 też dużo było - a ciecz u nich chłodziła ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co dziwne w modelach 131 i 132 raczej nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba jednak na pracę doktorską temat zasługuje ...
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 16-12-2011 o 19:22
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.