Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2011, 18:45   #231
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał surow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Wrzucilem to dla przestrogi innych. Co prawda przebieg auta spory bo 250 kkm, no ale pret powinien raczej dac rade.

Pytanie do osob ktore jezdza/jezdzily bez klapek.
Otoz mam teraz wywalone klapki. Wczesniej autem strasznie szarpalo, tracilo na mocy.
Po wyjeciu jest troche lepiej ale nadal dlawi sie przy dodawaniu gazu. Czy jest to wina brakujacych klapek? Klapki mam kupione tylko preta brak. Pomierzylem resztki i jednak wychodzi ze pret ma ok 40 cm bo mechanik mowil ze musi miec 41.
Macie jakies pomysly co moze byc przyczyna tego szarpania dlawienia sie?
Silnik chodzi ok, na jalowym biegu troche obroty faluja.
Dzieki za wszelka pomoc.
Przejechałem ok. 3500 km bez klapek, żadnego szarpania itp. Jestem w 100% zadowolony.
Co do falowania obrotów wyczyść krokowca, jak podczas dodawania gazu silnik się dławi to najprawdopodobniej padająca cewka (sam to przerabiałem i teraz jest cacy). Generalnie auto bez klapek lepiej się zbiera, silnik lepiej reaguje na pedał gazu.

karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2011, 22:53   #232
surow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2007
Model: Fabia
Silnik: 1.2TDI
Rocznik: 2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejechałem ok. 3500 km bez klapek, żadnego szarpania itp. Jestem w 100% zadowolony.
Co do falowania obrotów wyczyść krokowca, jak podczas dodawania gazu silnik się dławi to najprawdopodobniej padająca cewka (sam to przerabiałem i teraz jest cacy). Generalnie auto bez klapek lepiej się zbiera, silnik lepiej reaguje na pedał gazu.
A jaka to cewka bo kompletnie sie na tym nie znam. Da sie ja jakos sprawdzic czy trzeba wymienic na pale? Masz moze numer czesci? pomoglo by mi to w jej zamowieniu.
Pret tez chyba od Ciebie odkupie bo za klapki i tak juz wybulilem a zeby sie dobrac do krokowca i tak chyba trzeba rozebrac kolektor? czy moze nie?



Cytat:
Napisał Marek23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wymienialem te klapki jak mialem 2.0 w benzynie co 60 tys i byl spokój. no ale coz niektorzy chca troche zaoszczedzic i potem wychodzi to co wychdzi. Koszt tego nie jest jakis powalajacy.
Panie Marku, czesc ludzi takich np jak ja nie ma pojecia o tym co tam siedzi w srodku i nie poszukuje informacji typu co moze sie popsuc w aucie jezeli wszystko hula jak nalezy.
Rozumiem olej filtry hamulce, ale klapki w kolektorze? no kto by pomyslal.
Jak domniemam 99% ludzi trafia na forum jak juz cos sie popsuje, szukajac rad, opisow itd.
Ja jestem elekronikiem i o mechanice nie mam najmniejszego pojecia. Chociaz po przestudiowaniu tego forum to jestem teraz "cfaniak" ze hoho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
surow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2011, 07:07   #233
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał surow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zeby sie dobrac do krokowca i tak chyba trzeba rozebrac kolektor? czy moze nie?
nie trzeba - masz go na wierzchu. dwie srubki i jedna wtyczka. znajduje sie obok przepustnicy.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2011, 07:32   #234
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Cytat:
Napisał surow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaka to cewka bo kompletnie sie na tym nie znam. Da sie ja jakos sprawdzic czy trzeba wymienic na pale? Masz moze numer czesci? pomoglo by mi to w jej zamowieniu.
Pret tez chyba od Ciebie odkupie bo za klapki i tak juz wybulilem a zeby sie dobrac do krokowca i tak chyba trzeba rozebrac kolektor? czy moze nie?
Najpierw zacznij od czyszczenia krokowca, jak to nie pomoże sprawdź czy (u mnie były takie objawy):
- nie masz problemów z odpalaniem, raz na jakiś czas trzeba kilka razy kręcić rozrusznikiem i dodawać gazu;
- na wolnych obrotach silnik podszarpuje (na obrotomierzu może to być niewidoczne) i kabina wpada w drgania co 1-2s;
- podczas przyspieszania dławi się, jakby przerywał, musisz częściej redukować biegi, odpuścić gaz, żeby auto jechało (podczas jazdy z równomierną prędkością może wogóle nie szarpać, jak by było OK);
- po czyszczeniu świec i sprawdzeniu odstępu elektrod jest jakby poprawa.

Ja wszystkie powyżej objawy przerobiłem. Dodam, że wcześniej miałem wymienione świecie + kable i jakiś czas było ok, później padła mi ta cewka:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i nie dało się wogóle jeździć, nie mogłem liczyć na auto w sensie potrzeby np. nagłego przyspieszenia.
Teraz mam, tą:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Do tej drugiej potrzebne są 3 razy dłuższe śruby w stosunku do fabrycznej cewki.
Jak coś nie reklamuję sklepu, podaję przykładyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tej drugiej przeleciałem jak wspomniałem ponad 3500km.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2011, 08:57   #235
surow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2007
Model: Fabia
Silnik: 1.2TDI
Rocznik: 2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Witam,

Problemy z odpalaniem mialem przed wyrzuceniem klapekm swiece wymienilem 6 mscy temu.
sprobuje z krokowcem i dam znaka.
surow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 18:27   #236
surow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2007
Model: Fabia
Silnik: 1.2TDI
Rocznik: 2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Jestem po czyszczeniu krokowca, efekt pozytywny, obroty na postoju nie faluja.
Niestety nadal szarpie autem podczas przyspieszania, niestety nie bede kupowal w ciemno kabli ani cewki wiec jade do warsztatu zeby namiezyli co jest.
Wrazenia z jazdy bez klapek srednie tzn, auto szybko wkreca sie na wysokie obroty, obroty z opoznieniem reaguja na odpuszczenie gazu. Jak naprawia szarpanie to wtedy zastanowie sie czy zakladac klapki. Ogolnie po samoadaptacji jakos lepiej auto sie zachowuje, jedyny minus ale o tym wiedzialem zablokowalem radio i nie mam kodu, teraz musze wyciagnac radio i kombinowac z koderami no ale coz jak mus to mus. Jak namierza usterke to opisze na forum moze komus sie przyda.
surow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 19:08   #237
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

pochwal sie skad jestes, to moze ktos z okolicy uzyczy ci cewki na podmiane.
jak ja mdo testowalem bez klapek to szarpanie bylo przy jezdzie jednostajnej przy ok 2000 obrotow
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 21:13   #238
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Trochę to dziwne z tym szarpaniem, faktycznie już o kilku takich przypadkach słyszałem. Nie mniej jednak u siebie takiej przypadłości nie zauważyłem, po wymianie cewki ładnie kręci w pełnym zakresie obrotów.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2011, 22:22   #239
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

ciekawe sa te szarpania. u mnie kolektor zostal wymieniony, cewka na szczescie po dzis dzien smiga az milo, a szarpania po wymianie kolektora minely
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 18:39   #240
surow
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-07-2007
Model: Fabia
Silnik: 1.2TDI
Rocznik: 2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.

Mieszkam obecnie w NL wiec raczej sie nie uda z ta cewka, gdyby nie pret wstawilbym klapki juz od razu ale niestety szlag go trafil. Ponadto zapalila sie znowu kontrolka silnika (po resecie kompa zgasla). Sam juz nic nie wymysle i ani nie mam juz ochoty ni czasu wiec zobaczymy co powiedza w serwisie.
Zastanawia mnie jednak tylko czy to szarpanie to nie jest przez brak klapek. No ale niektorzy mowia ze bez klapek nawet lepiej sie buja wiec nie kumam. Niemniej jednak bede informowal Was na bierzaco.
surow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.