Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2012, 14:13   #1
Zaku1975
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 2
Post Pytanie tech. odnosnie mocowania łożyska koła

Witam
Wczoraj zabrałem się za wymianę łożyska koła przód co mnie bardzo zdziwiło to to ze łożysko (pierścień zewnętrzny)nie jest niczym zabezpieczony(np.seger) czy to tylko mój przypadek?, ponieważ w takim przypadku mnie sie wydaję że można bardzo szybko koło stracić.Autko jak narazie sprawuje się ok, ale widząć tak mocowanie łożyska odechciewa mi się szybko jezdzić

Zaku1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 14:32   #2
hopek25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2011
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo mk III
Silnik: Tdci
Rocznik: 2003
Postów: 32
Domyślnie Odp: Pytanie tech. odnosnie mocowania łożyska koła

Z jednej strony masz przegub wsadzonu w srodek łożyska , łozysko wcisniete np prasa w zwrotnice a z drugiej str (zew)masz piaste i skrecone wszystko duża nakretka jest to tak spasowane i skrecone ze nie ma prawa sie rozsypac itp
hopek25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 16:08   #3
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Pytanie tech. odnosnie mocowania łożyska koła

Tak a codziennie jakieś mondeo gubi kołoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Śmieszne jest to co napisałeśGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 17:16   #4
zaku75
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-06-2006
Skąd: Czeladż
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 64
Domyślnie Odp: Pytanie tech. odnosnie mocowania łożyska koła

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak a codziennie jakieś mondeo gubi kołoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Śmieszne jest to co napisałeśGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pierwszy raz spotkałem sie z takim mocowaniem myslałem że mam cos niekompletnego na ogół wszedzie gdzie wymieniałem łozyska jest zabezpieczone z dwóch stron a w tym przypadku łozysko moze się przesunąc az przegub zacznie ocierac o zwrotnice uszkadzajac czujnik abs.
Wciskając prasą lozysko nie wiesz czy ono weszło ciasno czy nie przesunie się.
po prostu chciałem sie upewnić czy kazde Mondeo tak ma.Nic w tym nie jest smiesznego po prostu pewniejszy bym był jak by byl seger
zaku75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 17:25   #5
Stefan7809
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 16-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2,8
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Pytanie tech. odnosnie mocowania łożyska koła

Może być tak, że z jednej strony zwrotnicy, zewnętrznej strony jest rant, do którego dociska się łożysko na prasie a z drugiej, wewnętrznej się zabezpiecza. Nie potrzeba więc segera bo jego rolę pełni rant wewnątrz. Jest on mały ok 1mm więc mogłeś mieć złudzenie, że nic tam nie ma
__________________
Jestem informatykiem, nie mechanikiem
Stefan7809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 19:33   #6
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Pytanie tech. odnosnie mocowania łożyska koła

A tak na poważnie to dziwie się że nie masz tego segera od wewnętrznej strony bo byłem przekonany, że późniejsze mondki miały.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 21:31   #7
Zaku1975
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Czeladź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pytanie tech. odnosnie mocowania łożyska koła

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na poważnie to dziwie się że nie masz tego segera od wewnętrznej strony bo byłem przekonany, że późniejsze mondki miały.
Od wewnętrznej strony jest rant do którego dociska się łozysko (prasą młotkiem) wszystko ok, ale ty nie wiesz czy te łozysko siedzi ciasno czy się nie przesunie (wysunie na zewnątrz) np o parę mm automatycznie zmienia Ci się zbieżność niszczy opony, wypaśc nie wypadnie bo przegub zacznie trzeć o zwrotnicę.Wymieniłem już paręnaście łożysk w róznych samochodach ale nie spotkałem się z takim rozwiązaniem
Zaku1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 21:40   #8
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Pytanie tech. odnosnie mocowania łożyska koła

Cytat:
Napisał Zaku1975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od wewnętrznej strony jest rant do którego dociska się łozysko (prasą młotkiem) wszystko ok, ale ty nie wiesz czy te łozysko siedzi ciasno czy się nie przesunie (wysunie na zewnątrz) np o parę mm automatycznie zmienia Ci się zbieżność niszczy opony, wypaśc nie wypadnie bo przegub zacznie trzeć o zwrotnicę.Wymieniłem już paręnaście łożysk w róznych samochodach ale nie spotkałem się z takim rozwiązaniem
To co piszesz to jest tylko teoria co się może zdarzyć. Nawet jeżeli weźmiemy tylko to forum pod uwagę to jest tu duża liczba użytkowników MK3 i nikt takiego zdarzenia nie zgłaszał.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.