Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2012, 07:24   #11
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A świstak siedzi i zawija... Widziałeś chociaż z daleka jak to się robi bo z tego co piszesz to chyba nie bardzo.
Cytat:
Napisał linkgrabber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wiem co sie ustawia bo to robiłem
Tak widzialem jak sie to robi i widzę różnice, jak dla mnie to możesz nawet młotem sobie uderzać w docisk ale nie mów innym, że ten przyrząd jest niepotrzebny, któryś z mądrych mechanikow w serwisie volvo też tak twieredził i auto wróciło z powrotem do serwisu po wymianie dwumasy, przegrzanie koła dwumasowego spowodowalo że znowu "klepało"


Tych spręzynek samonastawczych pewnie tez nie ustawiasz?

linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2012, 10:39   #12
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Cytat:
Napisał linkgrabber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
któryś z mądrych mechanikow w serwisie volvo też tak twieredził i auto wróciło z powrotem do serwisu po wymianie dwumasy, przegrzanie koła dwumasowego spowodowalo że znowu "klepało"
Po prostu gość spalił sprzęgło lub ten mechanik na prawdę nie ma pojęcia o tym co robi. Nic więcej nie wchodzi w grę. Tyle z mojej strony w tym temacie.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2012, 11:28   #13
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po prostu gość spalił sprzęgło lub ten mechanik na prawdę nie ma pojęcia o tym co robi. Nic więcej nie wchodzi w grę. Tyle z mojej strony w tym temacie.
Mialem zalozoną dwumase bez tego zestawu i da sie jezdzic wiec można zrobic rowniez bez i bedzie dobrze ale jesli ten przyrzad ma wydluzyc dzialania nawet o 20 czy 30 tys km to dla mnie warto tym robić

Skoro producent tych kół zaleca taki montaż to tak powinno, stworzył specjalne poradniki i plansze do wywieszenia w warsztatach to ja wybierajac warsztat do wymiany dwumasy wole wybrac ten z przyrzadem skoro cena zostaje ta sama najczesciej, sam ten przyrzad to nie taki wielki koszt wiec jesli zaklada ktos w roku kilka dwumas to zwróci mu sie bez problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2012, 02:40   #14
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Przyrząd kosztuje ok 2500zł i zaleca/wymaga stosowania go LUK,
Ford i Sachs już niekoniecznie, szkoleniowcy swoje, procedury swoje, technika swoje, warsztaty swoje.

Spójrz na instrukcje LUK-a i ten filmik. Jedyne co gwarantuje ten przyrząd, to "nieskrzywienie" tarczy podczas dokręcania docisku.
Tak naprawdę jeśli wykonasz poprawnie montaż bez tego, nie ma prawa się nic dziać. Nie ma to wpływu tym bardziej na koło dwu-masowe które i tak zawsze pierwsze leci. Przypadki rozsypania się tarczy czy docisku są sporadyczne.
jak sam widzisz, nie ma to żadnego wpływu na sprężynki samonastawne w docisku ( w manualu luk-a jest opis ich działania) samo nastawianie sie sprzęgła dokonuje sie każdorazowo podczas pracy sprzęgła i wciskaniu wysprzęglika.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 10:18   #15
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Dajcie spokój z tym przyrządem, serwis ma narzędzia nawet do zakładania wycieraczek. Nie jest to nic nowego ani dziwnego. Większość napraw i wymian można dokonać bez dodatkowych gadżetów zachowując ostrożność i logiczne podejście. Co do uszkodzonego wieńca na dwumasie o ile pamiętam można wymienić sam wieniec. Myślę że powodem ścięcia zębów był uszkodzony bendiks. A dwumasy oczywiście nie da się założyć inaczej niż dobrze ponieważ jest bolec centrująco-nastawczy który zapobiega błędnemu montażowi. Nawet jakiś magik jak by założył koło inaczej(niewykonalneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) to auto nie odpali za skurczybyka wiadomo chyba dlaczego:>
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 12:08   #16
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Bolec albo niesymetrycznie ułożone śruby, tak czy owak, nie da sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 15:02   #17
uTuS
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: byl Focus Mk1, teraz Mondeo Mk3
Silnik: byl 1.4, teraz 2.0 TDCi :)
Rocznik: byl 1999, teraz 2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

linkgrabber - ten twoj przyzad jest tylko do zalozenia dobrze tarczy sprzegla, dwumasy sie nie ustawia na nic tylko sie skreca na 8 srub ( tylko nie wiem jaki jest moment na sruby w fordzie), ja u siebie sam wymienialem kompletne sprzeglo LUK'a ( oryginalnie takie sprzeglo siedzi) i do tej pory jakos jezdze. I uwierz mi zadnego przyzadu nie uzywalem tylko zwykly walek ktory sobie dorobilem do srednicy otworu w tarczy sprzegla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a co do tej dwumasy sproboj ja zareklamowac moze uznaja jako wade fabryczna
uTuS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 16:10   #18
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

wiem bo też jezdzilem zalozona bez tego przyrzadu ale jesli z przyrzadem ma pozwolic zrobic wiecej km to ja będę szukal firmy który ten przyrzad posiada

Wiem, że ten przyrzad nie sluzy do przykrecenia dwumasy tylko tak potocznie sie to określa

ktos pisal tutaj, że ustawial sam te spręzynki od samonastawy, jak ja probowalem podczas przedstawiania tego przyrzadu LUKa to bez tego przyrzadu nie udalo sie tego ustawic więc nie wiem jak inni to robili
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 18:26   #19
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

Cytat:
Napisał linkgrabber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli z przyrzadem ma pozwolic zrobic wiecej km
ile zrobisz km więcej z takim przyrządem pomocniczym? mój fabrycznie przejechał do pierwszej zmiany dwumasy ca 160 tys. km. drugi zestaw był zakładany bez przyrządu i też przejechał ok. 160 tys. km. sorry ale ja różnicy nie widzę ale każdy robi jak chce. to co pisał wcześniej Rafantek jest prawdziwe, że luk zaleca a sachs już niekoniecznie a dociski są w zasadzie takie same. może niekoniecznie w naszych tdci ale już widziałem zestawy, że opakowania różnych producentów a w środku w obu docisk LUKa. to o czym piszesz to tylko przyrząd pomocniczy ale nie jest powiedziane, że konieczny
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 19:26   #20
uTuS
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: byl Focus Mk1, teraz Mondeo Mk3
Silnik: byl 1.4, teraz 2.0 TDCi :)
Rocznik: byl 1999, teraz 2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: Ciągłe uszkodzenia dwumasy

linkgrabber- juz ci mowie jak ja zrobilem 4 nasadki 10,11,12,13 prasa i tuleja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i sprezynki cofniete Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uTuS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.