Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2012, 23:19   #221
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam. Zamówiłem farbę do zaprawek w sztyfcie (lakier bazowy + bezbarwny). Mam kilka odprysków od kamyków na masce i chciałbym je trochę zakryć. Wiem że efekt pewnie będzie marny ale chcę uniknąć korozji. Czym wytrawić miejsca odprysków? Powiedzmy że patyczek do uszu będzie dobry a jaki środek?

Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 07:18   #222
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Kupiłem gotową zaprawkę forda - kolor nie pasuje ni w kij ni w oko, czeka mnie dopasowanie lakieru u jakiegoś lakiernika.. Ogólnie nie polecam tych gotowych zaprawek forda(moze to kwestia nakladania pedzelkiem?)

mam nowe rysy az do podkladu w progach, czy polecicie mi wypelnienie tego szpachla czy lepiej dac duzo podkladu ?

Ostatnio edytowane przez lukaszs ; 05-06-2012 o 15:31
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 17:21   #223
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

witam ponownie koledzy!
Przepraszam, że długo nie odpisywałem, ale miałem masę roboty...
Już biorę się za odpisywanie:

1. Kolego Kisiel, coś zdaje mi się, że nabroiłeś z tym malowaniem, bo jeśli zalakierowywałeś progi, które powstały w wyniku malowania do taśmy i tak przeklejałeś taśmę 3 razy to może być z tym ból.. ale ale jeśli możesz prześlij zdjęcia tego co powstało to może uda się coś wydumać.

2. Kolego Deryl, jeżeli pod odpryskami nie ma rdzy i je zamalujesz lakierkiem powinno być wszystko dobrze bez wytrawiania (na małe odpryski najlepiej używać wykałaczki / zapałki) Pamiętaj tylko o odtłuszczeniu powierzchni. Aha nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że gdybyś coś wytrawiał w takich miejscach mogłoby dojść do poniesienia lakieru na około .. więc lepiej tego nie robić.

3. Łukaszu.. podrzuć zdjęcia tych rys na progach. Z reguły rys nie wypełnia się podkładem bo później wszystko widać pod lakierem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 08:48   #224
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Przesyłam zdjęcie progu

http://img59.imageshack.us/img59/241/dscn2703o.jpg
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 19:28   #225
JulkaS
ford::average
 
Avatar JulkaS
 
Imię: Julka
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Gdynia
Model: FORD MONDEO MKIII 2.0TDCi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: styczeń 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam.Malowałam ostatnio zaślepki od spryskiwaczy.Były nowe,zagruntowane.Najpierw pomalowałam farbą w spraju,a po wyschnięciu lakierem.I mam problem.Jedna jest błyszcząca ,a druga matowa.Gdzie popełniłam błąd?
JulkaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2012, 15:40   #226
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

witam ja tez mam pytanie. Mialem stluczke. Malowane byly drzwi przednie i blotnik. MOj kolor to black panter. Po malowaniu niby wszystko ok ale w ostrym sloncu nowo malowane elementy maja jakby jasniejszy odcien od pozostalych. Gdy nie ma slonca tego nie widac. Czy da sie cos z tym zrobic ? czy to sie wyrowna po czasie ? z gory dziekuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Uziu ; 09-06-2012 o 15:43
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 07:39   #227
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Drodzy koledzy i droga koleżanko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - rzadko tu widuję płeć piękną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Łukasz co do progu to nie zakleisz tego podkładem, trzeba to rozmatować, a głębsze ubytki zaszpachlować tak, żeby powierzchnia przed położeniem podkładu była idealnie równa, wtedy dopiero będziesz miał pewność, że podkład się nie "weschnie" w rysy pod spodem.

Julka. Jaki miałaś czas schnięcia między lakierem bazowym i klarem ? myślę, że powinnaś delikatnie zmatować tą zaślepkę papierkiem wodnym 2000 i polerować delikatnie pastą polerską i szmatką - ręcznie. Lub drugie wyjście zmatować papierkiem 1000 wodnym również w taki sposób aby uzyskać w pełni matową powierzchnię lecz nie przedrzeć się do bazy i prysnąć jeszcze raz. W lakierach sprayowych czasem tak wychodzi, że coś nie do końca się błyszczy, myślę, że po prostu jest go tam za mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ewentualnie schnięcie międzywarstwowe było za krótkie.

Uziu. Odnośnie odcieni i kolorów. Być może lakier bezbarwny ma nie do końca dobrze dobraną ilość i grubość ziarna - metaliku. Być może baza się trochę różni. Z jakiego elementu była brana próbka lakieru? Czy może lakiernik brał tylko odcień z numeru ? Można próbować uciec z tego polerując tylne drzwi, być może uda się trochę to zniwelować. Aha jeżeli błotnik i drzwi były malowane całe lakierem bazowym (kolorem), a nie cieniowane, a drzwi tylne masz pozostawione bez cieniowania to takie rzeczy są normalne. W przypadku gdy trzeba malować np. cały błotnik i drzwi lakierem bazowym to w tym miejscu lakiernik powinien Ci powiedzieć, że należałoby wycieniować, również tylne drzwi, żeby uciec z różnic odcieni.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2012, 17:01   #228
JulkaS
ford::average
 
Avatar JulkaS
 
Imię: Julka
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Gdynia
Model: FORD MONDEO MKIII 2.0TDCi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: styczeń 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Użyłam zestawu dwuskładnikowego PANTHER BLACK Metalik .Nie miałam pojęcia jak to się nakłada.Dopiero po nałożeniu sczaiłam,że instrukcja jest po wewnętrznej stronie etykiety na farbieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Gdzieś wyczytałam też...chyba w książce obsługi forda,że robiąc takie małe reperaturki nie czeka się do całkowitego wyschnięcia farby,tylko należy chwilę odczekać i nałożyć lakier na jeszcze nie całkiem wyschnięte...hmmmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum... Ja czekałam na całkowite wyschnięcie farby,a potem prysnęłam lakierem.Muszę uważnie przestudiować temat(świetny i bardzo pomocny!),na pewno skorzystam z tego co radzisz ,bo czeka mnie malowanie drzwi,na dole od wewnętrznej(chyba słaby punkt w mondkach)...i parę miejsc na karoserii...już się boję.Pozdrawiam
JulkaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2012, 00:56   #229
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Kolego kundziel lakiernik podobno wyjmowal cale tylne drzwi i wozil do mieszalni bo podobno kalpka plastikowa i za mala powierzchnia. Co do polerowania to lepszy efekt uzyskuje sie poprzez przepolerowanie pasta nowo malowanych elementow , wtedy mniej jakby widac. Jezeli wypoleruje elementy oryginalne nie malowane sasaidujace czyli drzwi tylne i zderzak to roznica jest jakby wieksza. Nie wiem czy dobrze mysle ale moim zdaniem jakby ta wierzchnia warstwa lakieru bezbarwnego byla grubsza i po spolerowaniu troszeczke sie niweluje ale nie wiem czy dobrze mysle. Torszke mnie dziwi to ze nie malowane elementy maja taki bardzo gleboki czarny odcien pomimo 10 lat a te nowe w sloncu wydaja sie takie jakby zakurzone, nie ma takiej glebokiej czerni. Co do bazy to mysle ze chyba sie nie rozni bo w normalnym swietle czy to w cieniu czy jak jest pochmurno to normalnie na wprost nie widac zadnej roznicy dopiero pod ostrym kątem ale to tez trzeba sie dobrze przygladac. Najgorzej wlasnie jest w pelnym sloncu, wtedy to i na wprot delikatnie widac a pod kątem najwiecej. Moze teraz bardziej dokladnie opisalem efekt i zabiegi to moze cos Kolega podpowie. Z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam Wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Uziu ; 11-06-2012 o 00:59
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 21:04   #230
maskot4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2006
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 54
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam Mam pytanie jak najlepiej usunąć zaprawkę na błotnikach, bo dostałem idealnie dobrany kolor a poprzedni nie był taki idealny ( czy mechanicznie może chemicznie )
dzieki
__________________
Bezwodnik octowy to jest pies na alkohole
Chemików uważa się za ludzi niewierzących w bakterie
Kwas glutaminowy jest wrednym kwasem
maskot4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.