Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2023, 16:14   #1
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Elektryka działa z opóźnieniem po odpaleniu silnika

Pacjent to C-Max 2007 ale już poliftowy, 1,8 benzyna. Do tej pory nie sprawiał mi kłopotów, od kilku dni mam dziwny problem. Jak jest zimny po odpaleniu przez kilka albo i kilkanaście sekund na nic nie reaguje. Pali na widok kluczyka ale jak silnik już pracuje, to tak myślę że auto dalej nie rozumie że silnik się już uruchomił i załapuje dopiero po kilku dłuższych chwilach. Po odpaleniu nie pracuje obrotomierz i palą się kontrolki które zostają po przekręceniu kluczyka, można włączyć tylko światła reszta nic nie chce się włączyć, czujniki cofania, dmuchawa. Minie kilka sekund i kiedy auto się "kapnie" że silnik już pracuje to wszystko wraca do normy, gasną kontrolki rusza obrotomierz i wszystko już działa jak trzeba. Po odpaleniu na ciepłym nie ma tego efektu. Co to może być jakiś przekaźnik, alternator czy GEM? Do tej pory elektryka mi nie świrowała w aucie, czy deszcz, zima czy słońce nie było takich cyrków.
Pozdrawiam

__________________


Ostatnio edytowane przez moons ; 07-02-2023 o 16:16
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 16:19   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: kłopot z prądem czy z GEM?

Masy, albo GEM.

GEM można profilaktycznie wymienić, to nie są duże koszty.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 19:31   #3
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: kłopot z prądem czy z GEM?

Masy latem przeglądałem i czyściłem profilaktycznie i do tej pory było O.k. Podłączę jutro komputer zobaczę czy on coś powie.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2023, 19:51   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: kłopot z prądem czy z GEM?

Sprawdz bezpieczniki pod schowkiem
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2023, 14:20   #5
bakteria78
ford::amateur
 
Imię: krzysztof
Zarejestrowany: 01-03-2022
Skąd: lodzkie
Model: c max
Silnik: 1.6tdi
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: kłopot z prądem czy z GEM?

Mam podobny problem z modułem gem. Przeczyściłem wszystkie styki, wtyczki w module kilka tyg temu, Ale teraz znowu problemy wróciły wariuje radio załancza się kontrolka ręcznego i zapala się check engine, podgrzewanie przedniej szyby czasem nie działa. wskazuje dwa błędy U1900 P0231, komunikacja z modułem i pompa paliwa poza tym jedzie normalnie. Czy to oznacza ze moduł uszkodzony? auto to ford focus mk2 2007 1.8 benzyna

Ostatnio edytowane przez bakteria78 ; 07-02-2023 o 14:51
bakteria78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2023, 16:21   #6
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: kłopot z prądem czy z GEM?

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdz bezpieczniki pod schowkiem

Dziś udało mi się jeszcze przed nocą sprawdzić. Każdy bezpiecznik trzeba było wyczyścić bo miał taki ciemny nalot ale to pewnie bez znaczenia dla mojego problemu. Jedna duża wtyczka miał trochę zaśniedziałe piny ale nie krytycznie, widziałem dużo gorsze. Niestety wyczyszczenie nic nie dało. Dalej taki sam problem. Na szybko udało mi się jeszcze sprawdzić prąd, po odpaleniu mam jakieś 13,60V na klemach. Nie było czasu się tym bawić ale wydawało mi się że do tej wartości dochodził dość powoli inaczej nie był to skok tylko rosło bardzo zauważalnie.
08.02.2023 Edit
Dziś dodatkowo przejrzałem skrzynkę bezpieczników pod maską. Jedną masę wyczyściłem choć nie była jakaś skorodowana. Podłączyłem komputer zero błędów. Zaczyna mnie to wnerwiać. Jedyne co dodatkowo udało mi się zaobserwować to to że radio mogę włączyć ale dźwięk pojawia się dopiero kiedy licznik ożyje.

Może to jakiś feler licznika? Ale jakim cudem by blokował inne urządzenia. O ile dobrze myślę to wszystkie urządzenia, dmuchawa, czujniki cofania, szyby sterowane sa przez GEM i wygląda że to jednak on jest winny całej tej sytuacji, choć wygląda całkiem nieźle.



Pozdrawiam
__________________


Ostatnio edytowane przez moons ; 08-02-2023 o 16:36
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2023, 16:38   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Elektryka działa z opóźnieniem po odpaleniu silnika

Nie brakuje ci bezpiecznika w GEM?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2023, 09:56   #8
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Elektryka działa z opóźnieniem po odpaleniu silnika

Dziś jeszcze raz wyjąłem GEM, teraz rozebrałem, płytkę umyłem, włożyłem do piekarnika na chwile żeby dobrze wysuszyć. Sprawdziłem też wtyczkę od licznika czy nic się nie dzieje i wszystko wygląda bardzo dobrze. Niestety żadnych pozytywnych zmian. Dalej ta denerwująca usterka.
Czy brakuje to nie wiem, nie wszystkie gniazda są obsadzone ale też nic nie wypadło z GEM. To że niektórych brakuje bezpieczników rozumiem że to normalne, bo nie wszystkie funkcje mam w aucie. A wszystko co mam na wyposażeniu to działa normalnie.
Pozostaje tylko podmiana GEM, tylko że to chyba jak gra w totolotka z tego co patrzę to ceny jak z kosmosu a szansa że kupię coś co leżało rok pod płotem po rozbiórce auta duża.


Wieczorem ...
Sprawdziłem wszystko co możliwe i chyba jest winowajca. Niestety stacyjka do końca nie odbija po przekręceniu kluczyka. Jak silnik odpali i puszczę kluczyk to nie do końca wraca na swoją pozycję. Jak tylko lekko go dotknę od razu wszystko wraca. To chyba gorsze niż GEM, co można z tym zrobić? nie chcę nowych kluczyków chcę zostać przy tym co mam, jest to jakoś naprawialne?



Pozdrawiam
__________________


Ostatnio edytowane przez moons ; 11-02-2023 o 16:21
moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2023, 21:09   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Elektryka działa z opóźnieniem po odpaleniu silnika

Ja kojarzę taka usterkę, ale wydaje mi się że to był brakujący bezpiecznik w gem. Spróbuje dokładać w puste miejsca.

Stacyjka, to część mechaniczna i elektryczna, kluczyk zostaje, wymienisz eklektyczna cześć. Ale to raczej nie to. Poszukaj po forach /google twojego problemu,

Bump: Na pewno to przerabiałem, nic nie wymieniałem, sprawdź wtyczki, próbuj z brakującymi bezpiecznikami, To brak zasilania któregoś. Na 100% to to , tam tez nie było wstecznego itp.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2023, 09:25   #10
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Elektryka działa z opóźnieniem po odpaleniu silnika

No nie wiem, u mnie problem wyraźnie zależy od tego czy dotykam kluczyk po odpaleniu. Ewidentnie jak dotknę kluczyk to wszystko ustępuje. Spróbuję od kostki stacyjki bo to jest najprostsze do wymiany i zobaczymy co się będzie działo. Najgorzej jeśli to ta cała część gdzie siedzi stacyjka. Tak jak teraz myślę to wiecznie mam problem z blokowaniem kierownicy, to znaczy że bardzo często jak chce odpalić auto to muszę kierownicą ruszyć żeby kluczyk przekręcić. A kierownica powinna się blokować w jednej pozycji a ja mam wrażenie że u mnie blokuje się w każdej.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.