Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2013, 18:22   #11
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

oczywiście że są syntetyki, ja używam np tego

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i silnika na ciepłym nie słyszę, grama oleju nie bierze. ale jak ktoś nawet jeździ na fordowskim - niech jeździ tylko trzymcie sie specyfikacji, bo zmiana "na oko" nie przyniesie nic dobrego

a mit, że 5w-30 dobry w temperaturach +30 a 5w-40 w 40 +40 to taki sam mit, że w domach publicznych pracują dziewice

Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 01:02   #12
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

Fulara w umyśle siła i w dorabianiu ideologii też -trwaj w tym nalej sobie co chcesz ale ten olej ma być i smarować i bez względu jaki będzie miał parametr różnice między jak to nazywasz zarznięciem a przebiegiem bez zarżnięcia będą równe granicom błędów pomiarowych.

a twój olej pewnie jest zacniejszy od innych mniej uznanych marek bo nikt o nim nie słyszał

Ostatnio edytowane przez Matych ; 21-12-2013 o 01:05
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 06:59   #13
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....a twój olej pewnie jest zacniejszy od innych mniej uznanych marek bo nikt o nim nie słyszał
Oleje Millers to jednak górna półka.
BTW, wydaje mi się jednak, że producenci samochodów określają w jakimś celu normy, które ma spełniać olej silnikowy. Chyba z nudy tego nie robią.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 08:02   #14
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

ja nic nie polecam, tylko walczę z mitami, których widocznie jesteś jednym z autorów. możesz równie dobrze jeździć na tawocie - nie mój cyrk nie moje małpy, ale jak już coś piszesz to powołuj się na dane.

ps. jeśli o oleju nic nie słyszałeś i na tej podstawie twierdzisz
Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a twój olej pewnie jest zacniejszy od innych mniej uznanych marek bo nikt o nim nie słyszał
no to widzimy na jakich danych się opierasz i z czym tutaj w wątku filozofujesz. o fuchsie, asmoilu i innych też pewnie nie słyszałeś i pewnie dla Ciebie to też lipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja rozumie, dla Ciebie górka półka to reklama z ch. ronaldo i innymi oraz 5w to syntetyk a 10w to półsyntetyk, także żyj dalej w tej błogiej nieświadomości ale nie udzielaj proszę innym rad.

Ostatnio edytowane przez Fulara ; 21-12-2013 o 08:06
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 09:57   #15
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

Drogi kolego udzielasz się w temacie silnika którego nie masz i modelu auta którego też nie masz,zapewniam cię że nikomu nie doradzam jazdy na towocie ,ale rzeczy które piszesz to w tym wypadku dorabianie ideologii i bzdury,Wielokrotnie przez lata drążyliśmy tu temat silnika 1,6 TDCI PSA,i jego magistrali olejowej,błędów konstrukcyjnych układu smarowania i nie olej ma tu zasadnicze znaczenie (jego lepkość czy jakość-oczywiście w granicach zdrowego rozsądku,nikt nie każe tu lać minerału) tylko właściwa jego wymiana i obsługa.Poczytaj używając opcji szukaj.Jeśli stać cię na lanie oleju po 50 zł za litr to lej i żyj w przeświadczeniu że silnikowi lepiej. Potem będzie mu lepiej też na złomie jak będzie leżał obok mojego.Bo tak naprawdę nie wiem co miałoby się tu zarżnąć.Zapewniam cię że klilka silników TDCI w życiu rozbierałem i widziałem miały po kilkaset tysięcy przebiegu i jeżdziły na byle czym (nie były to oleje pemiumi) te silniki nie miały żadnych problemów z kompresją i nie wykazywały znamion dużego zużycia(nawet badane na hamowniach),mimo takich przebiegów pracowały bardzo dobrze.
A co do twojego bycia ekspertem to polecam lekturę twoich ok 40 postów napisanych przez jakże długi czas stażu 2 miesięcy tutaj.Np olej w skrzyni

Bez urazy i Wesołych świat

Ostatnio edytowane przez Matych ; 21-12-2013 o 10:00
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 10:04   #16
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

co do oleju w skrzyni ze zdziwieniem czytam forum forda i było kilka postów, że po wymianie oleju na nowy biegi ciężej wchodziły. chciałem wyjaśnić ten fenomen ale widocznie więcej ludzi pisze teoretycznie niż praktycznie. pytałem, bo również chciałem sobie olej wymienić. Ilekroć to robiłem w innych markach, było lepiej, ale na forum czytam co innego.

ekspertem nie jestem, ale herezji nie warto pisać, że 5w-40 to to samo co 5w-30 z obniżonym HTHS. kończę temat - lejcie sobie co chcecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam ciepło
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 11:20   #17
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

Panowie po to jest forum żeby się spierać ale proszę nie dajmy się zwariować i zarabiać innym na cudownych olejach, tym co często bazy olejowe kupują od producentów powszechnie znanych (nazwijmy komercyjnych,typu castrol czy shell)i na tej podstawie tworzą cudowny specyfik.Ja rozumiem specyfikacje i niuanse ale dla znacznej większości uzytkowników nie maja one najmniejszego znaczenia.No oczywiście w przypadku towotu się nie wypowiadamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.a zmiana o którą pytał kolega to naprawdę nie zmiana

Ostatnio edytowane przez Matych ; 21-12-2013 o 11:23
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2014, 22:50   #18
Miroo
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus II Titanum Kombi Automat
Silnik: Duratorq 1997 TDCI 136 KM
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Olej Silnikowy

Cześć.
Czy ktoś z was stosuje:
VALVOLINE SynPower FE 5W30 7L FORD M2C-913C A5 B5

???

Polecany dla fordów...

Ogólniej: jaki uważacie jest lepszy olej do silników 2,0 (136 KM) od oryginała czyli nowszego Formuła F?
Miroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 14:15   #19
wiktor20501
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: Pomorskie
Model: focus c-max
Silnik: 1.6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 142
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

Olej polecany do fordów.... ale nie ma być smarowany ford tylko silnik, który jest PSA.stosowałem SYNPOWER 5W-30 jest ok i dobra cena. Obecnie total quartz 5w30 trochę droższy.
wiktor20501 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2014, 14:30   #20
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: zmiana oleju silnikowego

Cytat:
Napisał Miroo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólniej: jaki uważacie jest lepszy olej do silników 2,0 (136 KM) od oryginała czyli nowszego Formuła F?
Lepszy to pojęcie bardzo względne. Podzielam zdecydowanie zdanie Matycha:
Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie olej ma tu zasadnicze znaczenie (jego lepkość czy jakość-oczywiście w granicach zdrowego rozsądku,nikt nie każe tu lać minerału) tylko właściwa jego wymiana i obsługa.
Jeśli masz kasę to kupuj olej i po 100zł za litr, jeśli tylko poprawi się Twoje samopoczucie. Ja proponowałbym najzwyklejszy olej (np. Ford Formula F 5W30), ale ze skróceniem interwału jego wymiany i zamiast - powiedzmy - co 20000km wymieniłbym go co 10000km. Z drugiej strony każdy robi tak, jak uważa. Byle tylko stosować olej o jakości nie gorszej, niż zaleca to producent i trzymać się jego specyfikacji.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.