Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2013, 16:12   #1
weksla29
 
Postów: n/a
Domyślnie Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Hej

Problem dotyczy mondeo z 2003 r.
Przedlift jeszcze na długich wtryskach.

Auto miało wymieniane zaworki (wszystkie 4 gdyż lały) oraz pozostałe części dokładnie myte.
Wiem że zrobione to zostało dobrze (auto ma bardzo dobra moc).
Wiem że niby wtryski były zakodowane (jak domniemam na jakichś starych kodach - bo napewno nie były generowane nowe).

Auto jeździ bardzo dobrze, przyspiesza, nie kopci, silnik pracuje równo (obrotomierz w miejscu).
jest jednak jeden mankament, mianowicie trzęsie budą, tz silnikiem a ten przenosi drgania na kabine.
dzieje się tak tylko na wolnych obrotach i raczej po ostrzejszej jezdzie.
Czyli np jak stoi się na światłach z wciśniętym pedałem hamulca to czuć jak telepie. (obrotomierz ani drgnie).

Z tego co czytałem na forach to wtryski mondeo mają funkcje samoadaptacji i może to trwać nawet kilkaset km.
Ponoc można zostawić auto na wolnych obrotach przez dłuższy czas i powinno się wszystko ustawić. Mozna tez jeździć na 3-4 biegu ze stała prędkością przez kilkanaście km.

My wybraliśmy opcje pierwszą i auto dosłownie ponad godzinę pracowało na wolnych obrotach, silnik pracował równo i cicho. Później przejażdżka, wydawało się że wszystko jest dobrze, ale po ostrzejszej jeździe jednak telepie. Nie jest to jakiś ekstremalne telepanie tylko delikatne, aczkolwiek wyczuwalne. Na pewno nie było tego przed regeneracją wtrysków.

Sam już nie wiem. Polecić mu nadanie nowych kodów u Adamczyka w Piekarach (koszt 600zł)
Czy czekać aż nastąpie ta adaptacja za Bóg wie ile czasu.
A może to nie zależy od wtrysków tylko czegoś innego, jednak ja bym obstawiał że to coś z ukladem paliwowym.
Pomóżcie

Ford Mondeo dobrego kolegi.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2013, 16:58   #2
krzysiuus
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Przepraszam za offtop...

Niech zgadnę nie jest to telepanie tylko cholernie delikatna wibracja, najbardziej odczuwalna na kierownicy i tylko gdy stoimy i silnik sobie chodzi tak?

Mam dokładnie to samo... i nie wiem co to może być.
Dodam że u mnie jak zapalę zimny silnik to wibracja jest troszkę mocniejsza. Nic nie hałasuje tylko ta wibracja... ostatnio zauważyłem że jak wyłączę na zimnym silniku wszystko to co bierze prąd wibracja delikatnie się zmniejsza ale jest nadal.

Może u Ciebie coś się posypało jak u mnie? Dodam że nie miałem tego pojawiło się tak "nagle" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2013, 20:56   #3
weksla29
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Ja najbardziej odczuwam to na postoju przy wciśniętym pedale hamulca, czuje jakby bujało silnikiem (obroty stateczne).
Wątpię że mamy to samo bo mamy kompletnie inny układ wtryskowy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2013, 22:43   #4
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

ile już km zrobiłeś od czasu regeneracji i poznania tego uczucia "szarpania silnikiem" ???
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 10:21   #5
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

A ja stawiam ze dwumasa się kończy . A to że akurat po napraiwe wtrysków to zbieg okolicznoci albo mechanik mocno testował po naprawie i taki efekt teraz został . Ja miałem tak że raz dalem ojcu autem pojechać do pracy a że nie przyzwyczajony to pewnie strelił ze sprzegła i od tamtej pory tez mam takie wibracje na wolnych obr. Jakby wtryski źle pracowaly i potrzebowaly samoadaptacji to by ci silnik nie równo pracował kolego.
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 09-03-2013 o 10:25
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 11:13   #6
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja stawiam ze dwumasa się kończy . A to że akurat po napraiwe wtrysków to zbieg okolicznoci albo mechanik mocno testował po naprawie i taki efekt teraz został . Ja miałem tak że raz dalem ojcu autem pojechać do pracy a że nie przyzwyczajony to pewnie strelił ze sprzegła i od tamtej pory tez mam takie wibracje na wolnych obr. Jakby wtryski źle pracowaly i potrzebowaly samoadaptacji to by ci silnik nie równo pracował kolego.
Może coś w tym być, lecz dwu mase słychać - wnet się konczy..


Co do problemu kolegi: U mnie po wymianie zaworków, myciu w myjce rozpylaczy przez jakiś czas bujało silnikiem i szarpało przy równej jeździe. Po przejechaniu około 800km wszystko ustało. Pozdrawiam
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 13:38   #7
weksla29
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

A widzisz. Ten ma zrobione dopiero 150km. Ale był postawiony na wolnych obrotach na przeszło godzine. Mam nadzieje że to samo z czasem minie. Jak sądzisz?
Dwumas wykluczam bo był wymieniany.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 19:11   #8
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

No ale jieśli silnik chodzi rowniutko to ja bym wtryski wykluczył, tak jak kolega pisal jemu bujalo silnikiem jak wtyski sie układały . A moze mała dwumasa powoduje takie wibracje.
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 21:19   #9
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

mała dwu masa czyli koło pasowe powoduje takie bardziej terkotanie niż szarpanie cała buda... Może nagraj kolego filmik jak ten samochód pracuje.
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2013, 07:33   #10
weksla29
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samoadaptacja czy kodowanie wtryskiwaczy po regeneracji (tdci)

ok nagram filmik. koło pasowe wału też sprawne wykluczam to. Silnikiem buja tylko czasem, nie jest to zawsze. w szczególności po ostrej jeździe.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.