Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2010, 21:54   #1451
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam wszystkich. Na poczatku musze wyrazic slowa pochwaly za ten obszerny temat i ilosc przydatnch informacji tutaj i wielkie zaangazowanie osób w ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jestem pod wrazeniem. Sam jestem tu zarejestrowany juz od 4 lat, z czasow kiedy kupilem cougara ale juz kilka lat mnie tu nie bylo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale wracajac do tematu ... Teraz tzn od ponad 2 lat jezdze mondeo MK3 ST220 z wbudwoanym fabrycznie Denso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I od zeszlego tygodnia mam problem z sygnalem GPS. Otoz wykrecilem antenke i wyczyscilem szczotka druciana na wiertarce ten metalowy gwint. I od tego czasu po wlaczeniu nawigacji mam straszne opoznienie zanim zlapie sygnal (przekreslony globus) ale jak zlapie to ma tych satelit 5-7 czyli niby OK. Tak samo jest sygnal TMC. Ale teraz po kazdym wyjezdzie z tunelu albo parkingu podziemnego tak samo, trwa kilka minut az znowu zlapie sygnal ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy ktos mial juz cos podobnego i czy jest to znak, ze odbiornik GPS w stopce anteny pomalu pada ... ? Czy sam pret anteny (bat) jest potrzebny do nawigacji czy tylko do odbioru radia FM i sygnalu TMC? Ostatnio nie bylo sygnalu przez cala trase z Polski do Niemiec, a na drugi dzien juz byl, tylko z tym opoznieniem. Dodam, ze od tego czyszczenia jakos lekko mi sie wkreca ten precik anteny, a tak naprawde to mozna go potem wyciagnac bez wykrecania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A druga sprawa, bo to ze nie ma map 2009/2010 juz doczytalem, to to, czy w wersji 2008/2009 jest juz uwzgledniony ten nowy kawalek (51 km) autostrady A4 miedzy Krzyzowa a Jedrzychowicami?

Bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedzi

__________________
Pozdrawiam

Tomek

Ostatnio edytowane przez Tom303 ; 04-02-2010 o 22:10
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 08:12   #1452
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Tom303, antena GPS mieści się w podstawce. Bat do nawigowania nie jest potrzebny. Podejrzewam, że podczas czyszczenia gwintu szczotką na wiertarce pod wpływem wstrząsówmogła uszkodzić się elektronika w antenie. Pisząc uszkodzić mam na myśli niestyki na punktach lutowniczych spowodowane wstrząsami.

Mam mapkę 2008/09, ale nie jestem Ci w stanie jednoznacznie odpowiedzieć jak z tą A4. W tamtym rejonie z tą mapką nie byłem. Wiem to, że w zeszłym roku wybudowany nowy wiadukt w Częstochowie jest na niej uwzględniony.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 14:41   #1453
lll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Jestem nowy na Forum (i zielony jesli chodzi o navi); czy te ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) (lub jakies inne) mapy obejmuja kraje Balkanskie; czy to bedzie chodzic na oryginalnej navi (7") w nowym Mondeo - rocznik 2008. Dzieki z gory za odpowiedz. lll
lll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 14:49   #1454
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

III, podany przez Ciebie link nie działa. Skoro masz mondzia z 2008r. to na pewno nie będzie działać, bo nie masz Denso, a inny system nawigacji.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 15:04   #1455
lll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Dzieki! A czy moglbys cos doradzic; jestem przed decyzja zakupu 2giej navi jesli dla obecnej nie uda mi sie dokupic map; U Forda sa zieloni w tej materii; napisalem tez do Forda w Niemczech i - jak sie pewnie domyslasz- jest cisza.
lll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 15:43   #1456
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Nie rozumiem dlaczego miałbyś nie dokupić, czy też dostać od któregoś z forumowiczów fabrycznej mapy do oryginalnej fordowskiej navi. Z tego co wiem jest ona zapisana na nośniku typu SD bądź MicroSD. A jeśli chodzi o kwestię doradzenia jaką kupić przenośną navi to po prostu nie mam pojęcia, więc głosu w tej kwestii nie zabieram.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 15:55   #1457
lll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Nie chcialbym naduzywac Twojej cierpliwosci; chyba sie nie dosc precyzyjnie wyrazilem;
czy znasz moze jakiegos Forumowicza, ktory moglby mi doradzic co zrobic z Fordowska nawigacja w moim modelu, aby 'akceptowala' mapy (jakie?) pokrywajace Balkany. Nosnikiem u mnie jest DVD. Ale szczegolow nawigacji nie znan a w Fordzie tez mi nie udzielili zadnej info. Serdeczne dzieki i sorry jesli zanudzam.
lll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 16:03   #1458
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Napisz PW do forumowicza o nicku JVC, może on Ci coś poradzi, bądź też pokieruje odpowiednio.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 16:12   #1459
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

12345mario - dzieki za odpowiedz, tylko ze ja wyczyscilem tylko ten gwint w bacie anteny, stopki (odbiornik GPS) nie ruszalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzis w trakcie powrotu z pracy (7 km) nie zdazyl wogole zlapac sygnalu GPS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obawiam sie ze cos jest nie tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastawiam się tez nad wstawieniem calkiem krótkiego batu antety (gora 20 cm), bo musze codziennie wykrecac przed wjazdem do garazu (przez ta konstrukcje pietrowych i ruchomych garazy) ale obawiam sie, ze przez to bede mial gorszy sygnal radia FM ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś, kto ma mape 2008/2009, wie jak to jest z ta autostrada A4 aż do samej granicy?
__________________
Pozdrawiam

Tomek
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2010, 16:44   #1460
siteman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-02-2008
Skąd: GDAŃSK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 242
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

kolego bat nie ma nic wspólnego z navi, tylko FM...w stopce jest antena GPS.
Jestem o tym przekonany, bo kiedy ułamałem bata, navi działała bez problemu.
Przy okazji wychodzi próżność Forda, bat do zwykłej stopy 35 zł a do stopy z navi 130 zł...
bez komentarza
siteman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.