Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2013, 20:50   #31
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

TAK > Zaznaczone na "mojej" mapce > post 27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2013, 08:58   #32
maryś
ford::beginner
 
Avatar maryś
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-06-2005
Skąd: ELBLĄG
Model: C max
Silnik: 1.6 16v 115km
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał Antonwsk1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie tak. Jest jedno kryterium odnośnie jazdy niezarobkowej. Auto i laweta muszą być zarejestrowane na kierowce. Ewentualnie kwit z wypożyczalni lub kwit na użyczenie (trochę poczytałem o tych dziwadłach). A viatoll obowiązuję na WYBRANYCH ODCINKACH DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD. Chociaż niektórzy inspektorzy twierdzą inaczej. A na zachodzie Wojtku tak jak pisałeś z opłat powyżej 3,5t zwolnione są campingi i przyczepy pod łodzie. W Polsce to też ma niedługo wejść ale kiedy? Bóg jeden wie.
Właśnie w Polsce miał to wejść ale jak do dziś cisza :/ mnie przed Viatolem uratowało to że mój kochany transit DMC ma 2420kg a przyczepa kempingowa DMC 1000kg . Drugi transit którego posiadałem wyglądał tak samo jak ten , czyli krótki ze średnim dachem ale niestety wagę miał 2650kg i chyba większość ma taką.
Rozmawiałem z inspektorami jak to z weryfikują kto płaci a kto nie i wyszło na to że będę miał częste kontrole jak mnie wypatrzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo pierwsza weryfikacja jest wzrokowa a później DMC z dowodów sumują
__________________
transitmania.co.uk
maryś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 15:21   #33
Piters182
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 17
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Jestem pewien, z tym że - sprawdziłem - ten Projekt Ustawy o Kierujących, wejdzie w życie 19.01.2013 roku (pomyliłem się w dacie... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Będzie brzmiał:

Art. 6. 1.Ustawa o Kierujacych Pojazdami (od 19 stycznia 2013)
Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:

6) kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,

b) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,

c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4 250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,

d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

-------------------------------

Jeszcze jedna rzecz:

Prawo o Ruchu Drogowym Dział IV Rozdział I Art. 88.ust.2. pkt. 3 oraz 10 mówi obecnie następująco:

Kategoria B uprawnia do kierowania:

- pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
- pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
- ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.

Natomiast dopuszcza się na mocy Konwencji Wiedeńskiej, ciągnięcie przyczepy lekkiej, czyli takiej, której DMC nie przekracza 750 kg, praktycznie bez względu na masę pojazdu ciągnącego, a zatem łączna DMC zespołu pojazdów może w takim przypadku wynosić 4,25 t.


Rozumiem, ale jak przyczepa ma hamulec najazdowy to wydaje mi się że dmc przyczepy może przekroczyć masę własną samochodu.
Piters182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2013, 18:34   #34
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał Piters182 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, ale jak przyczepa ma hamulec najazdowy to wydaje mi się że dmc przyczepy może przekroczyć masę własną samochodu.
Może wystąpić taka sytuacja - zwłaszcza w przypadku takich samochodów jak Transit i inne vany, które przy sporym DMC mają niską masę własną (czyli mają proporcjonalnie do własnej masy dużą ładowność).
Ale oczywiście nadal trzeba spełnić warunki, że masa rzeczywista przyczepy nie jest większa od masy rzeczywistej holownika oraz że DMC holownika stanowi 1,33 DMC przyczepy.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 08-12-2013 o 18:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2013, 00:11   #35
Piters182
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 17
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

1,33 czyli jak to można przeliczyć? Najgorsze że mam w dowodzie wpisaną niską masę własną w moim Mondeo bo 1258kg po mojemu ten samochód to spokojnie wazy 1400 kg jeszcze zależy od bagażów i ilości paliwa. Nie wiem czy policjant patrzy tylko w dowód czy jaka jest masa naprawdę.
Piters182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2013, 09:48   #36
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał Piters182 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najgorsze że mam w dowodzie wpisaną niską masę własną w moim Mondeo bo 1258kg po mojemu ten samochód to spokojnie wazy 1400 kg jeszcze zależy od bagażów i ilości paliwa.
Nie myl masy własnej z masą rzeczywistą - to są dwie różne wartości.
Masa rzeczywista to jest masa własna plus aktualny ładunek.
Cytat:
Napisał Piters182 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1,33 czyli jak to można przeliczyć?
Jeżeli DMC przyczepy wynosi np. 1200kg, to DMC samochodu musi wynosić nie mniej niż: 1200 x 1,33 = 1596 kg.
Lub w drugą stronę licząc: jeżeli DMC samochodu wynosi np 1800 kg, to DMC przyczepy nie może być większa niż: 1800 : 1,33 = 1353 kg.
Cytat:
Napisał Piters182 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy policjant patrzy tylko w dowód czy jaka jest masa naprawdę.
Kiedyś pisałem artykuł do "Konia Polskiego" o przepisach odnośnie holowania przyczepy do przewozu koni i konsultowałem to z Komendą Główną Policji z komórką Prewencji Ruchu Drogowego. Sami trochę się gubili w przepisach i ich interpretacji, bo jak policjant ma określić masę rzeczywistą przyczepki, jeżeli w środku stoi koń, a może on ważyć 400 kg (drobny Arab) lub 1000 kg (ogier Perszerona)? Tym nie mniej dla ludzi (kierowcy i pasażerów) mówili, by przyjmować po 80 kg od łebka... Może więc zaistnieć sytuacja, że swoim Mondeo będąc sam w samochodzie nie możesz holować przyczepki, ale z kompletem pasażerów już tak...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-12-2013 o 10:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2013, 21:49   #37
apus
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-09-2013
Model: transit 2.5 td
Silnik: 2.5 td
Rocznik: 1998
Postów: 63
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Witam.
Według mnie, a ciągałem przyczepy i rozmawiałem z Policją i ITD na ten temat dowiedziałem się co następuje:
1. DMC pojazdu plus DMC przyczepki nie może przekroczyć 3,5 tony
2. DMC przyczepki nie może być większe od masy własnej pojazdu.
To dotyczy kat. B prawa jazdy i czytając prawo o ruchu drogowym wydaje się, że mówili dobrze. Nic mi nie wiadomo o jakimś przeliczniku 1,33. Mając kontrole na drodze Policjant zawsze brał dowody rejestracyjne i sprawdzał te wartości.
Przekroczenie DMC zestawu ponad 3,5 tony - kat. B+E - wiąże się z koniecznością wnoszenia opłat Viatol na drogach które są objęte tym systemem poboru opłat.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez apus ; 10-12-2013 o 21:54
apus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 01:14   #38
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał Piters182 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast dopuszcza się na mocy Konwencji Wiedeńskiej, ciągnięcie przyczepy lekkiej, czyli takiej, której DMC nie przekracza 750 kg, praktycznie bez względu na masę pojazdu ciągnącego, a zatem łączna DMC zespołu pojazdów może w takim przypadku wynosić 4,25 t.
Nie wyobrażasz sobie zapewne holowania przyczepy lekkiej FULL ZAŁADOWANEJ pustym "Maluchem". Ja sobie też nie wyobrażam i jeszcze żyję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak. Właśnie na mocy Konwencji 19 stycznia 2013 wprowadzono w Ustawie o Kierujących 4,250 z przyczepą dla kat. B, jednak relacje wagowe pojazd - przyczepa pozostają w mocy !!!

Dla pojazdów samochodowych osobowych masa rzeczywista przyczepy nie może przekraczać masy rzeczywistej pojazdu holującego.
Dla pojazdów samochodowych innych niż osobowe. Masa rzeczywista (chwilowa) przyczepy nie może przekraczać 140% masy rzeczywistej pojazdu holującego; ciężarowe, specjalne, balastowe
Rzecz oczywiście nie dotyczy ciągników siodłowych (TIR), rolniczych, pochodnych.

Teraz sprawa nieszczęsnego 1,33 DMC ...
Nie mogę chwilowo sprawdzić ale z pamięci: DMC pojazdu samochodowego (nie dotyczy ciągników jak wyżej) musi być większa o 33% od DMC przyczepy bez hamulca najazdowego. Z hamulcem najazdowym warunek ten nie jest wymagany.

WAŻNE !!! Musimy zawsze spełniać jednocześnie wpisowe warunki DMC i chwilowe (rzeczywiste) warunki MR. A Transit (np w dowodzie osobowy) jak wyjmiemy fotele nadal będzie "osobowy" i możemy zapłacić podwójnie: za użycie do celów innych niż przeznaczenie pojazdu oraz za przekroczenie relacji ciągnik - przyczepa.

Wojtku - Te cholerne 80 kg/osobę kiedyś przerabiałem (mają to w jakiejś instrukcji wewnętrznej)... zażądałem kiedyś notatki służbowej z kontroli z wpisaniem "przelicznika" i jego podstawy prawnej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wycofali się, a wagi najazdowej nie mieli.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 11-12-2013 o 01:28
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 09:01   #39
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał ziemek56 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DMC pojazdu samochodowego (nie dotyczy ciągników jak wyżej) musi być większa o 33% od DMC przyczepy bez hamulca najazdowego. Z hamulcem najazdowym warunek ten nie jest wymagany.
o ile pamiętam mylisz sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dotyczy to każdej przyczepy która nie ma roboczego hamulca sterowanego z kabiny kierowcy, czyli najazdowego też, zawsze miałem problem z dobraniem przyczepy lawety do holownika i z tych przepisow (jest taka fajna tabelka) wynika ze MAX DMC przyczpy dla aut do 3,5t to 2600 kg (gdy DMC pojazdu =3.5t) wynika to nie z przepisów ruchu drogowego - kodeksu itd, tylko z warunków dopuszczenia pojazdów do ruchu, zupelnie odrębna ustawa.

Przepis dotyczacy 1,33 DMC nie dotyczy owszem przyczep z hamulcem roboczym, sterowanym z kabiny kierowcy, wraz z hamulcami ciagnika, czyli tych przyczep które spina sie z hiolownikiem i maja własne hamulce które działaja wraz z hamulcem holownika, czyli duze przyczepy naczepy itd.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 10:00   #40
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Waga auta a system viatol.

Cytat:
Napisał apus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. DMC pojazdu plus DMC przyczepki nie może przekroczyć 3,5 tony
Rozumiem, że mówisz o sytuacji, gdy kierowca ma kategorię B prawa jazdy. Otóż - nie. Nie może przekroczyć 4,25t. Jeżeli policjanci i inspektorzy ITD twierdzą, że przy kategorii B prawa jazdy nie można holować zestawu o DMC 4,25t, to nie znają przepisów, w tym najnowszej nowelizacji Ustawy i się kompromitują. Nie pierwszy raz...
Być może jeszcze, że jeżeli rozmawiałeś o tym z ITD, to zapewne myśleli o limicie DMC - kiedy musisz zapłacić za przejazd (a nie czym możesz kierować i co możesz holować)...
Cytat:
Napisał apus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic mi nie wiadomo o jakimś przeliczniku 1,33.
Hm...
Cytat:
Napisał apus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. DMC przyczepki nie może być większe od masy własnej pojazdu.
Kolego, ręce opadają... Masz tabelę w poście #14. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.

Przy kategorii B prawa jazdy możesz holować przyczepkę lekką o DMC do 750 kg, ale może ona posiadać hamulec najazdowy (dlaczego nie?) lub nie. Możesz także holować przyczepkę tzw ciężką o DMC powyżej 750 kg (dlaczego nie? - np DMC przyczepy 850 kg) i może ona posiadać hamulec najazdowy, ale może także posiadać hamulec uruchamiany z holownika. Każdy z tych przypadków jest inny.
Tak więc przy kategorii B:
- przyczepa lekka bez hamulców - DMC przyczepy nie większe niż połowa masy własnej holownika, maks. DMC zestawu 4,25t,
- przyczepa lekka z hamulcem najazdowym - DMC holownika stanowi co najmniej 1,33 DMC przyczepy, DMC zestawu 4,25t,
- przyczepa ciężka z hamulcem najazdowym - DMC przyczepy nie większe niż masa własna holownika, DMC holownika stanowi 1,33 DMC przyczepy, DMC zestawu do 4,25t,
- przyczepa ciężka z hamulcem sterowanym z samochodu - DMC przyczepy nie większe niż masa własna holownika, DMC zestawu 4,25t.

We wszystkich powyższych przypadkach obowiązuje jeszcze jeden warunek: masa rzeczywista przyczepy nie może być większa od masy rzeczywistej holownika.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepis dotyczacy 1,33 DMC nie dotyczy owszem przyczep z hamulcem roboczym, sterowanym z kabiny kierowcy, wraz z hamulcami ciagnika, czyli tych przyczep które spina sie z hiolownikiem i maja własne hamulce które działaja wraz z hamulcem holownika, czyli duze przyczepy naczepy itd.
Tak jest.

Cytat:
Napisał ziemek56 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtku - Te cholerne 80 kg/osobę kiedyś przerabiałem (mają to w jakiejś instrukcji wewnętrznej)... zażądałem kiedyś notatki służbowej z kontroli z wpisaniem "przelicznika" i jego podstawy prawnej wycofali się, a wagi najazdowej nie mieli.
Ja z kolei miałem dyskusje o tym, ile ważą moje dwa przewożone konie: Lokis i Magik. Są... duże i masywne. Mam fabryczną przyczepkę Bockmanna, ale zarejestrowaną jako SAM o DMC 1,8t (bo tyle Transit może) - fabrycznie Bockmann ma DMC 2,0t. Kontrolerzy zawsze nie mogą przeboleć, że w myśl przepisów jestem ok, i że nie wiedzą ile konie ważą. Tak szczerze mówiąc - ja też nie wiem - zawsze krzyczę, że 500 kg/szt, a przyczepka ma masę własną 750kg. Kiedy chcą zaglądać do środka, to mówię że moje konie są nerwowe, gryzą i kopią. Wtedy zawsze rezygnują... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-12-2013 o 21:53
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.