Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2010, 17:30   #1
grocho
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie problemy ze sprzęgłem - zagadka dla najmądrzejszych!!

Witam Ford Galaxy mk3 1.9 tdi . Wymieniono koło dwumasowe, sprzegło, docisk, pomke hydrauliczna a problem nadal wystepuje a mianowicie:
przy mocniejszym puszczeniu sprzegla gdy auto jest nagrzane slychac dziwne uderzenie jednoczesnie spada lekko pedal sprzegla potem auto "ciagnie " na wsisnietym sprzegle (nie wysprzegla) jednosczesnie ciezko jest zrzucic bieg.
Co to moze byc? podejrzewane sa juz ,skrzynia biegow: dociskanie walkiem sprzegla lub luz na wale korbowym. wal korbowy sprawdzono i luz jest tylko minimalny .
poza regulaminem proszę przeczytać [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez subratri ; 01-02-2010 o 19:21 Powód: proszę zapoznać się z regulaminem. kolejne posty z nim niezgodne będą wyrzucane do zsypu
grocho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 19:40   #2
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: problemy ze sprzęgłem - zagadka dla najmądrzejszych!!

A czy tarcza niejest zaklinowana lub sie nie klinuje?
Bo wyglada na to ze zamiast rozpiac sie z pomiedzy dosisku a dwumasy zostaje z ktoras z tych czesci .
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 20:10   #3
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: problemy ze sprzęgłem - zagadka dla najmądrzejszych!!

Cytat:
Napisał Subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
proszę zapoznać się z regulaminem. kolejne posty z nim niezgodne będą wyrzucane do zsypu
Kolego a czemu takie usposobienie w nowym roku ?. Zerknij na pozytywy jest cały profil a modelowo pewnie jeszcze nie dojrzał do tego co kupił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Z drugiej strony to o czym on pisze czy o Galaxym czy o Mondeo bo w profilu ma mondka, a pisze o galu ciekawe o co chodzi?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 22:12   #4
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: problemy ze sprzęgłem - zagadka dla najmądrzejszych!!

chodzi wyraźnie o galaxy MK II, a komentarz do edycji... mam już gotowca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a usposobienie wciąż to samo - w poszukiwaniu złotego środka :564:
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 13:43   #5
daros
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Koszalin
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 1,9 tdi AUY
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: problemy ze sprzęgłem - zagadka dla najmądrzejszych!!

Cytat:
Napisał grocho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Ford Galaxy mk3 1.9 tdi . Wymieniono koło dwumasowe, sprzegło, docisk, pomke hydrauliczna a problem nadal wystepuje a mianowicie:
przy mocniejszym puszczeniu sprzegla gdy auto jest nagrzane slychac dziwne uderzenie jednoczesnie spada lekko pedal sprzegla potem auto "ciagnie " na wsisnietym sprzegle (nie wysprzegla) jednosczesnie ciezko jest zrzucic bieg.
Dawno, dawno temu ...... i ja doświadczyłem czegoś podobnego. Po czasowym zgaszeniu VW golfa D wsiadam, odpalam i koniec nie mogę wbić żadnego biegu mimo wciśniętego sprzęgła. Gaszę silnik włączam bieg, zapalam silnik i o dziwo samochód jedzie tylko na wciśniętym sprzęgle, puszczam sprzęgło (z wbitym biegiem) samochód staje. Po karkołomnej jeżdzie udaje mi się dojechać do garażu. Wyciągam skrzynię biegów, sprawdzam biegi na sucho - wszystko ok i bez luzów. Łożysko oporowe - ok, łapa sprzęgła - ok, docisk - ok, tarcza - ok (ożesz ty w mordę, no to co ?).
Odpijam browar na uspokojenie i pozbieranie myśli i ponownie w kanał. Patrzę, patrzę i wrzeszcie zauważam braku łba jednej śruby mocującej koło zamachowe do wału korbowego (jak odcięta nożem). Ponowny przegląd elementów i winowajca namierzony. Łeb śruby wpasował się w elementy docisku. Po usunieciu ,,przeszkody,, wkręceniu nowej śruby, auto na powrót sprawne. Nie wiem czy moja przygoda coś w wątku rozjaśni, ale czasami dobrze jest ochłonąć (np. przy browarze) zanim zdecydujemy się na hurtową wymianę podzespołów. Pozdrawiam - Daros.
daros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 20:24   #6
n owicjusz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: BRUKSELA/rOPCZYC
Model: Fiesta
Silnik: 1.6 Duratec Ti-VCT
Rocznik: 2012
Postów: 497
Domyślnie Odp: problemy ze sprzęgłem - zagadka dla najmądrzejszych!!

Czyli jak pisalem wczesniej , nie wysprzeglalo.
n owicjusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 23:35   #7
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: problemy ze sprzęgłem - zagadka dla najmądrzejszych!!

Cytat:
Napisał grocho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Ford Galaxy mk3 1.9 tdi . Wymieniono koło dwumasowe, sprzegło, docisk, pomke hydrauliczna a problem nadal wystepuje a mianowicie:
przy mocniejszym puszczeniu sprzegla gdy auto jest nagrzane slychac dziwne uderzenie jednoczesnie spada lekko pedal sprzegla potem auto "ciagnie " na wsisnietym sprzegle (nie wysprzegla) jednosczesnie ciezko jest zrzucic bieg.
Co to moze byc? podejrzewane sa juz ,skrzynia biegow: dociskanie walkiem sprzegla lub luz na wale korbowym. wal korbowy sprawdzono i luz jest tylko minimalny .
poza regulaminem proszę przeczytać [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A czy ubywa płynu w zbiorniczku?
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 19:59   #8
grocho
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: problemy ze sprzęgłem - zagadka dla najmądrzejszych!!

plynu nie ubywa . zagadka juz rozwiazana Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grocho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 20:24   #9
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: problemy ze sprzęgłem - zagadka dla najmądrzejszych!!

tak z czystej ciekawości, co dolegało i jak zaradiłeś?
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 23:21   #10
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: problemy ze sprzęgłem - zagadka dla najmądrzejszych!!

Cytat:
Napisał grocho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
plynu nie ubywa . zagadka juz rozwiazana
no brawo kolego.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.