Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2010, 16:45   #1
miq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 33
Domyślnie Czyżby turbina? :(

Witam kolegów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
W ubiegłym roku raz "powiesiła" mi się turbina - auto nagle straciło moc, przyśpieszenie okazało się nie lada wyzwaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wystarczyło wyłączyć na chwilę silnik, przy kolejnym uruchomieniu autko odzyskało swoją rączość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Niestety od ok miesiąca sytuacja stałą się częsta - niemal przy kżdym uruchomieniu w pewnej chwili następuje spadek mocy (nawet przy nagrzanym już silniku, po ok 15 minutach jazdy) i jak poprzednio wystarcza wyłączyć silnik, zapalić i działa jak talala. Innych objawów padającego turbo (białe spaliny widzę przez sekundę gdy zapalam samochód po > dwóch dniach stania na mrozie) nie widzę.

Co to jest? Pada turbina, efekt mrozów, czy zalałem syfiate paliwo (orlenowska verva, ale z nieznanej stacji)? Silnik to oczywiście 1.9 TDI.

I tak przy okazji. Zdarzyło się może komuś że po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki szyby same zjeżdzały na dół? Mnie się zdarza od sylwestra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Coś niefajnie się rok zaczął.

Tak czy inaczej pozdrowienia i szerokości w nowym roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

miq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 17:14   #2
miras11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Słupsk
Model: GALAXY M2
Silnik: 1,9 TDI 116KM
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czyżby turbina? :(

Witam Kolego.
Jeśli chodzi o pytanie odnośnie turbo to taki sam objaw miałem w swoim Galaxie, tzn. zbierał się jak powinien i w którymś momencie brakowało mocy. Mogłem co najwyżej rozbujać wtedy auto do 110 km/godz. Po zgaszeniu i ponownym (niemal natychmiastowym) odpaleniu wszystko było ok. Jeździłem tak jeszcze przez ok 2 miesiące bo objaw pojawiał się sporadycznie aż tu nagle w niedzielny poranek do przejechaniu kilku km pojawiła się z tyły gęsta chmura dymu + jakiś metaliczny szelest w silniku. Okazało się, że jakbym wcześniej przyjechał to można by jeszcze sprężarkę uratować bo mogła to byś wina wieszającego się jakiegoś zaworu.
Nie ukrywam, że troszkę mnie to kosztowało ale teraz historia się powtórzyła z tym jednak, że nie było aż takiej chmury. Zaprowadziłem auto ponownie do tego samego mechanika z reklamacją, że wsadził mi jakąś lipę (bo wsadzałem używaną turbinę od golfa IV). Mechanik po rozkręceniu stwierdził, że jest za słabe smarowanie i na obecną chwilę nie wie czym jest to spowodowane. Może to być pompa oleju, panewki itp. Diagnoza ma zapaść jutro, najdalej we wtorek.
Tak, że znowu mnie czeka wymiana turbiny bo tą co miałem założoną to też już shrot.
Jak coś nowego u mnie wyjdzie to dam znać coby inni przy podobnych objawach i planowanej zmianie sprężary sprawdzili też inne rzeczy.
Tak, że kolego nie tylko Tobie rok się zaczął fatalnie. Ja miałem też poprzedni do bani a w tym mam powtórkę.
Odnośnie szyb to proponuję rozebrać włączniki szyb i przemyć je. Prawdopodobnie dostał się tam syf, mrozy spowodowały że ten brud przymarzł i to jest przyczyna. Ja miałem podobnie ale latem - po rozebraniu i wyczyszczeniu (a było naprawdę dużo syfu) wszystko wróciło do normy.
Pozdro
miras11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 17:29   #3
Goliaty2
ford::advanced
 
Avatar Goliaty2
 
Zarejestrowany: 16-03-2009
Skąd: Jelcz-Laskowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 213
Domyślnie Odp: Czyżby turbina? :(

Na obydwa problemy: VAG prawdę Ci powie. Prawdopodobnie turbo przeładowuje i autko wchodzi w tryb awaryjny, prawdopodobnie. Dokładnie będzie to widać w VAG'u, sterownik silnika, bloki mierzone, grupa 011. Jeżeli okaże się, że przeładowuje to rzeczywiście jest to groźne dla sprężarki i dla silnika. Zdarzają się przypadki pęknięcia osi wirników, które idą w strzępy potem w kolektor ssący i do cylindrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodów może być kilka, gruszka podcisnienia na sprężarce, zawór N75, zapieczone kierownice spalin w turbo.
Dużo powie Ci diagnoza VAG'iem i jakiegoś kumatego mechanika.
Za problemy z szybami może być odpowiedzialny moduł komfortu.
Goliaty2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 17:32   #4
kubampakiet
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: GDANSK
Model: Vw Sharan High Line
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czyżby turbina? :(

Hej ja bym najpierw sprawdzil szczelnosc rur doprowadzajacych powietrze do turba,moj koles mial taki sam przypadek on nawet 100 nie mogl osiagnac,a jak zgasil i odpalil na krotki czas bylo ok,przyczyna jakas rura peknieta... pozdro
kubampakiet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 20:12   #5
miq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 33
Domyślnie Odp: Czyżby turbina? :(

Dzięki za odpowiedzi, uderzę na VAGa. W Krakowie zdaje się na 29 listopada jakiś warsztat polecany był. Jak tylko coś znajdą - dam znać.
miq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 21:24   #6
gelix
ford::average
 
Avatar gelix
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Piła
Model: Galaxy MK II & VW Phaeton
Silnik: tdi 115 AUY & 3.2V6 AYT 241
Rocznik: 2001 & 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: Czyżby turbina? :(

Moim zdaniem zapieczony mechanizm kierownic spalin w turbinie.
Jeżeli na Vagu wyjdzie przeładowanie.

Trzeba rozebrać część wydechową "gorącą" turbiny i zrobić tak:

- wykręcić mechanizm kierownic lub jak to się mówi łopatek
- wymoczyć takerzyk z łopatkami w płynie do mycia silników ( 24h)
- wysuszyć i dokładnie oczyścić drobnym papierkiem żeby każda z kierownic
brzdękała przy potrząsaniu talerzykiem
- oczyścić drugi talerzyk o który opierają się kierownice spalin (widoczne ślady)
- złożyć do kupy , zamontować turbo, wpuścić troszkę oleju do rurek olejowych

Cieszyć się śmiganiem bez trybów awaryjych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gelix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 21:40   #7
gelix
ford::average
 
Avatar gelix
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Piła
Model: Galaxy MK II & VW Phaeton
Silnik: tdi 115 AUY & 3.2V6 AYT 241
Rocznik: 2001 & 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: Czyżby turbina? :(

Tak powinny wyglądać wyczyszczone elementy z turbiny, zero sadzy , zero zatarć.
To jest z mojej razerwowej turbinki od AUY 115PS, leży i sobie czeka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P1020180.JPG (51.4 KB, 513 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P1020181.JPG (63.0 KB, 197 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P1020182.JPG (61.4 KB, 179 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P1020183.JPG (40.1 KB, 174 wyświetleń)
gelix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 21:56   #8
miq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-01-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2000
Postów: 33
Domyślnie Odp: Czyżby turbina? :(

Dzięki Gelix, właśnie to chcę sprawdzić jako pierwsze - najmniej roboty i chyba najtańsza opcja.
miq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 09:05   #9
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Czyżby turbina? :(

Objawy wskazują na kłopoty Turbiny...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 15:10   #10
brunek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2006
Skąd: Krasnystuff
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 23
Domyślnie Odp: Czyżby turbina? :(

mam to samo mój przebieg 263tyś, zawiedziony jestem troche bo leje do niego tylko v-powera, olej zawsze na czas itp, myślałem że mnie to ominie.


pytanie mam następujące, czy ktoś kupował turbo i powie mi ile taka impreza kosztuje?

czy jest sens regenerować turbo? czy zregenerować i od razu sprzedać?

wiem że na rgenerowanie jest gwarancja ale powiedzmy sobie szczerze jak coś by się stało wątpie żeby ktoś mi pokrył koszty ew naprawy silnika
brunek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.