Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2008, 19:49   #1
tom_g79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2008
Postów: 1
Domyślnie Błąd 17965 i traci moc

Witam.
Mam problem z silnikiem (Ford Galaxy 1,9 TDI 115KM 108 tys km 2002r. ) , po 3000Tys obrotów traci moc!Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika oraz po jego ponownym włączeniu wszystko wraca do normy.
Podłączyłem komputer i wyskoczył błąd 17965 - przekroczona granica regulacji turbodoładowania!
Miał już ktoś taki problem i co jest może przyczyną tej usterki?
Co należy wymienic?
Prosze o pomoc.


Ostatnio edytowane przez deku ; 18-02-2016 o 11:29 Powód: prefix
tom_g79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2008, 05:54   #2
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Re: Problem z silnikiem - błąd 17965

było w klikunastu postach.
U gory obok FAQ jest ikonka SZUKAJ wpisz KIEROWNICE TURBINY lub TURBINA i bedziesz widział wszystko.
Pociesze Cię że na poczatek można spróbować małym nakładem kosztów.
Miłej lektury
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 08:10   #3
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Witam.Wczoraj miałem małą trasę ok.50 km,po 15 nagle zonk.po raz pierwszy pojawił mi się zanik mocy,ale brak dymienia i praca normalna,tylko zmuła (tryb awaryjny).Zgasiłem silnik i potem już 35km ok,dziś 10km w mieście i też ok,a jechałem i ostro do 4tys kręcenie i ponad 120km/h i normalnie.Podłączyłem pod VAGa i:

17571 Czujnik temperatury paliwa - przerwa/zwarcie do plusa
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
17965 Ciśnienie doładowania - przekroczona granica regulacji
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

ten pierwszy błąd mam już od dawna i on nic nie wnosi do jazdy.Wiem że chodzi o ten 2gi.Turbo było sprawdzane i czyszczone pół roku temu i jest ok.Błędy wykasowałem.
Pytanie jest proste,czy już sie martwić chociaż było to po raz pierwszy i autko chodzi dobrze,czy i co z tym zrobić tanim kosztem żeby nie powracał tryb awaryjny?Nie chce dać zarobić pseudo mechaniorom za słowa i stwierdzenia typu:Turbo nie chodzi,albo do wymiany.Szukając odp w postach:wystarczy przegonić szybciej autko?Może być to wina PSJ ale nie dlatego że tak jeżdźe bo lubie,ale mam automat i jadąc 50-60 przepisowo wiadomo obroty praktycznie stoją na 1,5 po mieście.Auto nie dymi,nie pracuje gorzej,odpala na raz,turbinkę słychać.Idzie jak burza.
Z góry dzięki za info.

P.S.Żeby nie było - użyłem szukajki odrazu przed napisaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 02-03-2010 o 08:55
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 09:39   #4
malaki
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Krosno
Model: sharan smax
Silnik: 1,9 140 km -ford 163km
Rocznik: 1998-2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Błąd 17965 to przeładowanie i raczej na pewno znów się przycina.Miałem podobnie , przycinanie wróciło po 1,5 m-ca po czyszczeniu turbinki.
Wk....ony odkręciłem gruche i rozruszałem sztangę i jeżdże już 3 miesiąć.Jak zrobi się ciepło to wywale jeszcze kat.bo być może on jest przyczyną szybkiego zapiekania.
malaki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 10:01   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Tyle że mi przed czyszczeniem nic sie nie przecinało...wczoraj padał ostry deszcz,wilgoć,ale chyba to nie jest przyczyną,wątpie żeby stało sie to ten jeden raz i na tym koniec...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 10:17   #6
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Ludziska, fatum jakie czy co? Ja też ostatnio miałem te przeładowanie turbiny, ale to było w sytuacji, niby rozgrzany silnik bo piecyk od rana włączony, ale dałem mu w dupę na obwodnicy i się tryb awaryjny włączył.
Wykasowałem błąd. Po kilku dniach pojechałem w trasę 600km do Malborka i z powrotem i nie było objawów przeładowania, mimo, że kilka razy musiałem przycisnąć.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 10:26   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Tss...no to fatum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja zrobiłem ok.15km,miałem 2 TIRy przed sobą,wziłem jednego dałem ostro na 4-ce (sekwencja w tip tronicu) do ponad 3tys obr i schowałem sie za 2gi i chce brać a tu już....jakby paliwa nie było hehe... no i potem reset,zrobiłem 50km dając ostro w palink i jest ok jak narazie,ale chyba trzeba sprawdzić wszystko i wyczyścić jak pisał gdzieś Stefano.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 10:45   #8
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tss...no to fatum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja zrobiłem ok.15km,miałem 2 TIRy przed sobą,wziłem jednego dałem ostro na 4-ce (sekwencja w tip tronicu) do ponad 3tys obr i schowałem sie za 2gi i chce brać a tu już....jakby paliwa nie było hehe... no i potem reset,zrobiłem 50km dając ostro w palink i jest ok jak narazie,ale chyba trzeba sprawdzić wszystko i wyczyścić jak pisał gdzieś Stefano.



Witam,
Mnie to już się kląć nawet nie chce na to rozwiązanie VW.Borykam się z ty m samym problemem. We wrzesniu ubiegłego roku dałem turbinę do czyszczenia, pojeździłem potem 1,5 mieś i ponownie błąd przeładowania. Pojechałem do chłopaków z Diagtronika, powiedzili ,że jedyną pewną metodą jest wymiana turbiny bo to będzie wracało.I mieli rację chyba!!!!!!! Zdecydowałem jednak się na wymianę gruszki, pochodziło 2 tyg. i znowu błąd przeładowania. Kupiłem kabel i od października w zasadzie mam ten błąd co jakiś czas, ale kasuję go i jeźdzę dalej. Wpakowałem w tą turbinę ogólnie 1000pln i mam to samo. Wku....e mnie ogarnia niesamowite. Jestem umówiony za tydzień u mechaniora na sprawdzenie przyczyny tego stanu ale jak mi zaproponuje znowu czyszczenie to nie wiem co zrobić. Jak policze nowa turbina kosztowałaby mnie ok. 2400 i jakbym od razu wymienił to bym miał spokój ,a tak wpakowałem 1000 , teraz czyszczenie znowu 500 - 600 i zbliżam się własnie do ceny nowej turbiny.Generalnie nie wiem co zrobić.
I tak samo jak u kolegów: nie kopci, oleju nie bierze, odpala pięknie, turbinka na oko świszcze ładnie....i co z tego....jak wrzuce 4 worki kleju albo 4 osoby i muł.....
Generalnie jak już pojawił się Wam ten błąd to prędzej czy później wróci.

Tylko podziekować VW za tak wspaniałe rozwiązanie do miasta.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro.

Ostatnio edytowane przez amocox ; 02-03-2010 o 10:47
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 11:02   #9
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

No kolega przedstawił to w czarnych barwach...na forum nie jedna osoba po "przedmuchu" łopatek ma spokój,oby tak było i w tych przypadkach.Turbo dałem do Regeneracji za 800zł,gość zobaczył i mówi:Tu nie ma co regenerować bo wszystko jest ok,moge Panu wszystko przeczyścić za 400zł i tak zrobiłem latem i do wczoraj nic sie nie działo.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 11:15   #10
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No kolega przedstawił to w czarnych barwach...na forum nie jedna osoba po "przedmuchu" łopatek ma spokój,oby tak było i w tych przypadkach.Turbo dałem do Regeneracji za 800zł,gość zobaczył i mówi:Tu nie ma co regenerować bo wszystko jest ok,moge Panu wszystko przeczyścić za 400zł i tak zrobiłem latem i do wczoraj nic sie nie działo.

No własnie, ale co ile to tubro trzeba czyścić? Ile kolega latał na zregenerowanym turbo? Takich rzeczy być nie powinno. Producent wymyslił to tylko po to chyba by trzepać kasę albo do jazdy w trasy bo po mieście to 99% zakończy się czyszczeniem lub wymianą.

Inna sprawa ,że mam podejrzenie ,że poprzednim razem turbo było źle wyczyszczone i może dlatego to wróciło.Już pisałem o tych paplakach w odpowiednim dziale więc przestrzegam aby turbo czyścic tylko w sprawdzonych zakładach.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.