Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2010, 13:27   #21
malaki
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Krosno
Model: sharan smax
Silnik: 1,9 140 km -ford 163km
Rocznik: 1998-2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Co prawda takiej metody nie stosowałem jak kolega gelix tylko wymoczyłem wszystko w benzynie i później przedmuchałem powietrzem.Wyglądało to jak nowe.
Czyżby tylko ta właśnie metoda gwarantowała dłuższy okres czystości?

Jeszcze jedno pytanie.Którędy nagar dostaje się na stronę kierownic.Od strony wirnika jest uszczelnienie wypukłą podkładka.Zostają tylko ośki łopatek i gdy mają większy luz to nagar przedostaje się tamtędy i może dlatego niektórzy mówią ze turbinka po czyszczeniu już długo nie pochodzi.Czy jest w tym coś mojej prawdy ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

malaki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 13:36   #22
gelix
ford::average
 
Avatar gelix
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Piła
Model: Galaxy MK II & VW Phaeton
Silnik: tdi 115 AUY & 3.2V6 AYT 241
Rocznik: 2001 & 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Z braku czasu niestety się na codzień tym nie zajmuję.

Macie opis co i jak więc działajcie... często są problemy z odkręceniem trzech śrub mocujących korpus z łopaktami, lub rozpołowieniem gorącej części turbiny.

Trochę wprawy już mam, przy składaniu zawsze smaruję smarem z miedzią żeby potomek mógł rozłożyć turbo łatwiej.

pozdo
gelix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 14:29   #23
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Cytat:
Napisał gelix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z braku czasu niestety się na codzień tym nie zajmuję.

Macie opis co i jak więc działajcie... często są problemy z odkręceniem trzech śrub mocujących korpus z łopaktami, lub rozpołowieniem gorącej części turbiny.

Trochę wprawy już mam, przy składaniu zawsze smaruję smarem z miedzią żeby potomek mógł rozłożyć turbo łatwiej.

pozdo

Dzieki za opis.
I tak tego sam nie zrobie bo nie mam gdzie , a jak pokaże mechanikom ,że tak to musi być zrobione to czuje ,że reakcja będzie tylko jedna...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 15:19   #24
gelix
ford::average
 
Avatar gelix
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Piła
Model: Galaxy MK II & VW Phaeton
Silnik: tdi 115 AUY & 3.2V6 AYT 241
Rocznik: 2001 & 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Dziś wieczorem będę czyścił koprus łopatek z turbiny 2.0tdi 140KM, ta sama turbina co AWX 130KM (wersja z kolektorem osobno) , korpus jest taki sam, już się moczy w płynie do silnika ,zrobię fotki z wanienki ultradźwiękowej i zobaczycie ile jeszcze wanienka wyczyści.
gelix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 15:25   #25
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Czekamy na foto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 10:02   #26
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekamy na foto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A czy może ktoś z kolegów tutaj zajmuje się czyszczeniem turbin, tak żeby to dobrze zrobić ?

Pozdr,
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.