Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2010, 11:24   #11
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Ja czyściłem ok.10tys km temu może więcej,ale robił to naprawde fachowy zakład,który TYLKO tym się zajmuje i ma dużą renomę,a czyścił tylko dlatego że nie regenerował,bo myślałem że pada a winny był ... filtr paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz nie wiem czy brać sie za łopatki,bez wyciągania i dać mu ostro w d... jak pisał Stefano i inni czy narazie póki jeszcze raz nie wejdzie w awaryjny - nie ruszać nic?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 02-03-2010 o 11:26
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 11:57   #12
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja czyściłem ok.10tys km temu może więcej,ale robił to naprawde fachowy zakład,który TYLKO tym się zajmuje i ma dużą renomę,a czyścił tylko dlatego że nie regenerował,bo myślałem że pada a winny był ... filtr paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz nie wiem czy brać sie za łopatki,bez wyciągania i dać mu ostro w d... jak pisał Stefano i inni czy narazie póki jeszcze raz nie wejdzie w awaryjny - nie ruszać nic?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No to sam widzisz....co to jest 10 tyś nawet przy fachowym podejściu do sprawy? Dla mnie to ok. 5-6 mieś jeżdżenia....dla innych krócej.
Daj mu troche w pi...e i zobacz jak będzie reagował. Jak nie bedzie wpadał to daj sobie spokój , jak będzie to znowu czyszczenie. Dlatego pisałem o nowej turbinie ale koszt dość spory.
U mnie opoblem w tym ,że mam zamiar jeździć Galusiem jeszcze ok. 1 roku więc wymiana teraz turbiny nie za bardzo mi się kalkuluje.
Tak poza tym samochód chodzi pięknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdro.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 12:02   #13
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Wczoraj po resecie,dałem mu ostro w d.. i nic złego nie było,ciekawe czy dlatego że w sumie krótki odcinek i co byłoby jakbym miał dłuższą trase i jechał dłużej ostro.Ja jeszcze zobacze,albo po wakacjach sprzedaje albo nie.Jak będą finanse to chyba wsiądę do S-maxa.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 12:06   #14
malaki
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Krosno
Model: sharan smax
Silnik: 1,9 140 km -ford 163km
Rocznik: 1998-2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Turbinki garetta są w wielu markach a najczęściej słyszy sie ze to w rodzinie vw się zapiekają.
Ja nie jestem mechanikiem ,wyczyściłem sobie sam i też mnie to spotkało ponownie jak pisałem wcześniej .W tak krótkim czasie coś musi być nie tak nawet PSJ nie powinien zapchać. Myśle ze gość podejmujący się czyszczenia nie może tego spaprać ,musiał by chyba chcieć.
Zadałem pytanie wcześniej na forum ale nikt nie odpowiedział.
Może warto by się zastanowić co powoduje tak szybkie nagarowanie kierownicy?
Czytałem ,ze może to być np. lejące wtryski,duża dawka itd..Do kat. jestem najbardziej przekonany,ale chętnie inne sugestie poczytam.Pozdrawiam!
malaki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 12:34   #15
gelix
ford::average
 
Avatar gelix
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Piła
Model: Galaxy MK II & VW Phaeton
Silnik: tdi 115 AUY & 3.2V6 AYT 241
Rocznik: 2001 & 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Witam, moża wyczyścić i "wyczyścić" kierownice.

Większość mechaników trochę ogarnia ten nagar ,składa i myśli że to będzie długo działać.

Ja to robię tak:
-okrągły korpus z łopatkami trzeba wymoczyć 48h w płynie do mycia silników
- po wymoczeniu w płynie do mycia silników korpus wkładam do myjki ultradźwiękowej, i w niej się czyści 2h
- po wyjęciu z myjki w ośkach łopatek w korpusie gdy ruszam po koleji łopatkami to słychać chwarszczenie i czuć opór (z zewnątrz tego syfu nie widać)
- syf na ośkach jest obruszony i można teraz go wydmuchać sprężonym powietrzem
- po ponownym wymyciu w płynie do mycia silników trzeba wysuszyć
- po wysuszeniu gdy potrząsnę całym korpusem łopatki muszą dzwonić i latać luźno
- talerzyk do którego dotykają łopatki trzeba wyjąć z części gorącej i wypolerować na błysk

JAK się ktoś przyłoży konkretnie to spokojnie polata 50.000 km ,może nawet więcej.
Pozdrawiam
gelix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 12:50   #16
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Dzięki za info i opis,ale skąd ja wezme: płyn do mycia silników,myjkę ultra?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 13:01   #17
gelix
ford::average
 
Avatar gelix
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Piła
Model: Galaxy MK II & VW Phaeton
Silnik: tdi 115 AUY & 3.2V6 AYT 241
Rocznik: 2001 & 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Płyn kupisz w sklepach z kosmetykami samochodowmi, taki psik psik jak do felg, żrący trochę, nie pryśnij sobie w oczy.
Wanienkę ultradźwiękową można kupić na allego za kilkadziesiąt PLN, lub skoczyć do jakiegoś lepszego serwisu GSM, wymyją to w wanience za 10-20zł.
Jeśli nie to zapraszam do mnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro
gelix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 13:05   #18
gelix
ford::average
 
Avatar gelix
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Piła
Model: Galaxy MK II & VW Phaeton
Silnik: tdi 115 AUY & 3.2V6 AYT 241
Rocznik: 2001 & 2003
Postów: 60
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Tak to musi wyglądać, jak nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg P1020182.JPG (61.4 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P1020181.JPG (63.0 KB, 41 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P1020180.JPG (51.4 KB, 36 wyświetleń)
gelix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 13:14   #19
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Ok,dzięki za info.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 13:20   #20
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Problem z silnikiem - błąd 17965

Cytat:
Napisał gelix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, moża wyczyścić i "wyczyścić" kierownice.

Większość mechaników trochę ogarnia ten nagar ,składa i myśli że to będzie długo działać.

Ja to robię tak:
-okrągły korpus z łopatkami trzeba wymoczyć 48h w płynie do mycia silników
- po wymoczeniu w płynie do mycia silników korpus wkładam do myjki ultradźwiękowej, i w niej się czyści 2h
- po wyjęciu z myjki w ośkach łopatek w korpusie gdy ruszam po koleji łopatkami to słychać chwarszczenie i czuć opór (z zewnątrz tego syfu nie widać)
- syf na ośkach jest obruszony i można teraz go wydmuchać sprężonym powietrzem
- po ponownym wymyciu w płynie do mycia silników trzeba wysuszyć
- po wysuszeniu gdy potrząsnę całym korpusem łopatki muszą dzwonić i latać luźno
- talerzyk do którego dotykają łopatki trzeba wyjąć z części gorącej i wypolerować na błysk

JAK się ktoś przyłoży konkretnie to spokojnie polata 50.000 km ,może nawet więcej.
Pozdrawiam

Przepraszam ,że spytam a kolega to zajmuje się może czyszczeniem turbin.Widzę ,że podejście bardzo dobre do tematu więc może bym skorzystałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.