Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2012, 10:58   #1
JulkaS
ford::average
 
Avatar JulkaS
 
Imię: Julka
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Gdynia
Model: FORD MONDEO MKIII 2.0TDCi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: styczeń 2002
Postów: 98
Domyślnie wentylatory nie załączaja się

Witam.W moim autku przestały działać wentylatory.Poszperałam trochę po forum i dowiedziałam się co może być tego przyczyną ,ale po zastosowaniu paru rad nadal efekt zerowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Była upalona wtyczka od bezpiecznika termicznego,oraz przepalony bezpiecznik termiczny(pęknięty rezystor)To zostało naprawione.Sprawdzone przekaźniki,oraz bezpieczniki.Wszystko sprawne.Sprężarka załącza się ,słychać pykanie.Wentylatory podpięte na krótko ,załączają się ,czyli są sprawne.Klima świeżo nabita,odgrzybiona.A ja nadal prażę się w moim czarnym mondkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Może mają Panowie,bądź Panie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...jakąś podpowiedź,gdzie szukać przyczyny nie działających wentylatorków???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez JulkaS ; 05-06-2012 o 11:05
JulkaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 16:26   #2
JulkaS
ford::average
 
Avatar JulkaS
 
Imię: Julka
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Gdynia
Model: FORD MONDEO MKIII 2.0TDCi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: styczeń 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: wentylatory nie załączaja się

Dzięki za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JulkaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 16:40   #3
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: wentylatory nie załączaja się

a sprawdziłeś wiązkę ? może być w niej przetarty przewód
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 19:08   #4
JulkaS
ford::average
 
Avatar JulkaS
 
Imię: Julka
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Gdynia
Model: FORD MONDEO MKIII 2.0TDCi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: styczeń 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: wentylatory nie załączaja się

Nie sprawdziłam ...to chyba nie jest takie proste,trzeba wyjać całą skrzynkę bezpiecznikową ?Może jeszcze jakieś podpowiedzi?Ale dzięki ,że się odezwałeś bo tracę powoli nadzieję.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Doczytałam dziś na forum ,że to może mieć związek z ukręconą swiecą...Hmm...??
JulkaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2012, 22:19   #5
Dj MexX
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Modeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: wentylatory nie załączaja się

a moze czujnik wentylatora?
Dj MexX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 07:11   #6
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: wentylatory nie załączaja się

Cytat:
Napisał JulkaS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wentylatory podpięte na krótko ,załączają się ,czyli są sprawne
zwykle przyczyną jest upalona wtyczka do podłączenia sterownika wentylatorów drugi element to sam sterownik. sprawdź czy dochodzi prąd do sterownika. sterownik jest na obudowie wentylatorów
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 07:57   #7
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: wentylatory nie załączaja się

jedź do elektryka ,trzeba sprawdzić to co piszą koledzy ,niech sprawdzi czy dochodzi zasilanie do wtyczki od wentylatora , w tym czasie trzeba poruszać wiązką i patrzeć czy się pojawia lub zanika napięcie .Ford poszedł w oszczędności i przewody we wiązce są bardzo cienkie dodatkowo mają bardzo słabą izolację (koszulkę) ,bywa że się ułamują i kłopot gotowy
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 09:25   #8
JulkaS
ford::average
 
Avatar JulkaS
 
Imię: Julka
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Gdynia
Model: FORD MONDEO MKIII 2.0TDCi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: styczeń 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: wentylatory nie załączaja się

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zwykle przyczyną jest upalona wtyczka do podłączenia sterownika wentylatorów drugi element to sam sterownik. sprawdź czy dochodzi prąd do sterownika. sterownik jest na obudowie wentylatorów
Hmm...u mnie nie mas sterownika na obudowie wentylatorów.
czeslaw555...sprawdziłam,nie ma zasilania na jednej wtyczce od wentylatora...reszta nie wiem ,trudno dojść.
Mam jeszcze pytanie co do tej pękniętej świecy....czy rzeczywiście jest jakaś zależność między świecami a,klimą ,wentylatorami?...Wyczytałam na forum ,że maja wspólny bezpiecznik i przy zwarciu jaki robi świeca ,może ten bezpiecznik przepalaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Sorki jeśli coś pokręciłam....
JulkaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 10:22   #9
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: wentylatory nie załączaja się

Cytat:
Napisał JulkaS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm...u mnie nie mas sterownika na obudowie wentylatorów.
czeslaw555...sprawdziłam,nie ma zasilania na jednej wtyczce od wentylatora...reszta nie wiem ,trudno dojść.
Mam jeszcze pytanie co do tej pękniętej świecy....czy rzeczywiście jest jakaś zależność między świecami a,klimą ,wentylatorami?...Wyczytałam na forum ,że maja wspólny bezpiecznik i przy zwarciu jaki robi świeca ,może ten bezpiecznik przepalaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Sorki jeśli coś pokręciłam....
jak nie masz zasilania we wtyczce to moja wersja usterki wydaje się możliwa i prawdopodobna , co do wersji świec , bezpiecznik masz cały ?jak tak to nie szukaj tam przyczyny ., jedź do elektryka i będzie po kłopocie ,oczywiście powiedz mu o tym co pisałem .
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2012, 10:38   #10
JulkaS
ford::average
 
Avatar JulkaS
 
Imię: Julka
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Gdynia
Model: FORD MONDEO MKIII 2.0TDCi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: styczeń 2002
Postów: 98
Domyślnie Odp: wentylatory nie załączaja się

czeslaw555...tak próbuję dotrzeć co gryzie mojego mondka...bo dziwne mi się wydaje,żeby nagle przepaliła się wiązka,wtyczka na wentylatorze,rezystor naraz...Czyli ,że tak na mój kobiecy rozum ,musiało być np.jakieś zwarcie w układzie?I dlatego tak kombinuję z tą świecą....Przyznam ,że nie bardzo mam pomysł jak sprawdzić ten bezpiecznik,Wyjęłam ,podłączyłam 12 v z aku i zaczęło coś błyskać...
JulkaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.