Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2010, 16:15   #251
Rafał R.
ford::average
 
Avatar Rafał R.
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,2 TDCI 155 km
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Właśnie jestem po wymianie. No i wreszcie po wielu bojach nastała błoga CISZA!!!!!!! Wystarczyło spiłować kołnierz altka (VISTEON) i założyć kółko od 2.0 Pb!

P.S. A to z tym filtrem to bzdura!!
Pozdrawiam!

Rafał R. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 19:07   #252
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Rafał R. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie jestem po wymianie. No i wreszcie po wielu bojach nastała błoga CISZA!!!!!!! Wystarczyło spiłować kołnierz altka (VISTEON) i założyć kółko od 2.0 Pb!

P.S. A to z tym filtrem to bzdura!!
Pozdrawiam!
Witam więc zmieniłes na inne kólko więc mamy pytanie od jakiego auta konkretnie i jaki alternator posiadałes,i cena za kólko od alternatora i czy samemu to jest do zrobienia bardzo dobra wiadomosc dla nas mondziaków pozdrawiam jakmerk


FORD MONDEO 2.0 TDCI 130 KM
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 19:47   #253
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Kółko od Mondeo 2.0 Pb lub 1.8 SCi, nr INA 535 0074 10 lub INA F-556615. Cena od 230 do 320 (w ASO oczywiście conajmniej 100 więcej).
Alternator VISTEON 1S7T BC.
A jednak chyba zdejmę alternator po raz trzeci i tym razem uda sięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Rafał R nie napisał o jednym szczególe, który trzeba zrobić aby kółko założyć (po spiłowaniu kołnierza).
Jutro po konsultacjach, podejmę decyzję i wtedy opiszę dokładnie o co chodzi.
Pozdrawiam
P.S.
Żeby to zrobić samemu trzeba mieć przyrząd do zdejmowania paska.

Ostatnio edytowane przez robarek ; 15-06-2010 o 20:56
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 22:02   #254
Rafał R.
ford::average
 
Avatar Rafał R.
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,2 TDCI 155 km
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Wszystko wyjaśniam! Robota prosta. Musisz wyjąć altka. Spiłować kołnierz flexem lub gumówką. Dobrze wyczyścić i przedmuchać(altka). potem z kółka kupionego zciągasz taki pierścień (koloru złotego). potem nakręcasz na altka. dokręcasz imbusem. No i zakładasz. I po wszystkim. Pozdrawiam.

P.S. Jaki przyrząd do ściągania packa?????????????!!!!!!!!!!!

Po prostu odkręcasz śrubę napinacza powodujesz że sprężyna odchodzi w dół. Potem zaś jak zakładasz umieszczasz ja na specjalnym kołnierzu brechą celujesz żeby był idealny przelot aby móc wkręcić z powrotem śrubę. W razie pytań piszcie na PW. Za kółko zapłaciłem niecałe 200 zł. A kółko od Mondeo 2.0 Pb lub 1.8 SCi, nr INA 535 0074 10 tak jak pisał niżej robarek!
Aha altka mam firmy VISTEON!!

Ostatnio edytowane przez Rafał R. ; 15-06-2010 o 22:09
Rafał R. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 07:08   #255
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie, zróbcie jakąś fotorelację poczynań. Będzie dla potomnych. Ponadto prośba - Ci którzy mają kółko od benzyny niech podadzą przebieg przy jakim to zrobili i po prostu za jakiś czas niech wypowiedzą się jak kółko sprawuje się po zrobionych km. Najlepiej gdyby ktoś zrobił z 5k - 10k km i wtedy podzielił się wrażeniami.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 10:00   #256
kostrzu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Warszawa/Lodz
Model: MKIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ja jestem już posiadaczem kółka. W piątek bedę najprawdopodobniej wykonywał Naprawę. Zobaczymy jak pójdzie.

Zrobię mała fotorelację

Pozdrawiam
kostrzu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 10:45   #257
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Można i brechą ale to chyba sposób mało elegancki i na palce trzeba uważać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Przyrząd do luzowania napinacza daje komfort. Aha i dokręca się nie imbusem tylko speckluczem (kupiłem za jedyne 65 pln)
Będę zmieniał kółko w czwartek, może uda mi się cyknać parę fotek to zamieszczę.
Co do przebiegu to jest na forum tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez robarek ; 16-06-2010 o 10:51
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 11:04   #258
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

kolego robarek nie jest potrzebny zaden przyząd do zdejmowania paska, robilem to 2 razy, zreszta odkrecajac altek i napinacz pasek sam zejdzie, skladając wszystko w odwrotnej kolejnosci zalozysz pasek bez problemu.
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9

Ostatnio edytowane przez jackoba1 ; 16-06-2010 o 11:12
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 13:36   #259
robarek
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 125 KM TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 190
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Tylko po co zdejmować napinacz do demontażu alternatora? Ale jak ktoś lubi odkręcać i dokręcać śrubki, to można silnik odłączyć od paska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2010, 21:47   #260
TTT
ford::average
 
Avatar TTT
 
Zarejestrowany: 15-06-2008
Skąd: Żyrardów
Model: Mondeo Ghia MKIII Kombi Automat, Transit Jumbo
Silnik: 2.0 TDci / 2.2 TDci 125 KM
Rocznik: 2004 / 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam. Słyszałem, ze przy wymianie kompletu napędu paska należy wymienić również uszczelniacz wału (jeśli cieknie lub zaczyna cieknąć) - czy ktoś może podać mi numer części według Forda.
TTT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.