Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2015, 19:20   #3781
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Z szacunkiem temat wałkowany od kilku lat było już nie raz, stefano wie co pisze i ja mu wierzę, kilku znajomych ma już hybrydy i są zadowoleni. Jeśli chodzi o wypowiedź innych poszukaj w tym temacie zacznij tak ok 150 strony ( tak chyba pamiętam) tam się pojawia d5zf . Ja się pożegnałem z eberem mam webasto z mercedesa wsadzone, kostki zamienione i trochę zabawy, z kablami, przewodami wodnymi i mam odpalane teraz z pilota i klawisza.

taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2015, 07:18   #3782
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał pawlik835 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z całym szacunkiem rozumiem Twoją wypowiedź jednak to tak jakbyś powiedział wymień ten samochód na inny bo stary poczciwy sprzed 2000r bo tamte są wypróbowane. Ja chcę się upewnić że to faktycznie sterownik więc Twoja wypowiedź niczego nie wnosi do tematu. Poczekajmy jak ktoś w tym fachu się wypowie jak to sprawdzić oraz odpowie na pytania.
Pozdrawiam.
Nie wnoszę nic do tematu tylko Ci potwierdzam że Stefano ma rację.Temat D5Z-Fa był tyle razy podnoszony na tym forum.
Nie spotkałem nigdy D5Z-Fa który by miał spalony sztyft. W ogóle nigdy nie spotkałem spalonego sztyftu (nie świecy żarowej) czy to w D5Z-F czy innym eberze. Uszkodzenie sterownika objawia się różnymi błędami np.błąd pompy paliwa,sztyftu.Ci co się upierali kupowali sztyfty (czasem dwa na zapas), zmieniali pompy paliwa.Nic to nie dało tylko była strata kasy.
Nie chcę Ci odbierać prawa do eksperymentów/prób ale po to jest to forum by coś wnieść do tematu ,coś podpowiedzieć by ktoś zaoszczędził trochę czasu i kasy.
Nie mówię byś zmieniał cały samochód. Problemem jest piec D5Z-F który niestety okazał się porażką producenta (myślę oczywiście o sterowniku.)
W tym przypadku najlepszym wyjściem jest zamiana piecyków bo właśnie tamte inne są wypróbowane i mniej awaryjne.
Nie musisz kupować sztyftu.Po prostu go wymontuj i podłącz do niego zasilanie 8V lub na krótką chwilę 12V i tak sam to sprawdzisz.

Ostatnio edytowane przez doktorek35 ; 03-09-2015 o 07:25
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 05:41   #3783
Haymaker
ford::average
 
Avatar Haymaker
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-04-2012
Skąd: Krotoszyn
Model: Focus / Mondeo/ Mondeo ST220
Silnik: 1.6 100KM / 2.0 Ecoboost 240 PS / 3.0 V6
Rocznik: 2010 / 2011 / 2006
Postów: 155
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

posiadam mondeo 2011 2.0 ecoboost 240 KM z webastem i mam chyba mały problem gdy uruchamiam pilotem webasto na wyświetlaczu samochodu pokazuje mi się napisz ''ogrzewanie pomocnicze włączone'' i agregat w ogóle nie startuje.. :/ a gdy ustawie w aucie w programie ze ma się włączyć tego i tego dnia o tej i o tej godzinie tez nic się nie dzieje :/ czym to może być spowodowane silnik jest zimny na dworze około 6-10 stopni a zeszłej zimny normalnie działało wszystko...

Ani silnik sie nie dogrzewa ani kabina pojazdu :/

pozdrawiam i czekam na jakaś podpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Haymaker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 08:08   #3784
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Wygłada mi to na niesprawny piecyk. Układ programowania czasu startu piecyka w aucie działa, jest wiec podawany sygnał startu do pieca, a ten nie podejmuje pracy.
Trzeba zdiagnozować piec. Sprawdż najpierw czy ma zasilnie +12 V na grubym czerwanym kablu na wtyczce pieca, bo moze to być tylko przepalony bezpiecznik.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2015, 20:13   #3785
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Na dobry początek zrestartuj webasto (AHCM) np po przez ELMConfiga-nim także odczytasz ewentualne błędy na piecyku.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 11:48   #3786
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Koledzy pytanie dla znawców tematu. Mam chcieć kupic Vw Sharana rocznik 2004-2006 powiecie mi jaki dogrzewacz tam siedzi i na co sie przygotować,gdyby nie był sprawny. Podziekowal.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2015, 22:39   #3787
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

W tych rocznikach siedzi już niestety piec D5ZF, mocno ułomny z wadliwą elektroniką. Będziesz miał z nim kłopot, chyba że zwrócisz sie o pomoc, to go ci wykastruję i przerobię na bardzo ładne i nieawaryjne cacko.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2015, 02:08   #3788
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

To ju mnie pocieszyłes. To lipa na maxa.Wizyta u Ciebie sama przyjemność. Dobrze wiedzieć to potarguje sie jeszcze o cenę auta,skoro siedzi tam takie dziadostwo. Podziekowal kol.Stefano.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 16:18   #3789
Marian66
ford::amateur
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 03-10-2015
Model: ford 25 2115
Silnik: 1.9
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mam EBERSPACHER D2 25202
Po wlaczeniu pompka podaje paliwo i ropa sie zapala, leca gorace spaliny z wydechu i po 30 sekundach pompka przestaje pracowac i ogrzewacz zwalnia do wylaczenia sie
niemam juz glowy do niego, wymienilem swiece, siteczko i kupilem nowa komore spalania i dalej mam to samo, najdziwniejsze ze nie widzi go interfrej diagnostyczny Edith po podlaczeniu go do przewodu niebiesko/bialego
czy ktos mi moze udzielic cennej porady
Marian66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2015, 22:57   #3790
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Czujniki sprawdzałeś? Sterownik może szwankować, trzeba podmienić na sprawdzony sterownik i masz przyczynę...
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.