Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2017, 20:26   #1
Cleaner_1980
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2017
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Filtr DPF, błąd P2463 i P244B, czujnik DPF

Dzień dobry

Potrzebuję porady odnośnie czujnika ciśnienia spalin.

Celem wprowadzenia opiszę moją przygodę.
Samochód niedawno zakupiony, według danych z warsztatu obsługującego flotę, auto miało wymieniony filtr DPF półtora roku temu (ok. 30 tys km temu).
Kilkanaście dni po zakupie, w aucie pojawił się problem z układem dolotowym, błąd P2263. Diagnosta stwierdził, że winna może być "gruszka" przy turbinie dlatego zaleca wymianę oleju i obserwację. Problem po wymianie oleju i wykasowaniu błędu zniknął, przynajmniej do czasu.
Kilka dni później auto nad ranem, zaraz po uruchomieniu silnika zgasło i nie dawało się odpalić, w nocy był bardzo ulewny deszcz i zastanawiałem się czy wilgoć może mieć jakiś związek z tym faktem.
Po kilku minutach samochód zapalił jakby nigdy nic (brak jakichkolwiek błędów)

Tydzień temu wybrałem się w 1000 km podróż. Po przejechaniu ok. 200 km z prędkością 140-160 km/h auto przeszło w tryb awaryjny (znów błąd P2263)


Konieczność dalszej jazdy wymusiła wykasowanie błędu i dalszą podróż.

Po jakiś kolejnych 100 km samochód zgasł kilka razy w trakcie jazdy, z wyjątkiem jednego razu bez problemu odpalał. Przy jednym razie musiałem odczekać kilka minut


Później ponownie pojawił się błąd P2263 (tym razem bez trybu awaryjnego)


Za kolejnych kilkanaście km pojawił się "check engine" (wcześniej była tylko kontrolka "i" na wyświetlaczu pomiędzy zegarami) i info o usterce silnika/przeciążenie filtra cząstek stałych oraz samochód przeszedł w tryb awaryjny.
Sprawdzenie błędów ujawniło kody P2263, P2463, P244B.

Do celu dojechałem w trybie awaryjnym

Dwa dni temu wymontowałem filtr, nie wyglądał na bardzo brudny.
Przepłukałem go obficie wodą, wypaliłem palnikiem acetylenowo-tlenowym i znowu przepłukałem.
Zdemontowałem przewody ciśnieniowe i sprawdziłem ich szczelność.
Zamontowałem filtr ponownie i niestety błąd pomimo wykasowania znowu się pojawia.

1) Moje pytanie jest o czujnik ciśnienia. Czy jego awaria może powodować takie błędy. Czy w razie jego awarii pojawia się jeszcze jakiś dodatkowy komunikat/błąd. W jaki prosty sposób sprawdzić czy czujnik jest sprawny?
2) Czy ma ktoś pomysł gdzie rozpocząć poszukiwania rozwiązania moich problemów z układem dolotowym

Z góry dziękuję za pomoc
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (15.4 KB, 245 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2 (Kopiowanie).jpg (20.8 KB, 223 wyświetleń)

Cleaner_1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2017, 20:32   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Filtr DPF, błąd P2463 i P244B, czujnik DPF

Bledow EGR nie wyrzucal? sprobuj zaslepic EGR i zobacz jak sie auto bedzie spisywalo..
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2017, 11:33   #3
Cleaner_1980
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2017
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Filtr DPF, błąd P2463 i P244B, czujnik DPF

Żadnych błędów związanych z EGR nie było, ale też brałem gonpod uwagę. Zaślepka już zamówiona. Intryguje mnie jednak kwestia tego czujnika ciśnienia spalin.
Cleaner_1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2017, 11:25   #4
Foxikk
ford::amateur
 
Avatar Foxikk
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 29-01-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 / Focus mk2 / Focus mk3
Silnik: 2.0 / 1.6 / 1.6
Rocznik: 2009 / 2007 / 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Filtr DPF, błąd P2463 i P244B, czujnik DPF

Witam
W moim przypadku było podobnie silnik 2.0 140km.
Na conversie wyskakiwał mi komunikat o zapchanym filtrze silnika póżniej zapalał się tryb serwisowy i na końcu check engine.
wymieniłem w serwisie na nowy fabrycznie filtr dpf oraz czujnik cisnienia filtra cząsteczek spalin ale niestety problem sie po dwóch dniach pojawił. i teraz najlepsze, wyciołem filtr dpf oraz zostal on wyprogramowany ze sterownika silnika, zostal zaślepiony zawór egr i został on również wyprogramowany z sterownika silnika. Przez 3 dni spokój do dziś najciekawsze że pojawia mi się komunikat o zapchanym filtrze silnika nie mam pojęcia co robić.
Foxikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2017, 03:03   #5
Andrzej444
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-02-2014
Skąd: Dublin
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8t
Rocznik: 08
Postów: 12
Domyślnie Odp: Filtr DPF, błąd P2463 i P244B, czujnik DPF

Cytat:
Napisał Foxikk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...wymieniłem w serwisie na nowy fabrycznie filtr dpf oraz czujnik cisnienia filtra cząsteczek spalin ale niestety problem sie po dwóch dniach pojawił.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie powinien!
Zatkany filtr jest u Ciebie skutkiem nieprawidlowej pracy silnika lub osprzetu. Sprawdz wtryski czy nie leja, stan turbosprezarki. Jak dodajesz gazu to nie kopci? I poszukaj dobrego elektro mechanika ktory bedzie w stanie ogarnac temat i USTALIC co jest prolemem a nie bedzie Ci proponowal naprawy poprzez "proces eliminacji".

Ciezko mi wyobrazic sobie ze sie filtr zapchal po 2 dniach...

Cytat:
Napisał Foxikk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...i teraz najlepsze, wyciołem filtr dpf oraz zostal on wyprogramowany ze sterownika silnika, zostal zaślepiony zawór egr i został on również wyprogramowany z sterownika silnika. Przez 3 dni spokój do dziś najciekawsze że pojawia mi się komunikat o zapchanym filtrze silnika nie mam pojęcia co robić.
Skontaktuj sie z firma ktora robila Ci remap i porozmawiaj z nimi.

2 dniowy filtr zabrales ze soba czy zostawiles w warsztacie? Jezeli zostawiles to proponuje Ci go odebrac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo moze po procedurze regeneracji cos by z niego jeszcze bylo.

Bump:
Cytat:
Napisał Cleaner_1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) Moje pytanie jest o czujnik ciśnienia. Czy jego awaria może powodować takie błędy. Czy w razie jego awarii pojawia się jeszcze jakiś dodatkowy komunikat/błąd. W jaki prosty sposób sprawdzić czy czujnik jest sprawny?
2) Czy ma ktoś pomysł gdzie rozpocząć poszukiwania rozwiązania moich problemów z układem dolotowym

Z góry dziękuję za pomoc
Wydaje mi sie ze oboje macie z kolega Foxikk podobny problem..

Teoretycznie (w sprawnym aucie) komputer silnika sam sobie czysci filtr poprzez jego wypalanie w trakcie jazdy na trasie. W cyklu miejskim jest to niemozliwe i filtr sie zapycha. Jezeli nie jest jeszcze bardzo zapchany to czysci sie go poprzez wejscie w tryb serwisowy - sterownik zwieksza obroty do 3000 i goracymi spalinami wypala sadze. Trwa to jakies 40 minut. Filtr osiaga wtedy temp okolo 500 stopni.
Jezeli to nie pomoze to sa jeszcze sposoby czyszczenia chemicznego.

Cytat:
Napisał Cleaner_1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepłukałem go obficie wodą, wypaliłem palnikiem acetylenowo-tlenowym i znowu przepłukałem.
Przelewajac go woda "zacementowales" scianki (popiol i pyl) a podgrzewajac go palnikiem (2500 stopni) zdeformowales jego struktre.
Bardzo malo prawdopodobne ze go wyczysciles i bardzo prawdopodobne ze go zniszczyles.

P2263-Turbocharger boost pressure/supercharger boost pressure performance problem
P2463- Diesel Particulate Filter Soot Accumulation
P244B - Diesel Particulate Filter Differential Pressure Too High Bank 1

Dowaliles z tym "czyszczeniem". Moze dogadaj sie z kolega Foxikk jezeli nie oddal filtrow w prezencie warsztatowi to warto sprobowac je wyczyscic.

Ale zakladajac ze filtr jest sprawny to:
Ad1- Nie wydaje mi sie zeby to byl Twoj problem. Uszkodzenie tego czujnika nie unieruchomi samochodu.
Tutaj stawialbym na ktorys czujnik, wiazke (sprawdz wtyczki od komputera wtrysku) albo ECU, z tym ze uszkodzone moze byc oprogramowanie i aktualizacja przez IDS to wykluczy.

Ad2-
Wymontuj przepustnice i porzadnie ja wyczysc. Jezeli nie dziala ona jak nalezy, to auto zacznie (nawet delikatnie) kopcic zapychajac czujniki i DPF. Jezeli ktorys czujnik jest uszkodzony i podaje bledne odczyty do komputera, to ten na ich podstawie zle dobiera sklad mieszanki. W efekcie spaliny zatykaja DPF. Jezeli czesto poruszamy sie po miescie to tylko poteguje problem.
Wgraj nowe oprogramowanie do komputera wtrysku (IDS)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (nie zaslepiaj, nie usuwaj. EGR jest potrzebny)
Sprawdz poprawnosc odczytow z przeplywki - wyczysc czujnik (przeplucz!) zmywaczem do hamulcow.
Sprawdz poprawnosc dzialania turbo (dosyc prawdopodobne ze cos tam nie gra)
Sprawdz odczyty z lambdy.
Sprawdzic czujnik cisnienia na listwie.
Sprawdzic czujnik temperatury cieczy.
Sprawdzic/wyczyscic czujnik doladowania.
Wtryski raczej nie padaja, ale warto miec je na uwadze i w razie koniecznosci przetestowac.

Przepustnica
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed czyszczeniem
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po czyszczeniu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS: Grucha to zamknieta w obudowie membrana ktora porusza lopatkami turbiny podczas zmiany cisnienia. Mozna bardzo latwo sprawdzic czy jest uszkodzona.

Ostatnio edytowane przez Andrzej444 ; 09-08-2017 o 04:56
Andrzej444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2017, 08:13   #6
Foxikk
ford::amateur
 
Avatar Foxikk
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 29-01-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 / Focus mk2 / Focus mk3
Silnik: 2.0 / 1.6 / 1.6
Rocznik: 2009 / 2007 / 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Filtr DPF, błąd P2463 i P244B, czujnik DPF

Witam
mam ten dwu dniowy filtr
przepustnica jest nowa, turbina po regeneracji wtryski sprawdzone wszystko ok. ręce mi opadają w tej chwili wyskakuje mi błąd:
P2455
Czujnika ciśnienia A filtra cząstek stałych - Obwód wysokonapięciowy
Stan kodu usterki
Kod usterki jest potwierdzony
Stan silnika podczas wystąpienia usterek
Dane natychmiastowe podczas kodu błędu: P2455
Szacowane naładowanie: 54,5 %
Temperatura płynu chłodzącego: 58 °C
Ciśnienie kolektora dolotowego: 1,02 bar
Prędkość obrotowa silnika: 1147,00 obr/min
Prędkość pojazdu: 9 km/h
Temperatura powietrza dolotowego: 25 °C
Przepływ powietrza dolotowego: 19,01 g/s
Czas miniony od uruchomienia silnika: 121 sekundy
Napięcie paliwa na wspólnej szynie: 545,1 bar
Poziom paliwa: 38,8 %
Liczba ostrzeżeń od chwili usunięcia usterek: 1
Odległość przebyta od chwili usunięcia usterek: 15 km
Ciśnienie barometryczne: 1,00 bar
Położenie pedału gazu D: 11,4 %
Położenie pedału gazu E: 11,8 %

Czujnik jest zalozony nowy, wszystkie węzyki wymienione na nowe.

Czy może mieć na to wszystko wpływ wymiany serwa ? przed całąawarią wymieniane było serwo bo była przebita membrama
Foxikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2017, 08:57   #7
Maro83mw
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Filtr DPF, błąd P2463 i P244B, czujnik DPF

Skoro masz dalej błędy związane z DPF to chyba cos nie tak z tym wyprogramowaniem z komputera.
Maro83mw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2017, 12:02   #8
Andrzej444
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-02-2014
Skąd: Dublin
Model: Focus MKII
Silnik: 1.8t
Rocznik: 08
Postów: 12
Domyślnie Odp: Filtr DPF, błąd P2463 i P244B, czujnik DPF

Cytat:
Napisał Foxikk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy może mieć na to wszystko wpływ wymiany serwa ? przed całąawarią wymieniane było serwo bo była przebita membrama
Nie.

Przeczytaj caly moj poprzedni post jeszcze raz.

Wg mnie masz w tym momencie 2 problemy:
Nieprawidlowe spalanie czego efektem jest zatykajacy sie filtr, oraz uszkodzona mape w sterowniku silnika.
Andrzej444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2021, 09:27   #9
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Filtr DPF, błąd P2463 i P244B, czujnik DPF

Cytat:
Napisał Foxikk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
W moim przypadku było podobnie silnik 2.0 140km.
Na conversie wyskakiwał mi komunikat o zapchanym filtrze silnika póżniej zapalał się tryb serwisowy i na końcu check engine.
wymieniłem w serwisie na nowy fabrycznie filtr dpf oraz czujnik cisnienia filtra cząsteczek spalin ale niestety problem sie po dwóch dniach pojawił. i teraz najlepsze, wyciołem filtr dpf oraz zostal on wyprogramowany ze sterownika silnika, zostal zaślepiony zawór egr i został on również wyprogramowany z sterownika silnika. Przez 3 dni spokój do dziś najciekawsze że pojawia mi się komunikat o zapchanym filtrze silnika nie mam pojęcia co robić.
Witam co było przyczyną awarii dpf znalazłeś przyczyne awarii
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2021, 23:20   #10
Haradock
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Filtr DPF, błąd P2463 i P244B, czujnik DPF

Witam wszystkich
Mam podobny problem, bląd P2463. P24A4, P246B.
Problem z DPF, pokazuje mi DPF soot 300% DPF load 330. DPF zostal profesjonalnie wyczyszczony, ale zaraz po wlozeniu bledy odrazu wyskoczyly te same. Tyle ze samochod nie przelaczyl sie w tyb awaryjny i bylo czuc ze lepiej sie zbiera niz przed czyszczeniem DPF, czyli ze cos tam zostalo zrobione. Ale po ok tygodniu znowu przeszedl w tyb awaryjny. I bledy nie chca sie skasowac. Czy to moze byc problem z czyjnikiem cisnienia ? 300% to chyba troche malo realna wartosc. Auto zapala i jezdzi bez problemu. Mechanik chce wywalic DPF i usunac z komputera EGR i cos tam jeszcze. Zanim wyrzuce dpf ( czy kupie nowy ) chcialbym byc na 100% pewnie ze to na pewno to. Za wszelkie dobre rady z gory dziekuje. Pozdrawiam
Haradock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.