Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2009, 08:08   #1
vivoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2008
Model: Mondeo 2 combi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 116
Domyślnie [MKII] wyciek płynu chłodniczego rurka nad półośką prawą

Witam.

Ostatnio zauważyłem ubytek płynu chłodniczego.... przeraziło mnie to bo pierwsza myśl uszczelka, ale nie.....
Druga pompa.......

Wczoraj rozkręciłem co trzeba a w sumie nawet mniej i moim oczom ukazał się taki oto widok jak na załączniku....
normalnie leje się z rurki w miejscu spawu/zgrzewu do uchwytu.....:/
Miał ktoś taki problem wcześniej? kupi taką rurkę czy sztukować wężem gumowym, tzn wstawkę zrobić???
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg imgp7722.pef.jpg (20.0 KB, 186 wyświetleń)

vivoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 09:25   #2
rad99
ford::advanced
 
Avatar rad99
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: kołobrzeg
Model: mondeo
Silnik: 2.0lpg 2.0tdci
Rocznik: 1995 2004 2009
Postów: 467
Domyślnie Odp: [MKII] wyciek płynu chłodniczego rurka nad półośką prawą

ja skracałem tę rurkę ale od strony chłodnicy, na razie trzyma,tę drugą też musiałem skracać, faktem jest że rurki są tak słabe że gniją na potęgę
rad99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 13:07   #3
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: [MKII] wyciek płynu chłodniczego rurka nad półośką prawą

co zdjąłeś by to zobaczyć? mów mi raz dwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., mi też ubywa płynu i w garażu po nocce plamka na posadzce.
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 13:39   #4
vivoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2008
Model: Mondeo 2 combi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 116
Domyślnie Odp: [MKII] wyciek płynu chłodniczego rurka nad półośką prawą

prawe przednie koło... nakładka na nadkole przykręcana dwoma wkrętami ta z lewej strony..... czyli od strony kabiny nie zderzaka.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żeby uściślić, patrząc na koło widzisz półośkę kolumnę itp... i patrz na lewo to jest zaraz za wyjściem półośki z bloku silnika...... ta rurka przechodzi nad półośką.... do przodu... ale tobie może cieknąć w innym miejscu więc odkręć też druga osłonę tą po prawej czyli bliżej zderzaka....

Pozdrawiam
vivoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2009, 11:00   #5
vivoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2008
Model: Mondeo 2 combi
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1997
Postów: 116
Domyślnie Odp: [MKII] wyciek płynu chłodniczego rurka nad półośką prawą

problem rozwiązany... ja nie skracałem tej rurki poprostu obszedłem ją całą gumową rurka..... na razie wszystko śmiga ok..... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam nadzieję że tak zostanie....
vivoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2009, 16:46   #6
arris_25PL
ford::beginner
 
Avatar arris_25PL
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-06-2008
Skąd: W-wa/Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec (115KM)
Rocznik: 1998
Postów: 19
Domyślnie Odp: [MKII] wyciek płynu chłodniczego rurka nad półośką prawą

Witam,

Miałem ten sam problem...

Przy wymianie wahaczy musiałem ją lekko odchylić aby wysunąć śrubę, jak ją odchyliłem to zaczęły się robić w niej dziury, tak więc odkręciłem ją żeby sprawdzić jej stan - był fatalny - jak przejechałem po niej delikatnie szczotką drucianą robiły się dziury, oddałem do spawacza i powiem ze bardzo ładnie zaspawał wszystko, jednak przy montaży nowego wahacza pojawiła się kolejna dziura Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już nie jechałem do spawacza tylko wyciołem zardzewiały kawałek i założyłem wąż gumowy - zdało egzamin. Tylko nie na długo - miałem niezłego farta - po jakimś czasie wybieraliśmy się na dłuższą podróż wiec stwierdziłem że sprawdzę czy wszystko w porządku pod maską, jak się okazało nie było płynu w zbiorniczku wyrównawczym, podjechaliśmy do pobliskiego marketu żeby uzupełnić, zacząłem lać płyn, nagle usłyszałem szum lejącego się płynu, schylam sie pod samochód a tam... zaj...... kałuża płynu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., tak więc nici z podróży, przynajmniej została odłożona na drugi dzień, bo z samego rana pojechałem do sklepu i kupiłem taką rurkę i w droge Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (koszt rurki - 120 zł / czas wymian - 1 godz. były problemy z wysunięciem starej rurki z węży gumowych).

Wąż gumowy który założyłem szybko sie zniszczył - popękał. być może przez to że byl blisko silnika i temperatura dawała o sobie znać.
__________________
POZDRAWIAM
Ford Mondeo MKII - 1998 r. / ALAN 199A + ML145
Pojemność: 1,8 16V ZETEC 115KM
Przebieg: 150 tys.
arris_25PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 17:46   #7
BARY45
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 1995
Postów: 1
Domyślnie Odp: [MKII] wyciek płynu chłodniczego rurka nad półośką prawą

Gdzie moge kupić taką rurke
BARY45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 18:10   #8
dab36
ford::average
 
Avatar dab36
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Skąd: śląskie
Model: mondeo mk3/ RS pakiet
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2004
Postów: 108
Domyślnie Odp: [MKII] wyciek płynu chłodniczego rurka nad półośką prawą

siema ja kupiłem w aso i zapłaciłem 106zł i 20mni trwa wymiana i po problemie ,a wymieniałem sam......pozdrawiam
__________________
...w życiu piękne są tylko chwile...

Ostatnio edytowane przez dab36 ; 27-06-2010 o 18:23
dab36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.