Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2011, 15:26   #31
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

U mnie klimatronika też brak a rurki zawsze były gorące. Zauważyłem zwisającą wtyczkę w okolicach rurek zaraz przed tylnym kołem, może fabrycznie to tam jest zawór? Ktoś mógłby też tam zerknąć?

maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 17:23   #32
zuby
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2010
Skąd: Olsztyn
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 1997
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Klimatronik jednostrefowy. Tylna nagrzewnica załącza się po dojściu wskaźnika w okolice "N" nadmuch regulowany poprzez sterowanie wentylatorów z deski. Brak objaw spadku temperatury silnika.Przez trasę wskazówka trzyma poziom. Termostat wymieniony. Rozsądnym tłumaczeniem jest istnienie dodatkowego termostatu puszczającego obieg do tyłu. Sprawdzane w konfiguracji ECO lub twardego załączenia bez klimy. Kompresor zszedłbył.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rurki oczywiście ocieplone.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zuby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2011, 07:21   #33
RadekNet
ford::average
 
Avatar RadekNet
 
Zarejestrowany: 07-09-2009
Skąd: Tarnowskie Gory / Sligo, IE
Model: Sharan
Silnik: 2.0
Rocznik: 97
Postów: 85
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Podlacze sie pod temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam auto z manualna klima, ktorym czesto jezde w trasy i w nim nocuje. Oczywiscie silnik sobie chodzi, zeby cieplo bylo i ... jest problem z utrzymaniem stalej temperatury. Co myslicie o wlaczeniu w obwod tylnej nagrzewnicy takiego termostatu bimetalicznego?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Druga sprawa - kupuje webasto i zastanawiam sie czy nie poswiecic tylnej nagrzewnicy tylko dla niego? Nie grzalbym wtedy niepotrzebnie silnika, moglbym termostatem regulowac wlaczanie wentylatora a nie pieca (dobre dla dlugowiecznosci pieca), i piec i wentylator chodzily by na drugim akumulatorze. A przez dwa lata jezdzenia autem grzanie tylu wlaczylem moze ze dwa razy, wiec wiem, ze jest mi malo potrzebne. Poradzcie prosze.
__________________
Radek Wrodarczyk

Ostatnio edytowane przez RadekNet ; 07-11-2011 o 07:27
RadekNet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2011, 20:41   #34
marbit0000
ford::beginner
 
Avatar marbit0000
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Dębica
Model: Galaxy MKI
Silnik: 2,3
Rocznik: 1998
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

W silnikiu 2,3 16V są 2 termostaty.
jadena w silniku do silnika a drudi na wężach do tylnej nagrzewnicy. Mimo włączznikia na desce i regulatora nad lewym słupkiem nit drugi termostat nie powinien puścić ciepłego płynu na tylna nagrzwnicę jeżeli nie jest w podstawowym układzie silnikia ok 90 stopni.

1. Podstawa to ocieplenie rurek bo gdy z racji gabarytów galaxa bedziemy w zimne dni zmuszeni go dogrzać, włączymy tylna nagrzewanice to płyn się wymiesza i na wskaźniku zobaczymy spadek temp.

2. Jeżeli termostaty są sprawne to żadna dykta czy roleta nic nie da. Ja silnik (obojętnie z iloma nagrzewnicami) jest poniżej ok 90 stopni to termostat podstawowy odłącza chłodnicę. wiec co daje w tym przypadku jej zasłonięcie ????/? - ewentualnie przeciwdziała to wychładzanie się silnika przez przepływ zimnego powietrza przez lamalki chłodnicy - to jest fakt aczkolwiek mam mieszane uczucia.

Generalnie benzyne cieżko nagrzać w duże mrozy. Galax nie jest w tym gigantem.

Termostat z wąży można zastapić termostatem z łady ( kosztuje ooooooooooo dużo mniej niż oreginał ( jeden kruciec ma troche mniejszą średnicę ale to spoko, można jakoś załatwić, a w kieszeni zostaje 200 zł)

A parowanie szyb z tyłu w mrozy --- tragedia.
Parowanie szyby przód (wilgoś z powodu niedogrzanego auta) tragedia.

Nie ma aut doskonałych. Mimno to - to dobry woz za dobre pieniądze.

Miałem audice i terenówki i inne , TDI-ki i benzynki - nie powiem złego słowa na galaxy.
marbit0000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2011, 21:35   #35
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Cytat:
Napisał RadekNet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupuje webasto i zastanawiam sie czy nie poswiecic tylnej nagrzewnicy tylko dla niego? Nie grzalbym wtedy niepotrzebnie silnika
To jest dobry pomysł tak miałem w poprzednim aucie grzanie silnika webastem nie polecam zbyt długo to trwa a tak po 2-3min będziesz mieć już ciepłe powietrze z nagrzewnicy 80* i załóż jakiś elektro zawór najlepiej żeby nie pompowało Ci cieczy na przednią nagrzewnice i silnik.

Ja też zakładam webasto, ale montuje koło silnika i będę grzał tylko przednią nagrzewnicę.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 13:08   #36
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Re: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Panowie , może jakieś zdjęcie tego magicznego elektrozaworu lub termostatu, bo też jeżdzę na krotkich dystansach i zależy mi aby silnik szybko złapał swoja temperaturę. W ostateczności wykorzystam patent kolegi PiotrChorzów lub wstawię takie cóś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 18:30   #37
maciek90
ford::average
 
Avatar maciek90
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: Borne Sulinowo / Szczecin
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2000
Postów: 119
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Znalazłem coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Wyczytałem też, że zawór w galaxy jest sterowany podciśnieniem więc ten z aukcji to prawdopodobnie to.

Gdyby aukcja się skończyła to tutaj jest samo zdjęcie.
maciek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2011, 20:45   #38
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Ja mam taki zawór wpięty na powrocie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ale prawie każdy inny pojedynczy też może być tylko trzeba uważać na jakieś badziewia, bo kiedyś kupiłem nowy do fiesty to końcówki się odkształciły na obejmach i potem pojawiły się wycieki.

A elektrozaworem steruje taki termostat

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tylko cewka zaworu załączana jest przez przekaźnik sterowany tym termostatem, ale może być nawet zwykły termostat z kapilarą do bojlera a nawet termostat bimetaliczny np. 90*
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 09:15   #39
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

OK, dzięki za podpowiedzi. Tylko jak tym podciśnieniem wygodnie sterować? jak na konsoli właczę przycisk nagrzewnicy tylnej to podpinając dodatkowy kabelek mam już wygodne sterowanie elektryczne, jeszcze coś takiego wynalazłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2011, 20:27   #40
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: Nagrzewnica TYŁ - jej podłączenie i regulacja

Cytat:
Napisał MarcusGawin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze coś takiego wynalazłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
to jest właśnie to, co kiedyś kupiłem i o tym pisałem

Cytat:
Napisał galo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba uważać na jakieś badziewia, bo kiedyś kupiłem nowy do fiesty to końcówki się odkształciły na obejmach i potem pojawiły się wycieki.
chyba, że to inna lepsza partia, w co wątpię.

Cytat:
Napisał MarcusGawin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko jak tym podciśnieniem wygodnie sterować?
przecież to jest elektrozawór, więc podciśnienie jest niepotrzebne tylko prąd.

Ostatnio edytowane przez galo ; 17-11-2011 o 20:34
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.