Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2010, 18:06   #1
janek28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-08-2009
Skąd: Brodnica
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 46
Domyślnie Kontrolka od ładowania raz świeci a raz nie dlaczego ?

Witam.W mojej galaktyce po odpaleniu kontrolka od ładowania nie zgasła,dodam ,że auto było gorace po trasie.Po kilku godzinach postoju odpaliłem auto i lampka zgasła.Dziś miałem podobną sytuacje.Rano wszystko ok. a po przejechaniu ok 15 km.zgasiłem i odpaliłem -brak ładowania.Po kilku próbach kontrolka gaśnie.Sprawdzałem szczotki i wyglądaja przyzwoicie.Cóż to może broić??


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 22-01-2015 o 21:32
janek28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 18:18   #2
adi-1978
ford::beginner
 
Avatar adi-1978
 
Zarejestrowany: 31-10-2010
Skąd: Wałbrzych
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1996
Postów: 18
Domyślnie Odp: kontrolka od ładowania

Myślę że to nie będzie nic innego jak szczotki, albo regulator napięcia.
To chyba nie jest drogie i lepiej nie szukać a wymieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adi-1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 18:30   #3
rici520
ford::advanced
 
Avatar rici520
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Galaxy MkII
Silnik: 2,3 benzyna+lpg
Rocznik: 2003
Postów: 221
Domyślnie Odp: kontrolka od ładowania

Tak jak juz kolega wyzej powiedzial szczotki sie koncza.Wymien i powinno byc po bolu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rici520 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2010, 20:28   #4
janek28
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-08-2009
Skąd: Brodnica
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 46
Talking Odp: kontrolka od ładowania

Dzieki koledzy.Zacznę od szczotek
janek28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 13:44   #5
daros
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Koszalin
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 1,9 tdi AUY
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: kontrolka od ładowania

Cytat:
Napisał janek28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.W mojej galaktyce po odpaleniu kontrolka od ładowania nie zgasła,dodam ,że auto było gorace po trasie.Po kilku godzinach postoju odpaliłem auto i lampka zgasła.Dziś miałem podobną sytuacje.Rano wszystko ok. a po przejechaniu ok 15 km.zgasiłem i odpaliłem -brak ładowania.Po kilku próbach kontrolka gaśnie.Sprawdzałem szczotki i wyglądaja przyzwoicie.Cóż to może broić??
Zacznij od sprawdzenia napięcia ładowania voltomierzem. U mnie zdarzyły się podobne objawy a że byłem w trasie to zajechałem szybko do "auto-elektryka". Gość popatrzył tylko na świecącą kontrolkę ładowania, zrobił mądrą minę i ni z gruszki ni z pietruszki stwierdził ,, szczotki alternatora do wymiany i regulator pewnie też bo to przychodzi razem" (czas zdiagnozowania 3 sekundy !!!). A ja mu na to ,,A może coś najpierw zmierzymy ?". Nierad przyniósł miernik (silnik na chodzie), wpinamy się w akumulator - ładowania brak, wpinamy jeden krokodyl na wyjście z alternatora drugi na (-) aku - ładowanie 14,8 V, idziemy po kablu z alternatora aż do skrzynki bezpieczników głównych (tej pod maską obok aku) - napięcie 14,8 V, mierzymy na wyjściu ze skrzynki - i już wszystko jasne (ledwie 11 V) No i teraz najlepsze : gość mówi do mnie ,, no to trzeba auto zostawić na jeden dzień", a ja mu na to: ,, Panie nakrętkę przykręcić lub wymienić bezpiecznik (blaszkowy) to ja mogę sobie sam i od ręki zrobić. Miło mi było i żegnam !" U mnie okazało się jak odkręciłem nakrętki tego bezpiecznika że ktoś z poprzedników (albo taki warsztat) polutował oczko i nie było właściwego styku (czego nie było widać z góry). Kupiłem nowy w Agromie za 1,20 zł, był troszkę dłuższy i zamiast oczka jest na wsuwkę, ale wszedł bez problemu.I tak śmigam 2 lata i git. Pozdro.[/U]

Ostatnio edytowane przez daros ; 17-11-2010 o 13:51
daros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2010, 15:25   #6
ravelkepno
ford::average
 
Avatar ravelkepno
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Kępno - Wielkopolska
Model: Ford Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 110KM (AFN)
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Odp: kontrolka od ładowania

A u mnie winny był kabelek pojedyńczy co przyłączony jest do alternatora , miał luzy i raz pokazywał a raz nie.
ravelkepno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2015, 20:38   #7
krzysiek43
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Zalesie Górne
Model: Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 42
Question Odp: kontrolka od ładowania

Witam, podobny problem, brak ładowania po uruchomieniu silnika. Po przegazowaniu do 3000 obr. wskakuje napięcie na 14,4 i można normalnie jeździć. Kiedyś ładował od razu.
Po obciążeniu światłami utrzymuje ładowanie. Kontrolka ładowania nie świeci (ale nie wiem czy kiedykolwiek świeciła). Wymieniłem regulator napięcia, bez zmian. Do czego służy cienki niebieski kabelek podłączony do alternatora, nie występuje na nim żadne napięcie po włączeniu stacyjki, ani uruchomieniu silnika...
krzysiek43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 04:42   #8
BOGUSS
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-11-2014
Skąd: Wałbrzych
Model: GALAXY
Silnik: 2.8
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kontrolka od ładowania raz świec a raz nie dlaczego ?

Dodatkowy kabelek to kontrola obciążenia alternatora dla ECU w silnikach TDi.
W zwykłych dieslach to impulsy dla obrotomierza.
BOGUSS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 08:05   #9
krzysiek43
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Zalesie Górne
Model: Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 42
Domyślnie Odp: Kontrolka od ładowania raz świec a raz nie dlaczego ?

Dzięki, doczytałem, że jest to alternator samowzbudny, czy możliwe, że walnęła jedna z diod ? Czy to się da wymienić, czy trzeba kupić alernator?
krzysiek43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 08:32   #10
BOGUSS
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-11-2014
Skąd: Wałbrzych
Model: GALAXY
Silnik: 2.8
Rocznik: 1999
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kontrolka od ładowania raz świec a raz nie dlaczego ?

Jeżeli ktoś jest słaby z elektrotechniki to łatwiej i taniej będzie kupić na szrocie.
Przed kupnem odkręć regulator napięcia i sprawdź przez otwór tuleje ślizgowe wirnika.
Na zdjęciu mocno zużyte i nowo założone.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg tuleja.jpg (29.5 KB, 24 wyświetleń)
BOGUSS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.