Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2008, 22:14   #1
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Podświetlenie zegarów i przełączników-brak

Witam!
Wczoraj pojawił się następny problem w moim galaxy. Otóż wsiadam jak zawsze odpalam włączam światła ruszam jadę patrze na licznik a tu ciemność :fcp8 Mówie nie włączyłem śwateł ale patrze nic z tych rzeczy światła włączone.
Przekręcam włącznikiem od świateł i podświetlenie zegarów zapala sie na jakieś poł sekundy i gaśnie.

Nie działa podświetlenie zegarów, pokręteł od nawiewów, zapalniczki, przyciski od opuszczania szyb też nie świecą. Czyli nie świeci nic co powino być podświetlane po włączenui świateł. Przepalenie żerówek wykluczam bo jak pisałem wszystko zaświeca sie na dosłownei pół sekundy a potem gaśnie (zwyczajnie mignie)

Genaralernie stawiam na wyłącznik świateł ale może miał ktoś taki przypadek i przyczyna tkwi w czymś innym wolał bym to wiedzieć zanim kupie nowy wyłącznik.


Ostatnio edytowane przez deku ; 05-11-2014 o 14:35 Powód: prefix
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2008, 08:20   #2
nnschswa
ford::average
 
Avatar nnschswa
 
Zarejestrowany: 13-10-2008
Skąd: Wielkopolska
Model: Galaxy GHIA Mk1
Silnik: 2.8 VR6
Rocznik: 96
Postów: 74
Domyślnie Re: Podświetlenie zegarów i przełączników-brak

No witam,
Ja ostatnio troche majtałem przy liczniku i tez tak miałem z tym, że trochę większy hardcore bo w trakcie jazdy "gasła" mi wskazówa od prędkościomierza i rozłączłą tempomat i było nie ładnie. Okazało się, że lewa czerwona wtyczka od zegarów wypięła się ( :fcp7 :fcp9 :fcp7 ) z kilku pinow i powstawały wariacje. Nie działało mi te podśwetlenie zegarów....
Sprawdz może kabelki w tej częsći kokpitu.
Może za wiele nie pomogłem ale zawsze coś.. :fcp26
__________________
Pozdro: NNSCHSWA
Three the most popular words in the world: MADE IN CHINA
Przyjmę skrzynię do Galaxy Mk1- manuala lub automat
nnschswa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2008, 08:55   #3
krzysiek43
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Zalesie Górne
Model: Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 42
Domyślnie Re: Podświetlenie zegarów i przełączników-brak

Moduł wyłącznika świateł i regulacji podświetlenia łatwo się wyjmuje, może sprawdź na wtyczkach, można to rozebrać do naga. U mnie znowu podświetlenie przy włączonych światłach jest za słabe i podejrzewam, czy ktoś nie włożył modułu od podświetlenia diodowego :fcp15 . Jak jest u Was?
krzysiek43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2008, 18:49   #4
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Re: Podświetlenie zegarów i przełączników-brak

Witam ponownie!

Problem w sumie rozwiązany ale jak zwykle nie bez problemów. Kupiłem drogi wyłącznik i dupa :fcp8 podświetlenia dalej nie było.
Nawet nie zdenerwował bym się tak bardzo bo za wyłącznik dałem 50 zl tak wiec nie majątek ale jest to przełącznik od anglika (kupienie normalnego używanego graniczy z cudem) i generalnie jest identyczny poza tym że jest lustrzanym odbiciem tego z aut które mają kiere z lewej strony. To samo tyczy się wtyczki tez jest lustrzanym odbiciem. Wyłącznik kupiłem razem z wtyczka (angielską) i żeby nie psuć oryginalnej instalacji postanowiłem po przekładać kabelki (piny) z mojej wtyczki do angielskiej.
Wbrew pozorom nie jest to takie proste tzn chodzi o odbezpieczenie wsuwek tak żeby bez uszkodzenia wyjąć je z wtyczki. Ale po jakichś 2 godzinach kombinowania udało się i podłączyłem angielski wyłącznik.
I tu jak już wspomniałem wyżej moje rozczarowanie gdyż podświetlenie dalej nie wróciło.
Generalnie pomyślałem kurde to nie wyłącznik szkoda :fcp11 Postanowiłem poszukać schematu elektryki miernik w rękę i mówię sobie "znajdę cie" :fcp2
Potem dwie godzinki rozkręcania osłonek plastików deski bezpieczników próby pomiary i co ???

Okazuje się że nie wychodzi napięcie z WYŁĄCZNIKA na oświetlenie tablicy ehhh czyli kupiłem zepsuty mało prawdo podobne.... a jednak.
Nie dając dalej za wygrana wyprowadziłem dwa kabelki od plusa i z wyjścia z wyłącznika i myślę sobie do puki nie zdobędę następnego wyłącznika tak bede włączał podświetlenie deski.... trzeba sobie jakoś radzić hehe Teraz już sprawa wydaje sie prostsa bo jak kupie następny wyłącznik na 99% z anglik to juz będę mógł go sprawdzić na miejscu bo mam juz przerobioną wtyczkę.
Patent z kabelkami jak najbardziej się sprawdzał ale nie dawało mi to dalej spokoju że oba wyłączniki mogą być popsute i postanowiłem rozebrać mój stary mówie może coś wypatrzę. Okazuje się że wyłącznik można całkiem sprawnie rozebrać na części pierwsze. Co prawda po oględzinach w świetle słonecznym i pod lupom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nic ciekawego nie wypatrzyłem... no prawie nic. zainteresowała mnie żarówka która jest w wyłączniku mówie nie widziałem żeby ona świeciła. Wyciągnąłem ją i patrze rzeczywiście spalona. Potem do samochodu wyciągam żarówkę z angielskiego przełącznika też spalona. Zarówka dziwna dostępna tylko w serwisie mówię wymienie.

Kupiłem zamontowałem i jakież było moje zdziwienie jak włączyłem światła i podświetlenie liczników działa :fcp1
Na początku mówię przypadek bo tak jak pisałem w pierwszym poście czasami podświetlenie działało.
Ale narazie jezdze juz tak trzeci dzień i wszystko działa jak należy :fcp1
Tak wiec pożyjemy zobaczymy jak znowu padnie wtedy będę szukał następnego wyłącznika hehe

A odpowiadając na pytanie kolegi krzysiek43 u mni podświetlenie w momencie jak działa :fcp2 to świeci bardzo dobrze nawet je odrobinę ściemniam bo wydaje mi się że za mocno.
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2008, 09:57   #5
krzysiek43
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Zalesie Górne
Model: Galaxy MK1
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 42
Domyślnie Re: Podświetlenie zegarów i przełączników-brak

No z tą żarówką to dosypałeś do pieca :fcp2 , chyba, że diodę ma w środku?
Czy nikt nie trenował tematu słabego podświetlenia przy włączonych światłach?
krzysiek43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.