Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2012, 19:18   #1
mati23
 
Postów: n/a
Domyślnie Uwaga!!! nierzetelny sprzedawca - Ford Kuga

Witam. Chciałbym wszystkich przestrzec przed nierzetelnym sprzedawcą. W moim przypadku chodzi dokładnie o Forda z tego ogłoszenia:

http://otomoto.pl/ford-kuga-titanium...C25713740.html.

Umówiłem się ze sprzedającym na dzisiejszy dzień w celu sprawdzenia samochodu. Przejechałem do Kielc 90 kilometrów i zadzwoniłem poinformować, że jestem na miejscu. Usłyszałem, że szanowny jegomość nic nie wie o umówionym spotkaniu. Raczył powiedzieć, że musiałem rozmawiać z jego bratem, ale on się z nim skontaktuje i oddzwoni. Na tym oczywiście kontakt się kończy. Sprzedający zachował się jak gnojek i wyłączył telefon. Mam nadzieję, że oszczędzę komuś zmarnowanego czasu bo można go naprawdę milej spożytkować niż na kontakt z takim gnojem.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 18:22   #2
cichybob
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 04-08-2012
Skąd: pzl
Model: c-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: Uwaga!!! nierzetelny sprzedawca - Ford Kuga

dziwne tablice napewno nie nie niemieckie !?
cichybob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 21:38   #3
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Uwaga!!! nierzetelny sprzedawca - Ford Kuga

Ja przez miesiąc szukania auta takich podobnych "kwiatków" doświadczyłem kilkukrotnie na własnej skórze i uważam, że takie zachowanie trzeba tępić i piętnować na każdym kroku gdzie się da. Oczywiście auta szukam w dalszym ciągu. Ale do rzeczy:
po przejechaniu 180km podchodzę do auta, które chcę kupić a tam "siedzi" zupełnie inny silnik niż w ogłoszeniu, w Briefie o rok starsze niż przez telefon, książka serwisowa i inne "papiery" będą dopiero w czwartek (auto oglądałem w poniedziałek), miał być bez DPF-a co oczywiście było zwykłym wprowadzeniem w błąd, na budziku 94000km a na przedniej szybie w lewym górnym rogu malutka naklejka, że następny przegląd 02/2013 przy przebiegu 164000km - po prostu porażka!
Pomijam fakt, że na spotkanie przyjechał wspólnik (kuzyn) gościa, z którym rozmawiałem przez telefon i po wytknięciu niezgodności i lekkiej irytacji kuzyn mówi, że żale nie do niego bo nie z nim rozmawiałem przez telefon. Poza tym chyba trochę go ruszyło sumienie, bo sam przyznał, że nie raz mówił żeby tak nie wprowadzali ludzi w błąd. Zirytowany dzwonię pod numer z ogłoszenia, a gość że to żona wystawiała, że to nie on - zaczyna kręcić, że aż człowieka mdli. Podczas rozmowy staje się coraz bardziej opryskliwy, a na koniec pewny siebie drwiącym głosem stwierdził, że auto jest piękne i ktoś i tak je kupi. Przestrzegam przed tym cwaniaczkiem. Miejscowość, w której sprzedaje auta to Kujan - kilka kilometrów przed Złotowem od strony Bydgoszczy po prawej stronie stoi kilkanaście aut na ogrodzonym placu. Auta w sumie czyste i wyglądają na zadbane, ale według mnie powinno to tylko jeszcze bardziej wyczulić potencjalnego kupca bo na to wygląda, że są to tylko pozory i mogą być bardzo mylące.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2012, 22:19   #4
darrally
ford::average
 
Avatar darrally
 
Zarejestrowany: 31-07-2005
Skąd: Mikołów
Model: MONDEO KOMBI TITANIUM X
Silnik: 2.5T 246KM/386Nm mod by heko
Rocznik: 2008
Postów: 59
Domyślnie Odp: Uwaga!!! nierzetelny sprzedawca - Ford Kuga

Rocznik 2008 z przebiegiem >100.000km to ok. 16.000 euro minimum więc tutaj znowu jest jakiś haczyk, albo kręcony licznik albo kuga odkręcona z przystanku.........
darrally jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2012, 09:54   #5
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Uwaga!!! nierzetelny sprzedawca - Ford Kuga

Tablice to są zmaówione w drukarni tak aby ładnie na zdjęciach wyglądał. Miałem to samo jak kupowałem "zabawkę" Hondę CRX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście jak zawsze powychodziły niejasności przez telefon, ale mechanik przetrzepał auto, telefon do zaprzyjaźnionego policjanta o przetrzepanie VINu i auto służy aby czasem poszaleć...
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.