Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Cougar
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2012, 22:12   #1
Matiw91
ford::beginner
 
Avatar Matiw91
 
Zarejestrowany: 01-05-2012
Skąd: Głowno/Lwów
Model: Cougar
Silnik: 2.5 V6 Duratec
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Klima a prędkości wiatraków

Witam

w moim Cougarze zauważyłem, że na zimnym silniku (auto w cieniu, po nocy), przy włączeniu klimy, od razu startują wiatraki chłodnicy (nie skraplacza), od razu oba i od razu na maksymalne obroty (a podobno są dwie prędkości ich pracy).
Jakiś czas temu czytałem, że takie objawy mogą wynikać z uszkodzenia któregoś czujnika w chłodnicy, że powinny chodzić najpierw na niższych obrotach itp... Jak to faktycznie powinno być?

__________________
był: Matiz, jest: Cougar V6, AAAAAAaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
Matiw91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 09:03   #2
arekford
ford::beginner
 
Avatar arekford
 
Imię: AREK
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: SBE (Siewierz)
Model: Rower Babci
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Klima a prędkości wiatraków

Matiw91 jak włączasz klimatyzację A/C to wiatraki włączają się od razu na pełne obroty i tak ma być cały czas nie ma 1-2 czy innej prędkości dopóki nie wyłączysz klimatyzacji możesz natomiast wykonać test klimatyzacji we własnym zakresie

1. Test klimatyzacji:
1) Włłczamy zapłon.
2) Nastawiamy prawe pokrętło na maksa w prawo (nadmuch na szybe) + Nawiew na AUTO
3) Ustawiamy temperature 21 st.C oraz włłczamy A/C
4) Naciskamy na raz przyciski "A/C" oraz "czerwony".
5) Naciskamy przycisk "niebieski"

Przez chwile zmieni sie sterowanie nawiewami i na wyswietlaczu pojawia sie dziwne wskazania. Po paru sekundach pojawiają sie kody

Jak pojawi się "88" to znaczy ze nie ma błędów i z klimł jest wszystko OK.

Inne kody błędów :

20 22 Short in heater flap motor circuit
24 25 Heater flap motor control fault
30 Short in interior temperature sensor circuit
31 High resistance in interior temperature sensor
40 42 Short in ambient temperature sensor circuit
41 43 High resistance in ambient temperature sensor circuit
50 52 Short in sun load sensor circuit
53 59 Sun load sensor value out of range
60 62 Fault in interior temperature sensor blower circuit
63 69 Interior temperature sensor value out of range
70 72 Short in engine coolant temperature pickup circuit (air conditioning)
71 73 High resistance in engine coolant temperature pickup circuit (air conditioning)
88 NFF (No Fault Found)
90 99 Internal Fault

Aby zakończyć test bez kasowania błędów, lub gdy ich nie ma naciskamy "A/C", aby wykasować jakiś błąd naciskamy przycisk obieg zamkniety

2. Test zespołu wskaznikow:
1. Przy wylaczonym zaplonie wcisnac "Units" i "Reset".
2. Uruchomic silnik.
3. Wskazowki (predkosciomierza i obrotomierza) „dobijaja“ do konca, po czym wracaja.
4. Przycisk „Reset“ mozna puscic.
5. Za pomoca przycisku "Select" mozna przebierac w roznych informacjach (obroty, napiecie akumulatora, test kontrolek, predkosc z dokladnoscia do 0,1 km/h, temperatura – chyba wody w chlodnicy, ale zaczyna sie od 40 stopni??).
6. Za pomoca przycisku "Units" zmiana jednostek
7. Przyciskajac przycisk "Reset" wracamy do normalnej pracy (wksazan) komputera pokladowego .

Ewentualnie podpiąć pod kompa i też powinno coś wykazać.
__________________

Ostatnio edytowane przez arekford ; 03-05-2012 o 09:09
arekford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2012, 18:47   #3
Matiw91
ford::beginner
 
Avatar Matiw91
 
Zarejestrowany: 01-05-2012
Skąd: Głowno/Lwów
Model: Cougar
Silnik: 2.5 V6 Duratec
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Klima a prędkości wiatraków

Dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżeli z wiatrakami jest ok, to dochodzę do wniosku, że pewnie mam mało czynnika i sprężarka włącza się częściej i to powoduje delikatne "szarpnięcia" podczas jazdy... mam nadzieję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dzisiaj zrobiłem też test klimy i na szczęście "88", więc już się trochę mniej martwię. Próbowałem też zrobić drugi test, ten zespołu wskaźników, ale niestety nie wiem, o czym mówi większość wskazań. Czy są gdzieś może dostępne wyjaśnienia tych wyświetlanych wartości w kolejności?
__________________
był: Matiz, jest: Cougar V6, AAAAAAaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
Matiw91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2012, 20:56   #4
arekford
ford::beginner
 
Avatar arekford
 
Imię: AREK
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: SBE (Siewierz)
Model: Rower Babci
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Klima a prędkości wiatraków

zapewne masz mało czynnika dla tego tak się dzieje częste włączanie się sprężarki

test zegarów oznacza :

1. test wskazówek - Wszystkie wskazówki "idą" w górę maksymalnie 5 sekund i opadają w maksymalnie 5 sekund
2. wersja pamięci ROM - nieulotnej (np. r 13)
3. test kontrolek na desce rozdzielczej oraz wyświetlaczy i kontrolek nad lusterkiem
4. wersja pamięci NVM - ulotnej (np. n 32)
5. test portów I/O (np. E09A, E146, E200, E33D, E400, E596, E622, E76Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - na zapalonym silniku wartości zmieniają się!
6. test akumulatora (np. A10, B69, C26, D0F, E21, F00, G00, H01) - na zapalonym silniku wartość A (najprawdopodobniej napięcie) zmienia się!
7. pomiar prędkości (km/h lub mph) - wartość zmienia się podczas jazdy!
8. pomiar obrotów silnika - na zapalonym silniku wartości zmieniają się!
9. temperatura cieczy chłodzącej (w stopniach C lub F) - na zapalonym silniku wartości zmieniają się!
10. Informacje wyświetlane są szesnastkowo:
a) chłodzenie silnika (np. 0063 T) - na zapalonym silniku wartości zmieniają się!
b) obroty (np. 0992 R) - na zapalonym silniku wartości zmieniają się!
c) prędkość (np. 03A1 S) - na zapalonym silniku wartości zmieniają się!
d) poziom paliwa (np. 0056 F) prawdopodobnie liczymy tak: zamieniamy na system dziesiętny i wynik porównujemy:
255 maksimum
232 "pod korek"
215 pełny zbiornik
178 3/4
138 1/2
93 1/4
41 zapala się rezerwa
54 niski poziom paliwa
0-18 bardzo mało paliwa (0-20 max) - na zapalonym silniku wartości zmieniają się
11. ilość paliwa (np. FL00 i 28d16F) - druga wartość to ilość pobranego paliwa (szesnastkowo) - na zapalonym silniku wartość zmienia się
12. kody DTC
Jeżeli miga napis NONE to znaczy, że błędów nie mamy.
Lub pojawi się błąd.

9201 Niepoprawne dostarczanie paliwa
9204 Uszkodzony powrót paliwa
9257 Błąd klimatyzacji
9317 Za wysokie napięcie akumulatora - powyżej 16V
9318 Za niskie napięcie akumulatora - poniżej 10V
9342 Uszkodzony ECU
9359 Uszkodzony obwód zapłonu Run/ACC
0115 Temperatura cieczy chłodzącej
__________________
arekford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 13:52   #5
Matiw91
ford::beginner
 
Avatar Matiw91
 
Zarejestrowany: 01-05-2012
Skąd: Głowno/Lwów
Model: Cougar
Silnik: 2.5 V6 Duratec
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Klima a prędkości wiatraków

...wow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wydrukuje i posprawdzam, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Bardzo dziękuję za pomoc i dużo przydatnych informacji! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
był: Matiz, jest: Cougar V6, AAAAAAaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
Matiw91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 23:42   #6
polor
ford::amateur
 
Avatar polor
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: PL
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Klima a prędkości wiatraków

Mnie tam to też wygląda na małą ilość czynnika, no ale ja to się tak nie znam jak user "arekford" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja tam zawszę zdaję się na serwis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 12:48   #7
Matiw91
ford::beginner
 
Avatar Matiw91
 
Zarejestrowany: 01-05-2012
Skąd: Głowno/Lwów
Model: Cougar
Silnik: 2.5 V6 Duratec
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Klima a prędkości wiatraków

Mam nadzieję, że to będzie ten czynnik, to jest w sumie bardzo prawdopodobne, bo Cougara mam od grudnia i za bardzo szans na sprawdzanie klimy nie miałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za miesiąc będę miał możliwość nabicia i sprawdzenia w serwisie klimatyzacji (a nie wulkanizacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), dam znać czy to było to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze raz dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
był: Matiz, jest: Cougar V6, AAAAAAaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
Matiw91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 13:49   #8
arekford
ford::beginner
 
Avatar arekford
 
Imię: AREK
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: SBE (Siewierz)
Model: Rower Babci
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 18
Domyślnie Odp: Klima a prędkości wiatraków

Matiw91 Oby była szczelna często zdarza się że trzeba wymieniać skraplacz bo koroduje
__________________

Ostatnio edytowane przez arekford ; 06-05-2012 o 13:59
arekford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 21:31   #9
Matiw91
ford::beginner
 
Avatar Matiw91
 
Zarejestrowany: 01-05-2012
Skąd: Głowno/Lwów
Model: Cougar
Silnik: 2.5 V6 Duratec
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Klima a prędkości wiatraków

Heh, a myślałem że ten problem nie będzie taki złożony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poszukam jakieś zdjęcie, żeby sprawdzić gdzie on może być i jutro postaram się go u siebie zlokalizować i zobaczyć jak wygląda u mnie. Na coś jeszcze może zwrócić uwagę przy okazji? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
był: Matiz, jest: Cougar V6, AAAAAAaaaaaaaa!!!!!!!!!!!
Matiw91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 22:12   #10
arekford
ford::beginner
 
Avatar arekford
 
Imię: AREK
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: SBE (Siewierz)
Model: Rower Babci
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 18
Smile Odp: Klima a prędkości wiatraków

Matiw91 O nieszczelności klimy można gdybać i gdybać w 13 letnim aucie warto sprawdzić Klimę na szczelność bo sam nie wiesz czy ktoś używał klimy czy nie , jeśli kupiłeś nie dawno autko , nieszczelność może być wszędzie nawet na samej sprężarce więc warto sprawdzić barwnikiem i czy jest olej smarujący jeśli trafisz na fachowca będziesz miał zrobione ..
__________________
arekford jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.