Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2007, 19:14   #1
Kary
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2007
Postów: 6
Domyślnie Zbiornik z płynem do chłodnicy jeden wąż nie podłączony???

Mam prośbe. Otwieram dzisiaj maske i zrobiłem wielkie oczy!!! Jeden wąż od zbiorniczka z płynem od chłodnicy mam niepodłączony. Chodzi mi o wąż zamontowany niżej, przy korku do wlewu płynu, ten drugi zamontowany wyżej jest ok. Gdzie go podłączyć ??? HELP


Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 15:08
Kary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2007, 21:50   #2
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie Re: Zbiornik z płynem do chłodnicy jeden wąż nie podłączony?

Najlepiej zrób jakąś fotkę, albo bardziej to sprecyzuj, bo nie kumam, o który wąż ci chodzi.

Jeden z nich to na pewno odpowietrzenie, które idzie do górnego węża chłodnicy (tego zaraz koło akumulatora).
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2007, 12:35   #3
Kary
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2007
Postów: 6
Domyślnie

Dołączam fotki węża o który mi chodzi. Ale cholerka znalazłem coś jeszcze. mam jakić wąż chyba ciśnieniowy zatkany śrubką wie może ktoś od czego to jest(też załączam zdjęcie).Z góry wielkie dzięki
Kary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2007, 22:14   #4
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

Kary,
przyglądnę się u siebie z tym wężem, bo teraz nie jestem pewien, być może jest to odpowietrzenie z dolnego węża chłodnicy; natomiast z górnego węża chłodnicy (tego przy aku) powinnno iść odpowietrzenie do zbiornika - sprawdź, czy u ciebie wychodzi wąż z kolanka tego węża do zbiornika.

Co do tego węża podciśnieniowego, to nie jestem pewien, ale strzelam - może jest to wąż do zaworu EGR, tylko nie wiem, czy w fordzie EGR jest serowany elektrycznie, czy podciścnieniowo. Gdyby ktoś chciał "zaślepić" EGR, mógłby przytkać wąż podciśnienia, który nim steruje.
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2007, 08:12   #5
grinio
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-09-2006
Skąd: Piwniczna
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 155
Domyślnie

Witam
Ten nie podpięty wąż przy zbiorniczku to poprostu przelew który powinien wisieć sobie spokojnie luźno i w razie wyrzucenia płyny przez zawór w korku powinien tamtendy wywalać płyn poza komore silnika (żeby nie chlapał po całej komorze) tak ma być .
A ten drógi to dokładnie tak jak kol wyżej napisał jest od sterowania zaworem EGR ( taka gruszko która jest przy kol. ssącym połaczona metalową rurką z kol. wydechowym. Lepiej byłoby żeby EGR był zaślepiony mechanicznie tzn. blaszką wsuniętą pomiędzy łączenie zaworu niż przez zdięcie węzyka, ponieważ czasami jest tak zasyfiony ze może się nie zamknąć i zdięcie wężyka nic nie da .
Pozdrawiam
grinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2007, 20:33   #6
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

Kary,
sprawdziłem - u mnie ten wąż przelewowy nie występuje.
Widocznie były różne rodzaje zbiorników wyrównawczych.
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.