Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2012, 14:55   #1
Sven-T
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Chłodne powietrze z nawiewu

Witam,

Mam takie pytanie technicznie, ponieważ w poprzednim roku jak uruchamiałem ciepły nawiew na 22 stopnie to w zupełności wystarczał mi aby było ciepło w zimę - teraz przy jesiennej pogodzie uruchamiam już na 26 stopni co przedtem wiało gorące powietrze, a teraz jest tylko ciepłe... Orientujecie się co może być tego przyczyną? Być może tak myślałem,że trzeba dolać płynu chłodzącego bo mam prawie na minimum - czy ma to znaczenie?

Teraz przy 22 jest chłodne powietrze, a nie ciepłe tak jak to było w poprzednim roku

Sven-T jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 09:02   #2
evo
ford::average
 
Avatar evo
 
Zarejestrowany: 06-02-2008
Skąd: Południe
Model: Fiesta, Focus
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2013,
Postów: 92
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

sprawdź poziom płynu chłodniczego.
Jeśli jest ok, to zerknąłbym na termostaty.
__________________
Ford - Stworzony by cieszyć. Zaprojektowany by trwać
evo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 10:01   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

Cytat:
Napisał Sven-T Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba dolać płynu chłodzącego bo mam prawie na minimum
Płynu chłodzącego dolej na zimnym silniku do kreski max.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 12:48   #4
zamek1200
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-03-2012
Model: szukam
Silnik: szukam
Rocznik: szukam
Postów: 5
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

a może klapy silniczków regulujące przepływ ciepłe/zimne sa uszkodzone i sie nie domykaja/otwierają jak należy? blokuje sie i nie zamyka zimnego jednocześnie nie otwierając ciepłego powietrza. miałem taki kłopot w vw. pomagało co jakis czas ustawianie całego zakresu tzn od min temp do max, poczekać az si eprzestawi potem z max na min. co jakis czas taki zabieg pomagał utrzymać klapki w dobrej kondycji.
zamek1200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 18:47   #5
a_iverson
ford::advanced
 
Avatar a_iverson
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Wadowice/Sunds-DK
Model: Audi a4
Silnik: 3.0TDI
Rocznik: 2010
Postów: 404
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

Przede wszystkim wyczyść czujnik temperatury wewnętrznej. Ten nad prawym kolanem.
__________________
nie mam już forda
a_iverson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 13:14   #6
Sven-T
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

dolałem płynu chłodzącego i dalej nic... po odpaleniu samochodu rano i włączeniu nawiewu na 25 stopni kiedy wskazówka temperatury rośnie wieje dosyć ciepłe powietrze, nawet wręcz bym powiedział gorące później natomiast kiedy samochód się całkowicie nagrzeje nawiew wieje chłodniejszy, ustawiam na HI i dalej nie jest tak ciepłe tak jakby nie zmieniał w ogóle temperatury jak to miałem w poprzednim roku - mam pytanie, czy termostat jest odpowiedzialny za ogrzewanie? być może to właśnie on jest do wymiany ? macie jakieś pomysły? znajomi mi mówili, że może chłodnica zakamieniała? jak to sprawdzić?
Sven-T jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 18:09   #7
Boris
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-05-2012
Skąd: Holandia
Model: Mondeo mk3 HB
Silnik: 1.8 16v 125km
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

Ja mam tak samo a termostat wymienilem 2 miesiace temu orginal ford,wiec raczej to nie to. Calkiem mozliwe ze odpowiada za to sterowanie clima ja mam te bez napisu (max) czytalem ze one mialy blad w sofcie. Koledzy na forum pisali ze po wymianie na ten z ikonka (max) nie mieli problemu z ogrzewaniem.
Boris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2012, 22:06   #8
EPI
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 30-09-2012
Skąd: Piotrków Tryb
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

witam koledzy!!!
ja miałem teraz taki problem , który zakończył się trochę fatalniej.
Nawiew w wnętrzu działał tak samo jak u was, raz cieplejsze raz chłodniejsze mimo ustawienia na HI. potem doszło mi do tego trochę więcej. Walna mi termostat duży. ten który jest po prawej stronie (widoczny pod maską), następstwem tego w chwile później była awaria pompy wodnej. Po wyjęciu okazało się że ten tryb który napędza pompę jest obrobiony i pompa raz działała a raz nie. Do póki termostat był oki to otwierał obieg i płyn sie chłodził. Ponadto przy pompie masz drugi termostat ( według lektur "mały") który otwiera się typowo na nagrzewnice. to może być jego wina. Najlepiej to go wydostać i do wody sprawdzić. Istnieje jeszcze opcje że pompa jest zapowietrzona ( mało prawdopodobne) na samej górze pompy jest śrubka-odpowietrznik , można ją poluzować i zobaczyć na początek. Ps. pompę wymieniałem sam więc służę ewentualną pomocą.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EPI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 07:29   #9
Boris
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-05-2012
Skąd: Holandia
Model: Mondeo mk3 HB
Silnik: 1.8 16v 125km
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

Witam kolege EPI, o tym malym termostacie tez czytalem. Ale ja mam benzyne i u mnie jest tylko jeden termostat. Ja bym stawial na panel sterowania.
Boris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2012, 07:42   #10
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Chłodne powietrze z nawiewu

Cytat:
Napisał Boris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja bym stawial na panel sterowania.
Ja również obstawiam na panel sterowania climatronika. Zrób self test, sprawdź błędy i skasuj.
W moim mk3 też trzeba było raz na jakiś czas zrobić mały reset i wszystko wracało do normy. Taki urok tego panelu. Możliwe że padł całkowicie - wtedy tylko wymiana.
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.