Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2012, 20:18   #2411
kicol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-09-2010
Skąd: prawie Toruń
Model: Galaxy AUY (115)/ Passat B7 (140)
Silnik: 1.9TDI (PD) /2.0TDI (CR)
Rocznik: 2002/2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Wszystko jasne - dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

kicol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2012, 21:26   #2412
pilothn
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Olkusz
Model: Seat Alhambra (to samo co F. Galaxy)
Silnik: 1,9 TDI AFN (VW)
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam serdecznie wszystkich użytkowników, właścicieli, fanów i sympatyków SGA (moja kolejność to ASG lub AGS - w końcu mam Alhambrę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) jak również wszystkich marznących i dogrzanych!

Opowiem o swoim dogrzewaczu, a przynajmniej o tym co zobaczyłem i sfociłem pod swoim autem, które mam od sierpnia.
Zakładam że jest to typowy dogrzewacz D3W, ma obok jakiś moduł (z którego 1 przewód idzie do dogrzewacza - kostka jest rozłaczona, 2 przewody wchodzą w próg, a jeden szedł do pompy na podszybiu. Czas przeszły jest jak najbardziej na miejscu, gdyż kabel ten w komorze silnika miał przetopioną izolację do gołych żył. Sama pompa najprawdopodobniej jest martwa.
Poprzedni bundeswłaściciel najwyraźniej przerobił dogrzewacz na pełne postojowe, bowiem na konsoli (w miejscu przełaczników dogrzewania czterech liter) mam mini-zegar.

Nie wpadło mi też w oko żadne zdjęcie z urządzeniem, które mam u siebie na podwoziu. Przepraszam za jakość, zdjęcia wykonałem telefonem przy nienajlepszym oświetleniu w kanale.
Poniżej wrzucam kilka fotek jak to u mnie wyglada.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nadmieniam, ze prawie dwa tygodnie zajęło mi przedzieranie się przez 241 stron tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem już dużo, ale wciąż za mało, zeby zabierać sie za to samodzielnie... Zwłaszcza po tym jak wymieniałem rozrząd trochę opuściła mnie odwaga do majsterkowania, żeby rozkopać kolejne urządzenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwłaszcza że garażuję pod chmurką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje pytanie brzmi: co to za moduł i do czego on służy, poza skomplikowaniem całej instalacji?
No i czy Mistrz Stefano pomoże w razie czego? Do stalowej mam jakieś 220 km... 3 godzinki jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pilothn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2012, 22:48   #2413
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Fabryczna rozbudowa jak znajdę to podeślę instrukcje. Była gdzieś na forum lub szukaj szybciej w google . Hydroniks sharan pod tym tematem
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 06:03   #2414
ED1970
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Skąd: GDAŃSK
Model: MK2
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Te 220 km do Stalowej to pikuś ,naprawiony piec - bezcenne.
ED1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 13:08   #2415
mischka
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Panowie, na niemieckim ebayu znalazłem kompletny zestaw do przerobienia dogrzewacza na pełne postojowe, koszt ok 800zl z oryginalnymi zegarami w kolorze podsufitki
Teraz moje pytanie, czy taka cena zestawu nie jest przesadzona? Chce sobie przerobić dogrzewacz i zastanawiam się nad zakupem tego zestawu
Poniżej link do aukcji:

http://www.ebay.de/itm/Umrustsatz-Zu...item43b366faf9

Ostatnio edytowane przez mischka ; 24-09-2012 o 17:52
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 18:59   #2416
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

W Polsce ten zestaw kosztuje 1600 PLN a wiec jak chcesz.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2012, 20:17   #2417
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał pilothn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie
...............Stefano pomoże w razie czego? Do stalowej mam jakieś 220 km... 3 godzinki jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiscie pomoże tylko z czasem kiepsko.
Dzwoń, tel. 601052155.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2012, 08:54   #2418
pilothn
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Olkusz
Model: Seat Alhambra (to samo co F. Galaxy)
Silnik: 1,9 TDI AFN (VW)
Rocznik: 1999
Postów: 11
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Z czasem to i u mnie kiepsko, ale to chyba problem cywilizacyjny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odezwę się na PW

Pozdrawiam
pilothn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2012, 18:20   #2419
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da sie zrobic diagnostykę D3WZ z MK1, bez wyjmowania pieca. Zobacz mój post w tym temacie parę stron wczesniej, nr 1915.

DODATKOWY PRZEŁĄCZNIK 3 - poz, do uruchamiania dogrzewacza w samochodach SGA / SharanGalaxyAlhambra /

Potrzebne materiały;
1. przełącznik 3 pozycyjny - 1 szt
2. kabelki trzy kolory 0,5 mm2, o długości około 2,5 m każdy
3. konektory żeńskie, 5 mm / 4,8mm/ - 3 szt
4. koszulki termokurczliwe
5. izolacja szmacianka, taka jak oryginalnie w samochodzie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Szukamy miejsca na przełącznik, kiedys montowałem na konsoli koło radia, na wolnej zaślepce przycisku, a teraz daję tutaj pod klapą bezpieczników, chyba lepiej; niżej fotki z MK1 i MK2, wycinamy tam prostokątny otworek, na przełącznik chyba 11 x 19 mm, trzeba to wcześniej obmierzyć.

MK1
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
MK2
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Przygotujemy teraz naszą wiązkę z przełącznikiem. Konektorki wczesniej w miejscu zaciskania kabelka pobielam cyną, a później zaciskam na pobielonym przewodzie, lutownica grzanie i połaczenie jest pewne. Zwrócić trzeba uwagę gdzie jaki kolor na fotce jest wpięty, bo dalej będziemy się trzymać tych kolorów kabli.
Dobrze jest dla bezpieczeństwa, na każdy konektor naciągnać koszulkę termo, na czerwonym kabelku będziemy mieć zawsze +12 V.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Koniecznie trzeba wszystko porządnie zaizolować, najlepiej taśma szmaciana, taka jak w naszym aucie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rozmontujemy teraz dwie plastykowe osłony progu przy lewych drzwiach tył i przód, wcześniej podnosimy na siłę do góry gumowa uszczelkę drzwi i okręcamy dźwignię otwierania maski.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kiedy zdejmiemy obydwie osłony zobaczymy grubą wiązkę kabli idącą w progu, a w okolicach piecyka przed tylnym lewym kołem będzie jej rozwidlenie, jak na fotce niżej, Ten jej mały odczep wchodzący w gumowa przelotkę pod auto, to wiązka, która nas interesuje. Jest bez izolacji szmacianej, ale w dość twardej plastykowej czarnej rurce.
I teraz naszą wiązkę z zamontowanym już przełącznikiem ciągniemy z przedniej konsoli dołem w progu obok tej grubej fabrycznej, aż do tego miejsca, jak widać na fotce.
Rozcinamy, co widać niżej, łączymy wg schematu. Uwaga na kolory / oczywiście mozna inne /.
Ja daję;
1. czarny /srodek przełącznika, czyli wyjscie do pieca pin 6
2. niebieski / z czujnika temperatury na podszybiu
3. czerwony / odpalnie na ostro, czyli +12 V

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
.
W- Wiązka samochodu połączeniowa pieca / 6 kabelków /, A-C - kabelek czarny, przecinamy w miejscu X i łączymy nasz czarny z przełącznika z końcówka A / do pinu nr 6, kostki 8-mio pionowej /, a nasz niebieski z przełącznika z końcówkę C / idzie do czujnika temperatury na podszybiu /, B-D – czerwony z białym, jest tam na stałe +12 V, koncówka B do kostki pin nr 1, końcówka D do bezpiecznika samochodu nr 12 MK2 i nr14 MK1.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wszystko robimy bardzo solidnie, koszulki, izolacje, ponieważ nie chcemy aby się nam auto sfajczyło. Szczególnie to połączenie czerwonym przewodów trzeba dokładnie zabezpieczyć.
Później wszystkie osłonięte przy tej robocie kable dokładnie okręcamy, robiąc ‘oryginalną’ wiązkę.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dogrzewacz przy zastosowaniu tego przełącznika w pozycji;
0 – nie będzie się uruchamiał
I - będzie pracował automat., jak fabrycznie z czujnika temp. na podszybiu, czyli poniżej + 5 st C.
II - będzie pracował nawet latem, ale tylko wtedy kiedy temperatura płynu chłodzącego będzie poniżej 75 - 80 st. C.

Jest to wspaniałe rozwiazanie w piecykach Eberspachera D3WZ z modelu MK1 i D5WZ z MK2, natomiast w piecach D5ZF i D5WF w nowszym modelu MK2, to rozwiazanie niestety nie bardzo podchodzi ponieważ tam jest inny układ połączeniowy. O tym jutro.

Pozdrawiam.

''a więc odrzewanie kotleta''-zrobiłem jak stefano opisał,poza małym problemem-dając na poz nr 2 załancza się pompka płynu pod autem i trybi nonstop-co jest powodem tego?
__________________
Ford Galaxy MK2 1.9TDI 2001 115KM
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2012, 19:14   #2420
wysokist
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Trójmiasto! (nadal trują)
Model: Galaxy MK3 przed liftem
Silnik: 2.0 140 koni , jakiś diesel
Rocznik: 2010
Postów: 101
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Ktoś prosił - to jest mój własny rysunek
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a drugi nie wchodzi

http://imageshack.us/photo/my-images...121800000.jpg/

Zamiast przekaźnika 10 minut wstawiłem radiolinię
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
w sumie to może ona zastąpić oba przekaźniki z jednym czasem dłuższym ale ten wariant jest czytelniejszy

Ostatnio edytowane przez wysokist ; 28-09-2012 o 19:22
wysokist jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.