Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2010, 22:28   #331
slowalk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-12-2010
Model: Focus
Silnik: 115 KM TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Hej Knobel
Przerabiam ten sam problem co ty od 3 tygodni... Warsztaty dieslowskie w Poznaniu są strasznie drogie i zawalone robotą. Ja oddałem wtryski do Dolska. Sprawdzenie i przeczyszczenie 1szt -100 zł. Najczęściej do wymiany jest zaworek (niecałe 400zł). Polecam pojechać do warsztatu, który wymontuje Ci wtryskiwacze, następnie zawieź je do sprawdzenia i przeczyszczenia.
Ja mam je właśnie robione - jak je odbiorę to podzielę się informacją. Potem planuję oczyścić zbiornik paliwa, wymieniam też świece żarowe bo mi padły, no i oczywiście filtr paliwa. Z daleka od serwisów Bosha lub ASO sama diagnoza bardzo droga i czasochłonna Namówią Cię na naprawę 1 wtryskiwacza za 1000zł a za miesiąć padnie ci następny.


Ostatnio edytowane przez slowalk ; 05-01-2011 o 10:19
slowalk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 21:15   #332
lukas810
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sułów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 111
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam
Jadąc auto mi nagle zgasło, i zaczeła mrugać kontrolka świec.Zjechałem na pobocze, trzy próby odpalenia i nic.Dzwonie do kumpla żeby mnie scholował i tak na koniec myślę a to spróbuje odpalić i odpalił bez problemu.Wróciłem do domu, następnego dnia sie przejechałem i wszystko grało ale do czasu. Znów sobie jada i nagle ta sama sytuacja co za pierwszym razem.Pojechałem na komputer.Pokazało 2 błędy czujnika wału korbowego.Mechanik go wymontował, stwierdził że był odkręcony i być może dlatego te błędy.Dodatkowo strasznie był zabrudzony, wyczyścił sprężareczką czujnik i jego miejsce zamontowania.Dwa dni wszystko grało, a tu dzisiaj zgasłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymienię czujnik na nowy i zobaczymy, napiszę co i jak po zabiegu ;p
lukas810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 23:49   #333
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

lukas810, na pewno czujnik poł. wału korbowego? a może to był czujnik położenia wałka rozrządu? Ja miałem identyczne objawy jak Ty i winowajcą był ten drugi czujnik.
PS. cz. poł. w. korbow. jest wymontowywany "od dołu", jakby spod silnika, jedli sie nie mylę, a czujnik poł. w. rozrz. znajduje się pod szyną CR lekko po prawej patrzą od przodu na silnik.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 15:40   #334
lukas810
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sułów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 111
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

tak czujnik położenia wału korbowego
lukas810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2011, 23:52   #335
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cz. poł. w. korbow. jest wymontowywany "od dołu", jakby spod silnika, jedli sie nie mylę
no niestety się mylisz bo jest on pod pompą podciśnienia, na obudowie sprzęgła ale od góry obudowy. z grubsza jak się kończy blok silnika, gdzieś tak obok turbiny.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 10:10   #336
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no niestety się mylisz bo jest on pod pompą podciśnienia, na obudowie sprzęgła ale od góry obudowy. z grubsza jak się kończy blok silnika, gdzieś tak obok turbiny.
Sam nie byłem pewien, bo sam tematu akurat tego czujnika nie przerabiałem tylko wyczytałem że trzeba mieć kanał bo się wymienia od spodu.
DZIĘKI za sprostowanie! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2011, 17:38   #337
lukas810
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sułów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 111
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam, dzisiaj wymieniłem czujnik, z innego auta
Zobaczymy...
lukas810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2011, 16:44   #338
Pablo200
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Piaseczno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Witam,
Mam podobne objawy - po dłuższej jeździe ( zwłaszcza w korkach) przy dodatnich temperaturach, falują obroty i zapala sie sprężynka i silnik zamóla ale nie gasi. Po ponownym odpaleniu no problemo ;O Dziwi mnie fakt, iż przy mrozach problemu wogule nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymieniłem czujnik wałka rozrządu, i dalej to samo;( Pytanie czy po wymianie czujnika powinienem kasować bład na kompie? Gdzie w Wawce możecie polecić dobry serwis z komputerem??? Samochód z 2003 przed liftem. Z góry dzięki za podpowiedź.
Pawel
Pablo200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 02:50   #339
lukas810
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Sułów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 111
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Masakra...Pojechałem do sklepu, wychodzę i nie mogę go odpalić. Miga sprężynka...Odczekałem parę minut i odpalił.Czujnik wymieniłem więc to chyba coś innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A właśnie dołączając się do pytania Pablo200 bo u mnie też zostały błędy i ich nie wykasowałem,dodam że zawsze mi gaśnie po 150- 200 km.

Ostatnio edytowane przez lukas810 ; 16-01-2011 o 10:34
lukas810 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 14:33   #340
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 2,0TDCi migająca sprężynka (dodatkowe objawy)

Cytat:
Napisał lukas810 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masakra...Pojechałem do sklepu, wychodzę i nie mogę go odpalić. Miga sprężynka...Odczekałem parę minut i odpalił.Czujnik wymieniłem więc to chyba coś innego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A właśnie dołączając się do pytania Pablo200 bo u mnie też zostały błędy i ich nie wykasowałem,dodam że zawsze mi gaśnie po 150- 200 km.
Łukasz, z tego co napisałeś to wymieniłeś czujnik wału korbowego, wyciagnięty z innego auta, więc możliwosci widze 3:
1. Czujnik z innego auta też był wadliwy i dalej masz ten sam problem.
2. Pomimo błedu czujnika wału korbowego, do wymiany jest czujnik położenia wałka rozrządu.
3. Problem z twoim autem wynika z innej awarii, nie związanej z powyżej przywołanymi czujnikami.
Nie wiem skąd jesteś ale proponuje pojechać ponownie na odczytanie błędów w innym serwisie. Pzdr.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy tdci , mondeo mk3 , nierówna praca , silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.