Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2009, 10:23   #1
Lukaszwafka
ford::beginner
 
Avatar Lukaszwafka
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Shell paliwo prośba o radę

Witam.

Zastanawiam się nad różnicą między paliwami shell diesel extra i shell v-power diesel. Do zwykłej jazdy bez katowania samochodu ale jednocześnie chcąc utrzymać go w jak najlepszej formie, które paliwo wg was powinienem wybrać. Czy oba te paliwa dbają w takim samym stopniu o silnik, a różnią się tylko tym że v-power daje jakoś więcej mocy.

Powiem szczerze że po zatankowaniu do focusa v-power samochód zaczął o niebo lepiej jeździć. Przede wszystkim mniej dymi, mam wrażenie że jest bardziej dynamiczny. Czy mniej pali powiem jak będę następnym razem tankował. Dodam jeszcze że przerzuciłem się z paliwa orlen verva diesel

Pozdrawiam

Lukaszwafka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 10:38   #2
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

Łukasz, tematów o V-power jest na forum od metra... Użyj szukajki.

Ja mogę tylko napisać, że w moim focusie jest ten sam objaw - mniej kopci, pracuje ciszej, co do dynamiki... raczej wielkiej różnicy nie ma...
Spalanie ma odrobinę mniejsze, ale nie dużo. Natomiast po zatankowaniu zwykłego ON na jakiejś syfnej stacji, a potem V-power, różnica w spalaniu sięga nawet 1 litra na stekę.

Więc ja leję do foki V-powera. Teraz jeździ nią żona, więc czasem naleję zwykłego ON, bo ona i tak ma małe spalanie, ale zaraz się dowiaduję, że auto coś inaczej jedzie. Kopcenia ona nie zauważa, ale "inaczej jedzie" jest dla mnie potwierdzeniem, że nie tylko ja to odczuwałem.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 10:42   #3
Zac
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2009
Skąd: Środa Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 122
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

Ja mam inne pytanie Czy V-power Z GTL nie jest za suchy do silnikow TDCI, to znczy czy mozna go smialo caly czas uzywac bez uszczerbku dla silnika i wtryskow, do tej pory jezdze na Diesel Extra i chcialbym zmienic.
Zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 10:50   #4
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

Wiesz... tutaj są dwie szkoły... jedni mówią, że do diesli tylko zwykły i tłusty ON... inni, że tylko odsiarczony i syntetycznie czysty GTL...

Moja foka jeździła 230 000 tylko na zwykłym Shellowskim ON (ten "ekstra") bez żadnych dodatków do paliwa (to było auto flotowe i tankowaliśmy na kartę, więc nikt nie dolewał nic za swoje, bo po co)...
Teraz jeździ prawie cały czas na V-power i też nie narzeka... A ma już 270 kilka tysięcy.

A koledzy mają TDCi i też jedni tak, drudzy inaczej...
Heko z naszego forum leje do 2.0 TDCi w nowym mondeo V-power i jest super.
Mój teść do 2.0 TDCi leje Diesel Ekstra i też jest super.

Musisz sprawdzić sam i ocenić.
W każdym razie nie powinno być żadnego problemu z "suchością".
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 11:14   #5
piosli86
ford::beginner
 
Avatar piosli86
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-05-2009
Skąd: Krakow
Model: Ranger XL / M5
Silnik: 2,5 TDCI / 5,0
Rocznik: 2009 / 2007
Postów: 23
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

ja tam zauważyłem jedno na 3 samochodach:

subaru forester 2.0D zwykly ON 7,5l/100 v-power 6,6l/100
volvo xc90 2,4 D5 zwykly ON 10,5l/100 v-power 9,2l/100
toyota hilux 2,5 d4d zwykly ON 11/100 v-power 9,6l/100

i wiem jedno jak odbiorę rangera tez będzie zalewany v-powerem
podobne wyniki spalania osiągalne na BP ultimate

a co do różnic w osiągach to żadnych nie zauważyłem jedynie w subaru na zimnym silniku zalanym zwykłym ON dziwnie od czasu do czasu szarpnie a na lepszych jakościowo paliwach brak tego zjawiska

pozdrawiam Piotrek
__________________
<< WWW.PICKUPKLUB.PL >>
piosli86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 12:40   #6
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

Chyba spece z Shella są mile zaskoczeni wynikami jakie osiągają klienci na V-power. Nie ma takiego laboratorium na świecie gdzie takie wyniki osiągnięto (bo to niemożliwe). Budujemy właśnie nowe stanowiska załadunku cystern samochodowych. Tam też będzie odbywała się "produkcja" szlachetnych odmian paliw systemem on line. W zależności dla jakiego koncernu będzie wydawane paliwo doda się różne dodatki. W branży te dodatki nazywamy "pi-pi-emy" od zawartości (ppm -do sprawdzenia choćby w Wikipedii), czyli są to milionowe części. Czy to może mieć wielki wpływ na zużycie? Osobiście uważam, że żaden, natomiast pomagają przede wszystkim utrzymać silnik w czystości, mają wpływ na utrzymanie właściwych parametrów oleju itp.
Napewno warto chociaż co któreś tankowanie zalać to "szlachetniejsze".
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2009, 22:51   #7
lucash
ford::advanced
 
Avatar lucash
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2005
Postów: 297
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

Moja FoFo pije w 90% Vervę, czasem chlipnie v-power lub ultimate. Póki co 2 razy tankowałem na Statoil'u - w sumie to było 2x po 5L żeby na inną stację dojechać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Raz z musu zatankowałem na jakiejś nieznanej mi stacji - na szczęście obyło się bez problemów - chyba za 50zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybym miał TDDi lałbym na pewno zwykłą ropkę, ale firmową, od czasu do czasu zalewając bak jakiejś lepszej, tak "na odmulenie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam też Fiestę TDCi, która jeździ głównie na Vervie i okazyjnie (może raz na 5 tankowań) dostaje bak paliwka z BP - nie wiem czy zwykłe czy ultimate, bo to nie mój powóz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdr
__________________
e-TIS
Był Focus 2003r. 1.8 TDCi
Są Mondeo 2005r. 2.0 Pb + 2009r 2.0 TDCi

Ostatnio edytowane przez lucash ; 08-07-2009 o 22:55
lucash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2009, 13:54   #8
Zac
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-03-2009
Skąd: Środa Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 122
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

Dzwoniłem do shella i potwierdzili, ze paliwo nie jest za suche i spokojnie mozna je stosowac do silnikow common rail , w tym TDCi i ze to paliwo jest produkowane tylko przez nich i jest dostepne na ich stacjach, obecnie w calym wroclawiu na shellu jest juz V-powerz GTL.
Zac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2009, 15:48   #9
Komor
ford::advanced
 
Avatar Komor
 
Imię: M
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: Modeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 366
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

Cytat:
Dzwoniłem do shella i potwierdzili, ze paliwo nie jest za suche i spokojnie mozna je stosowac do silnikow common rail , w tym TDCi i ze to paliwo jest produkowane tylko przez nich i jest dostepne na ich stacjach, obecnie w calym wroclawiu na shellu jest juz V-powerz GTL.

Nawet jakby było suche to i tak powiedzieliby że dobre ... myślisz że zależy im na zmniejszeniu sprzedaży??
Komor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2009, 18:53   #10
lucash
ford::advanced
 
Avatar lucash
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2005
Postów: 297
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

Jak może być suche? Z tego co wiem "sucha" czyli nietłusta jest benzyna.
Wtryskiwacze w dieslu nie wytrzymałyby na nietłustym paliwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
e-TIS
Był Focus 2003r. 1.8 TDCi
Są Mondeo 2005r. 2.0 Pb + 2009r 2.0 TDCi
lucash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.