Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2011, 15:55   #11
Agutto
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus, Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benzyna 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 77
Domyślnie Odp: Rozrząd - jak poznać, że był wymieniany?

Dziękuję, wiem teraz dużo więcej. Ciekawe, jakie mnie konieczne nakłady i koszty jeszcze czekają.


Ostatnio edytowane przez Agutto ; 17-08-2011 o 08:28
Agutto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2011, 19:57   #12
grzeski78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-08-2011
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rozrząd - jak poznać, że był wymieniany?

witam, czy odnośnie wymiany paska rozrządu do foki 1,6 V Ghia rocznik 2005 to on już podlega wymianie? przejechane 73 tys. km


Cytat:
Napisał piotrekopole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z przebiegu który napisałeś to nie było jeszcze powodu do wymiany bo w tym silniku wg Forda wymienia się po 160 000 km lub po 8 latach. A może ta notka to tylko zapis orientacyjnej ceny wymiany uzyskany od jakiegoś mechanika?
Pozdrawiam
grzeski78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2011, 08:09   #13
Robertos83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-08-2011
Skąd: Zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: Rozrząd - jak poznać, że był wymieniany?

Witam oddałem autko na warsztat w celu wymiany rozrządu Focus I 1.6 16V. Niestety mechanik po upływie paru godzin zadzwonił do mnie ze złą wiadomością, że okazała się wada produktu tzn. po zamontowaniu paska i rolki i po odpaleniu auta na wolnych obrotach nowa założona rolka pękła. Stwierdził, że potrzebuje więcej czasu na załatwienie sprawy gdyż musi odkręcić górną pokrywę jakieś tam ciśnienia posprawdzać oraz zawory itp. W związku z zaistniałą sytuacją jakie mogły mieć miejsce zniszczenia w silniku??? Martwię się bardzo że może mi coś namieszać. nie znam się na mechanice pojazdów. Proszę o odpowiedź pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Robertos83 ; 27-08-2011 o 11:53
Robertos83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2011, 13:02   #14
Agutto
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus, Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benzyna 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 77
Domyślnie Odp: Rozrząd - jak poznać, że był wymieniany?

Cytat:
Napisał Robertos83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam oddałem autko na warsztat w celu wymiany rozrządu Focus I 1.6 16V. Niestety mechanik po upływie paru godzin zadzwonił do mnie ze złą wiadomością, że okazała się wada produktu tzn. po zamontowaniu paska i rolki i po odpaleniu auta na wolnych obrotach nowa założona rolka pękła. Stwierdził, że potrzebuje więcej czasu na załatwienie sprawy gdyż musi odkręcić górną pokrywę jakieś tam ciśnienia posprawdzać oraz zawory itp. W związku z zaistniałą sytuacją jakie mogły mieć miejsce zniszczenia w silniku??? Martwię się bardzo że może mi coś namieszać. nie znam się na mechanice pojazdów. Proszę o odpowiedź pozdrawiam
Zbieraj kwity na to co zrobili, będą potrzebne.
Agutto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2011, 13:08   #15
Agutto
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus, Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1,6 benzyna 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 77
Domyślnie Odp: Rozrząd - jak poznać, że był wymieniany?

Cytat:
Napisał Agutto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozrząd - jak poznać, że był wymieniany?
Poprzedni właściciel nie żyje, są jakieś notatki dot. wymiany rozrzadu - brak faktury. Czy mogę sam na podstawie oględzin auta ustalić, czy rozrząd był wymieniony, czy konieczna jest wizyta w serwisie.

Ponieważ wątek, który założyłem, zaczyna żyć własnym życiem - informuję, że na pokrywie rozrządu znalazłem napis farbą: " wym. rozrządu 103. 600 km." przyjmuję więc, że rozrząd został wymieniony.

Diękuję wszystkim za porady ( teraz walczę z zapalającymi się kontrolkami).
Agutto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 13:05   #16
kaacka
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2010
Skąd: rbk
Model: cmax
Silnik: od psa
Rocznik: 2010
Postów: 152
Domyślnie Odp: Rozrząd - jak poznać, że był wymieniany?

korek007 - no to zdradz nam ten sekret - jak wymienic filtr kabinowy w 3 minuty ??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mnie to ostatnio zajelo chyba z 30 minut - jak nei wiecej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - a po jego stanie wnioskowalem ze przy ostatnim przegladzie "mechanik" zdzisio wogole go nie wymienil... teraz juz sami bedziemy wymieniac wszystkie filtry albo jakims cudem znajdziemy mechanika ktoremu mozna zaufac... ufff - uff.......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaacka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 12:36   #17
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Rozrząd - jak poznać, że był wymieniany?

Cytat:
Napisał kaacka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
korek007 - no to zdradz nam ten sekret - jak wymienic filtr kabinowy w 3 minuty ??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....
Witam
W lipcu byłem na corocznym przeglądzie klimy połączonym z wymianą filtra, nie pierwszy raz w tym samym warsztacie. Mechanik odchylił podszybie (tzn podniósł od przodu do góry), nie wyciagając go ze spinek przy szybie, rozpiął ramki przy filtrze, wyjął stary filtr, wsadził nowy i wsio.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2011, 20:37   #18
Filkan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: MK1 kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 34
Domyślnie Odp: Rozrząd - jak poznać, że był wymieniany?

Wracając do tematu wymiany rozrządu.Po kupnie mojej Foczki(sprowadzona,brak historii) postanowiłem dokonać wymiany rozrządu.Po całej operacji mechanik oddał mi stare części(oryginał ford) mówiąc,że są w bardzo dobrej kondycji,ale dodał też,że takie powinny być i nie powinno się czekać aż będzie widać oznaki zniszczenia.Mimo,że czas je wymienić to i tak powinny wyglądem nie przypominać zużytych.
Filkan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2011, 10:24   #19
ArturZS
ford::amateur
 
Avatar ArturZS
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 02-09-2011
Skąd: Szczecin
Model: FordFocusKombiMKI
Silnik: 1.8 TDdi
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Rozrząd - jak poznać, że był wymieniany?

Ja bym wymienił
Nie duże koszta a masz pewność i wiesz że cię nie będzie czekać naprawa silnika
__________________
http://i55.tinypic.com/2dt5frb.gif
ArturZS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2011, 10:30   #20
michald22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2010
Skąd: wrocław
Model: focus cl kombi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2004
Postów: 33
Domyślnie Odp: Rozrząd - jak poznać, że był wymieniany?

na napinaczu paska jest wybita data produkcji miesiac i rok, kiedy kupiłem swoją foke od razu wymieniłem rozrzad i okazalo sie ze stary byl o 6 m-cy starszy od nowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michald22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.