Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2011, 17:39   #21
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Nie można odpowietrzyć hamulców- niedrożny układ.

Jeżeli nie wolno mieszać tych dwóch płynów hamulcowych, to musi być jakiś tego powód. Że nie nastąpi np. eksplozja, to już przetestował kolega krzys_ldz. Że nie zaszkodzi to elementom metalowym, to chyba zgadzamy się obaj. Co więc może być tym powodem? Wg mnie przyczyny mogą być dwie, pierwsza, to płyn może się „zwarzyć”, a druga, to właśnie uszkodzenie elementów „gumowych”, piszę w cudzysłowiu, bo wcale nie muszą być wykonane z gumy. Chyba zgodzisz się ze mną, że należy bardzo uważać przy mieszaniu płynów eksploatacyjnych, jak np. olejów lub płynów do układu chłodzenia, bo nie wszystkie mogą być mieszane bez szkody. Kolega krzys_ldz napisał:
Cytat:
Napisał krzys_ldz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No więc w końcu doszliśmy do tego że winna jest pompa która nie tłoczyła płynu w ogóle już
I tu pojawia się pytanie, dlaczego nie tłoczyła? Skoro zgadzamy się, że elementy metalowe nie uległy uszkodzeniu, to, wg mnie, pozostają tylko elementy „gumowe”. Napisałeś:
Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sądzę, że w krytycznej sytuacji można takiej dolewki dokonać, aby załóżmy w środku nocy do domu dojechać, lecz później koniecznie mieszaninę taką należało by zastąpić właściwym płynem.
Ja osobiście w takiej sytuacji raczej zdecydowałbym się na dolanie wody, bo woda spowoduje tylko obniżenie temperatury wrzenia płynu hamulcowego, natomiast nie uszkodzi uszczelek, więc można spokojnie, unikając sytuacji zmuszających do częstego i długiego używania hamulców, dojechać do domu i wtedy wymienić płyn hamulcowy.
Pozdrawiam.

darmodziej jest offline  
Stary 29-07-2011, 20:09   #22
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Nie można odpowietrzyć hamulców- niedrożny układ.

Kolego to, że każdy z płynów osobno nie uszkodzi gumy a dopiero po zmieszaniu, ich mieszanina będzie destruktywnie wpływać na gumę to kompletny absurd. Teoria "warzenia" się przedmiotowych cieczy też do mnie nie przemawia. "Nie wolno" mieszać zastąpiłbym określeniem: nie należy. Z wodą to już całkiem przesadziłeś, ale jak chcesz być taki McGyver, to zdradzę Ci sekret, który radzę zapamiętać do końca życia: śmiało możesz do układu hamulcowego lać piwo, oczywiście w sytuacji awaryjnej.
Na Twoje pytanie:
Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu pojawia się pytanie, dlaczego nie tłoczyła?
odpowiedź może być całkiem prosta: bo płyn nie dochodził do pompy i nie pytaj mnie z jakiego powodu, bo na to pytanie tylko krzys_ldz odpowiedzieć może, podobnie jak na pytanie o to, czy musiał wymienić pompę czy jeździ na tej samej.
Jak widzisz są niewiadome z którymi sami sobie nie poradzimy, więc jeśli chcesz z uporem ciągnąć ten temat, to skontaktuj się może z założycielem wątku i wyjaśnij wątpliwe kwestie. Ja nic więcej do powiedzenia nie mam.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline  
Stary 29-07-2011, 20:34   #23
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Nie można odpowietrzyć hamulców- niedrożny układ.

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z wodą to już całkiem przesadziłeś, ale jak chcesz być taki McGyver, to zdradzę Ci sekret, który radzę zapamiętać do końca życia: śmiało możesz do układu hamulcowego lać piwo, oczywiście w sytuacji awaryjnej.
A dlaczego niby ja przesadziłem, skoro Ty wlałbyś piwo, a piwo składa się głównie z wody?
I jeszcze jedno, ja nigdzie nie napisałem, że dopiero mieszanina zniszczy gumę.

Ostatnio edytowane przez darmodziej ; 29-07-2011 o 20:37
darmodziej jest offline  
Stary 30-07-2011, 00:06   #24
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Nie można odpowietrzyć hamulców- niedrożny układ.

OK Kolego, nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji, zanudzając nią innych. Widzę, że genetycznie uwarunkowany jesteś na szukanie dziury w całym. Chcesz wiedzieć więcej - pytaj pana GOOGLA. Woda NIE, piwo TAK. Stawaj nawet na głowie i tak więcej mnie nie sprowokujesz, bo moglibyśmy tak do us...ej śmierci.
Pozdrawiam i życzę miłej lektury.
__________________
Emmm
Emmm jest offline  
Stary 30-07-2011, 20:09   #25
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Nie można odpowietrzyć hamulców- niedrożny układ.

No i kto tu nie umie się przyznać do błędu? Odpowiedź brzmi Ty. Zacząłeś tracić grunt pod nogami, więc postanowiłeś mnie obrażać i używać dziecinnych argumentów.
Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że genetycznie uwarunkowany jesteś na szukanie dziury w całym. Chcesz wiedzieć więcej - pytaj pana GOOGLA. Woda NIE, piwo TAK.
Co to jest za argument w dyskusji: „Woda NIE, piwo TAK.”? Bo Pan Emmm tak powiedział? Nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem w tej kwestii, a myślę, że i dla wielu innych też nie. Co z tego, że producent płynu LHM pisze wyraźnie: „Ten płyn może być stosowany tylko w pojazdach zaprojektowanych do stosowania mineralnych płynów hamulcowych. Nie mieszać produktu z LHS i z syntetycznymi płynami hamulcowymi (DOT 3, DOT 4, DOT 5.0/5.1, ISO 4925, SAE J1703) lub płynami o roślinnej bazie olejowej.”, kiedy Pan Emmm wie lepiej:
Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz gwarantuję Ci, że LHM nie uszkodzi żadnego układy hydraulicznego/hamulcowego.
Zresztą odnośnie płynu R3 również nie wykazałeś się wystarczającą wiedzą pisząc:
Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz co to jest R3? Jak chcesz już na upartego mieszać jakieś relikty przeszłości to DOT zmieszaj z DA1 lub DA2.
Po czym przytaczasz link do strony, na której płyn R3 opisany jest między innymi słowami:
„Posiada doskonałe właściwości użytkowe.”
„W pełni syntetyczny najwyższej jakości płyn hamulcowy o temperaturze wrzenia pow. 240C, stosowany w samochodowych układach hamulcowych. Jest przeznaczony do wymiany i uzupełniania płynu we wszystkich pojazdach, gdzie instrukcja obsługi nakazuje stosowanie płynu R3 lub DOT3.”
Więc gdzie się podział ten relikt przeszłości?
Mógłbym tak dalej wyliczać, ale postanowiłem zgodzić się z jednym zdaniem, które napisałeś:
Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK Kolego, nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji, zanudzając nią innych.
Forum nie jest po to, by kogoś do czegoś zmuszać, każdy sam decyduje, co zrobi ze swoim samochodem i sam za to odpowiada. Ty zalecasz użytkownikom mieszanie płynu DOT z płynem LHM, a ja im to odradzam. Jeżeli ja odradzę zmieszanie płynów, które można mieszać, nic złego się nie stanie, a jeżeli Ty doradzasz mieszanie płynów, których mieszać nie wolno, to przynajmniej moralnie będziesz odpowiedzialny za ewentualną awarię cudzego auta. Ci, którzy ten temat przeczytają sami wyciągną wnioski i zgodzą się z Tobą lub ze mną, a jeżeli jesteś osobą, choć trochę kulturalną, pozwolisz im samodzielnie podjąć tą decyzję.
Pozdrawiam.
darmodziej jest offline  
Stary 30-07-2011, 20:37   #26
tom.jan
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Sierra/Mondeo (ale to juz bylo)
Silnik: 2.0 OHC/1.8 Td
Rocznik: 1986/1997
Postów: 78
Domyślnie Odp: Nie można odpowietrzyć hamulców- niedrożny układ.

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK Kolego, nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji, zanudzając nią innych.
Ale dlaczego? Ja sie nie nudze,calkiem zabawna telenowela.
__________________
Pozdrawiam
tom.jan jest offline  
Stary 30-07-2011, 22:56   #27
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Nie można odpowietrzyć hamulców- niedrożny układ.

Tom.jan hehe, masz rację, niepotrzebnie dałem się sprowokować genetycznemu pieniaczowi.
Darmodziej, mimo wszystko szanuję Cię, dziwi mnie tylko fakt, że nie potrafisz wyczuć kpiny, choć inni tę zdolność posiadają. Pisząc o reliktach przeszłości nie udzielałem Ci wskazówek, tylko zwyczajnie bekę z Ciebie kręciłem i osłabiasz mnie całkowicie tym, że nie zdajesz sobie z tego sprawy.
Twierdzisz, że ZALECAM mieszanie płynów, których "mieszać nie wolno". Chłopie, weź Ty się ogarnij! Gdzie ja takie zalecenia podaję?
W ogóle zapisz się na jakiś kurs czytania ze zrozumieniem, bo zupełnie wypaczasz sens moich wypowiedzi.
Gwoli wyjaśnienia raz jeszcze: LHM nie uszkodzi żadnego układu hydraulicznego, oraz piwo TAK, woda NIE i nie interesuje mnie czy jestem dla Ciebie autorytetem, czy też nie. Podejrzewam, że wyłącznie własny autorytet wyznajesz.
Możesz więcej w tym wątku nie pisać, gdyż ja w Twoim cyrku występy zakończyłem i więcej nie zniżę się do Twego poziomu!
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję wszystkim czytającym za cierpliwość i wyrozumiałość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Emmm
Emmm jest offline  
Stary 31-07-2011, 07:11   #28
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Nie można odpowietrzyć hamulców- niedrożny układ.

Dopóki dyskusja była merytoryczna naprawdę fajnie się to czytało.Skoro zaczyna się obrażanie temat uważam za wyczerpany.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
hamulce , mondeo mk1 , odpowietrzanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.